Įkraunama...
Įkraunama...

+-45 Mamos ir močiutės

Laba dienelė,

Šventės

Tarptautinė kovos su AIDS diena.

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai

1734 – Švedijos karaliaus Karolio XII kariuomenė isiveržė į Žemaitiją;
1918 – Kaune į vyskupus įšventintas Jurgis Matulaitis;
1989 – įkurta Lietuvos krūtinės ir širdies chirurgų draugija;
1992 – prie Vilniaus prekybos ir pramonės rūmų atidaryta Tarptautinės komercijos mokykla.

Šią dieną pasaulyje

Įvykiai

1640 – Portugalija atgavo nepriklausomybę nuo Ispanijos, João IV tapo Portugalijos karaliumi;
1822 – Pedro I karūnuotas Brazilijos imperatoriumi;
1822 – Vienoje įvyko muzikinis vienuolikmečio Ferenco Listo debiutas;
1835 – išleista pirmoji Hanso Kristiano Anderseno pasakų knyga;
1891 – fizinio lavinimo mokytojas Džeimsas Neismitas sugalvojo savo auklėtiniams žaidimą patalpoje: skirtinguose salės galuose prikalė po pintinę, davė jiems futbolo kamuolį ir paaiškino, kad jį reikia įmesti į pintinę. Taip gimė krepšinis;[reikalingas šaltinis]
1918 – Transilvanija prisijungė prie Rumunijos;
1919 – Lady Astor tapo pirmaja Jungtinės Karalystės parlamento nare;
1934 – Komunistų partijos būstinėje Smolnyje (Leningradas) nušautas Politbiuro narys Sergejus Kirovas;
1952 – JAV sėkmingai atlikta pirmoji lyties pakeitimo operacija;
1953 – išleistas pirmasis žurnalo Playboy numeris. Jame buvo apsinuoginusios Merlinos Monro nuotraukos;
1958 – Centrinės Afrikos Respublika tapo nepriklausoma nuo Prancūzijos;
1961 – paskelbta Vakarų Papua Respublikos (dab. Naujoji Gvinėja) nepriklausomybė;
1963 – Nagalandas tapo 16-ta Indijos valstija.

vartotojo įkelta nuotrauka

Man Kūčių menių visalaik iššūkis smile.gif Tenka pasukt galvą smile.gif
Atsakyti
MamaEgle,receptą imbierinio gėrimo į eterį. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2016 12 01, 17:35)
MamaEgle,receptą imbierinio gėrimo į eterį. 4u.gif

OI, dar net neieškojjau ir niekada nedarius schmoll.gif tik kad ragavus vieną kartą kai renginį darėm kartu su airiais. Tada mes pristatėm lietuviškus Kūčių patiekalus, o airiai savo kalėdinius.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
Labas rytas,

Šventės

Tarptautinė vergovės panaikinimo diena.

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai

1992 – Bronislovas Lubys paskirtas penktuoju atkurtos Lietuvos Respublikos ministru pirmininku;
1994 – isteigtas Lietuvos žmogaus teisių centras;
1994 – Vatikane popiežius Jonas Paulius II priėmė Lietuvos Prezidentą Algirdą Brazauską;
2004 – Lietuvos Seimas pataisė Seimo Statutą ir įkūrė naują – 15-ąjį Seimo Audito komitetą.

Šią dieną pasaulyje

Įvykiai

1409 – atidarytas Leipcigo universitetas;
1804 – Paryžiaus Notre Dame katedroje Napoleonas save karūnavo Prancūzijos imperatoriumi;
1805 – įvyko Austerlico mūšis, kuriame Austrijos ir Rusijos jungtinė 86 tūkst. karių armija, vadovaujama M.Kutuzovo, pralaimėjo Napoleono prancūzų armijai, kurią sudarė 73 tūkst. karių;
1823 – JAV prezidentas Džeimsas Monro paskelbė vadinamąją „Monro doktriną“ – „Amerika – amerikiečiams“, pagal kurią turėjo būti užkirstas kelias Europos valstybėms kolonizuoti Ameriką;
1848 – Franz Josef I karūnuotas Austrijos imperatoriumi;
1852 – Napoleonas III tapo Prancūzijos imperatoriumi;
1870 – Roma paskelbta Italijos Karalystės sostine;
1945 – JAV sukurtas pirmasis branduolinis reaktorius;
1961 – Fidelis Kastro paskelbė, kad jis yra marksistas-leninistas ir ves Kubą į komunizmą;
1971 – įkurti Jungtiniai Arabų Emyratai, į kuriuos susijungė Abu Dabio, Dubajus, Šardžos, Adžmano, Um al Kaivano, al Furaidžio emyratai. Po metų prisijungė ir Ras al Chaimos emyratas;
1976 – Fidelis Kastro tapo Kubos prezidentu, pakeisdamas Osvaldo Dorticós Torrado;
1991 – kompiuterių gamintojas Apple pristatė pirmąją QuickTime versiją;
1993 – policijos reido metu nušautas Kolumbijos narkobaronas Pablas Eskobaras (Pablo Escobar);
2005 – Kenneth Boyd tapo 1000-ju nuo 1976 m., kuriam JAV buvo įvykdyta mirties bausmė.

