Įkraunama...
Įkraunama...

+-45 Mamos ir močiutės

Laba dienelė,

Šventės

Lietuva – Vilniaus įkūrėjo Gedimino diena;
Europos kalbų diena.

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai

2000 – LR Seimas priėmė pirmąjį Lietuvos teisininkų savarankiškai parengtą Lietuvos baudžiamąjį kodeksą.

Šią dieną pasaulyje

Įvykiai

1960 – Fidelis Kastras pasakė ilgiausią kalbą Jungtinių Tautų istorijoje (4 valandos 29 minutės).
1990 – TSRS priimtas įstatymas apie tikėjimo laisvę.
2006 – Lenkiška Vikipedija peržengė 300 000 straipsnių ribą.

user posted image
Atsakyti
user posted image
Labas rytas.
Atsakyti
Labas rytas,

Šventės

Pasaulinė turizmo diena;
Pasaulinė širdies diena;
Pasaulinė kurčiųjų diena;
Lietuvos socialinių darbuotojų diena;
Utenos diena.

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai

1422 – Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė ir Lenkija sudarė su Kryžiuočių ordinu Melno taikos sutartį. Karų su Kryžiuočių ordinu pabaiga.

Šią dieną pasaulyje

Įvykiai

1529 – Suleimano Gražiojo vadovaujami Osmanai pradėjo Primąją Vienos apsiaustį.
1825 – Anglijoje pradėjo veikti pirmasis pasaulyje geležinkelis.
1940 – Antrasis pasaulinis karas: Adolfo Hitlerio iniciatyva sudarytas Japonijos, Italijos ir Vokietijos Trišalis paktas.
1961 – Sirijoje įvykdytas karinis perversmas, po kurio panaikinta su Egiptu sudaryta Jungtinė Arabų Respublika.
1977 – pradėjo veikti Černobylio atominė elektrinė.
1983 – Richard Stallman praneša apie GNU projektą.
1998 – sukurta paieškos sistema Google.


user posted image
Atsakyti
user posted image
Labas rytas.
Atsakyti
Laba dienelė,

Šventės

Lietuva – Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino diena;
Lietuva − Tuskulėnų aukų atminimo diena;
Taivanas – Mokytojo diena (Konfucijaus gimimo diena).

Šią dieną pasaulyje

Įvykiai

1066 – Normanų pajėgos, vadovaujamos hercogo Vilhelmo išsilaipino Anglijoje.
1939 – Vokietija ir Tarybų Sąjunga pasirašė Sienos ir Draugystės sutartį, pagal kurią dar kartą buvo pasidalinta įtakos sferomis. Lietuva atiduota TSRS įtakos sferai.
1939 – Lenkijos kampanija: vokiečių pajėgoms kapituliavo Varšuva.
1994 – Baltijos jūroje nuskendo keltas „Estonia“, plaukęs su 1026 keleiviais (žuvo 852).

user posted image
Atsakyti
Labas vakaras

Mano irgi džiovykla dirba kiaurą parą. Grybų jau pridžiovinau. Dabar eilė obuoliams ir moliūgams.

VDG, gal esi džiovinus daržoves?

Šiandien bėgome su vaikais tą nelaimingą Vilties bėgimą doh.gif . Gerai, kad oras puikus. Nors ir širdy nepritariu tai idėjai mad.gif , bet reikia vykdyti nurodymus hmm.gif . Ką jūs manot apie tą bėgimą, paremti Zambijos vaikus? Bijau būti apmėtyta pomidorais tomato.gif , bet man tai kreivas tas projektas.



Atsakyti
Sveikos,
apie tą bėgimą nieko nepasakysiu, nežinau nieko, o ,štai , daržoves pernai džiovinau, galiu kai ką pasakyti.Pernai džiovinau petražolių šaknis, salierų šaknis, morkas, pastarnokus.tarkavau burokine tarka.Dar brokinius svogūnus, perplyšusiais dugnais, nes maniau, kad jie nesilaikys, bet juos pjausčiau griežinėliais, .Paskui išdžiovintą viską lygiom dalim maišiau ir mėginau pasidaryti daržovių mišinį sriubai.Na, kaip parduotuvėj kad yra pirkti.Visai toks pat nesigavo, gal ten proporcijos kitokios g.gif , bet susinaudojo per žiemą gal 2 trilitriniai stiklainiai, jei bendrai viską sudėčiau.Dar bandžiau džiovinti svogūnų laiškus, bet ilgiau stiklainyje pastovėję, jie prarado spalvą, pilki paliko, tai nepatiko, nesunaudojom.Dar džiovinau pomidorus, kaip ir skanūs buvo, bet neradau jų panaudojimo galimybių blush2.gif Ir dabar tebėra pusė trilitrinio stiklainio.Kažkiek užpyliau alyvuogių aliejum, bet tik aliejų sugadinau, vistiek jie yra per kieti.Tiesa, į actą nemerkiau, nes radau ir tokį receptą-pamirkyti acte ir užpilt aliejum.Dar džiovinau moliūgą, cukiniją vegeta apibarsčius, bet irgi niekas nevalgė, blush2.gif
O šiemet nedžiovinu nieko blush2.gif , gal mes per daug išlepę, tebestovi keli dideli maišai pridžiovintų obuolių.Daržovių mišinį sriubai dar džiovinsiu, bet dar viskas tebeauga, dar nenurauta.
Gal kitos kitokias daržoves džiovina? mirksiukas.gif
Atsakyti
AČIŪ, Bangele, už patirtį. Reiks ir man džiovintų sriubos mišinių pasidaryt.
Svogūnų laiškus tai aš šaldau supjaustytus. Labai tinka. Neatlieka. Ir krapus.

O moliūgus aš tai džiovinu pasaldintus. Tai ir pyragui tinka, ir taip pagrauždinėjimui.



Atsakyti
user posted image
Labas rytas.
Išlepo ir mano šeimyna,o dabar likųs dviese kiek reikia? g.gif Pomidorus džiovintus ir aš neradau kur panaudoti?Dabar tik grybus džiovinu ir žoleles.Ankščiau visas uogas džiovindavau,net žemuoges,kalėdiniam pyragui panaudoti. ax.gif
Dabar viską tik šaldau papraščiau ir skaniau išlieka. ax.gif
Atsakyti
Laba dienelė,

Šventės

Katalikų šalys – Šv. Mykolo diena;
Paragvajus – Bokerono mūšio diena.

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai

1529 – įsigaliojo Pirmasis Lietuvos Statutas.

Šią dieną pasaulyje

Įvykiai

1919 – Argentinoje įkurtas Eldorado miestas.
1938 – Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Italijos ir Vokietijos vadovai Miunchene susitarė Čekoslovakijos Sudetų regioną perduoti Vokietijai. Šis Miuncheno susitarimas pasirašytas kitą dieną.
1954 – įsteigta Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija.
1966 – paskutinis viešas grupės The Beatles pasirodymas.

user posted image

O kur džiovinat: orkaitej ar aparatu? Aš pernai skolinausi aparatą ir bandžiau džiovinti mėlynes, bet užkniso. Jei taip viskas džiūsta, tai tas burzgimas varo iš proto. Gal tris dienas džiovinau. lotuliukas.gif
Atsakyti
Ir ten ir ten džiovinu.Uogas geriau elektrinėje džiovyklėje,grybai man greičiau orkaitėje.Va ir dabar dar grybai džiūna orkaitėje ir porą skardų padžioviau obuolių.Ant pečiaus būtų dar geriau. g.gif
Atsakyti
Nikūne, aš turiu tą aparatą.Bet jis padėtas verandoj, tai burzgimo nesigirdi, o dauguma produktų man išdžiūna per parą.Nors obuoliai džiūsta ilgiau, gal ir tris paras g.gif Vakar biški apsimelavau, kad nieko šiemet nedžiovinau blush2.gif Džiovinau arbatžolių, kai reikėjo ant greičio dukrai nuvežti į Vengriją ir dabar pilną džiovyklę išdžiovinau čiliukų, visus 5 stalčius smile.gif , bet nežinau dar kur juos panaudosiu.tiek daug.Bet sėklas išėmiau prieš džiovinant.Žadu sumalti į miltelius g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bangelee: 29 rugsėjo 2016 - 18:55