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti

Atsakyti
QUOTE(diinka @ 2016 12 02, 13:27)

Diinka, gal prisijungsi prie mūsų? ax.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamaEgle: 02 gruodžio 2016 - 13:48
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
Labas rytas,

Šventės

Tarptautinė žmonių su negalia diena.

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai

1991 – Vokietijoje atidaryta Lietuvos ambasada;
1993 – atidaryta Klaipėdos jūrininkų ligoninė;
2001 – pirmą kartą Santarvės premijos laureatu tapo užsienio pilietis – Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvasnevskis.

Šią dieną pasaulyje

Įvykiai

1586 – iš Amerikos į Angliją atvežtos bulvės;
1621 – Galilėjus išrado teleskopą;
1818 – prisijungusi prie JAV Ilinojaus valstija tapo 21-aja valstija;
1967 – atlikta pirmoji širdies persodinimo operacija žmogui: Keiptaune chirurgas Kristianas Bernaras persodino širdį žydų išeiviui iš Lietuvos Luisui Vaškanskiui. Pacientas po operacijos išgyveno aštuoniolika dienų;
1973 – JAV kosminis palydovas Pioneer 10 atsiuntė pirmąsias Jupiterio nuotraukas;
1976 – roko grupė Sex Pistols pradėjo kontroversiškąjį turą po Jungtinę Karalystę;
1990 – susivienijo Rytų ir Vakarų Vokietijos.

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
O man atrodo, kad diinka jau yra buvusi pas mus, bendravusi,kiek atsimenu lyg gražiai mezgė g.gif
Pasiėmiau šiandien jau ir aš naujas teises ax.gif , tiek gasdino, kad nespės visi, kad eilės bus dideles, o užsisakiau prieš dvi savaites, sakė padarys per 10 dienų, bet šiandien tenuvažiavau atsiimti.Galėjau ir dar palaukti, kad taip greit padarys nežinojau biggrin.gif .Laminatines turėjau, be galiojimo datos, jau 18 metų ax.gif , dar būtų galioję tris mėnesius biggrin.gif .Gal jau paskutinės bus, galios 10 metų, man tada bus beveik 70, gal ir nebereikės bekeisti, pyksta visi kad senimas gatvėse maišosi mirksiukas.gif
Tas dovanų pirkimas tikras košmaras.Daugmaž, daugmaž bet mažiausiems jau turim, kitą savaitę ruošiu siuntinį į užsienį.Bet ką su tais 18-20 metų daryti, ypač bernais g.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
Labas rytas vartotojo įkelta nuotrauka

Ir pas mus jau atėjo žiema vartotojo įkelta nuotrauka . Sniegas per naktį nrenutirpo ir dabar dar keli laipsniai šalčio laikosi. Oras fantastiškas. Bet prognozės nieko gero nežada... vartotojo įkelta nuotrauka Klaipėda yra Klaipėda.

Gal ir ne vietoj mano negatyvas , bet man nepatinka ta šventinė industrija, per anksti išpuošti namai, vitrinos... vartotojo įkelta nuotrauka Kažkaip Advento prasmė prapuola. Aš tvarkausi pamažu, tik nedidelius akcentukus pasidedu, valgių sąrašus sudarinėju, pyragą balkone brandinu. Ir eglę puošiu tik per Kūčias vartotojo įkelta nuotrauka . Man labiau patiktų ir šventės darželiuose bei mokyklose būtų per tarpušventį, o ne per Adventą. Bet čia jau ne mano galioje. Tačiau namie man niekas netrukdo laukti kaip aš noriu vartotojo įkelta nuotrauka

Taikos ir ramybės visoms vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti