Įkraunama...
Įkraunama...

+-45 Mamos ir močiutės

Labas rytas,

Šią dieną Lietuvoje
Įvykiai
1864 – Rusijos caras Aleksandras II išleido įsaką dėl Lenkijos Karalystės valstiečių reformos. Pagal jį valstiečiai tapo savo valdomos žemės savininkais. Įsakas galiojo ir Lietuvos Užnemunės dalyje;
1990 – įkurtas komercinis bankas AB „Vilniaus bankas“;
1995 – baigėsi pirmasis oficialus prezidento Algirdo Brazausko vizitas Izraelyje.

Šią dieną pasaulyje
Įvykiai
1067 – pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėtas Minskas;
1801 – prasidėjo karas tarp Ispanijos ir Portugalijos;
1836 – Teksaso respublika paskelbė savo nepriklausomybę nuo Meksikos;
1949 – kapitonas Džeimsas Galageris (James Gallagher) pirmą kartą lėktuvu nenutūpdamas apskriejo aplink pasaulį;
1951 – įvyko pirmosios visų NBA žvaigždžių rungtynės;
1956 – Prancūzija pripažino Maroko nepriklausomybę;
1998 – Titanikas (1998 filmas) tapo pirmuoju kino filmu, uždirbusiu 1 mlrd. JAV dolerių.

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
Sveikos, buvau bibliotekoj, parašiau diktantą.Bet, šįsyk jau nesu tokos geros nuomonės apie save.Tekstas religine tema, tai jau ir rašybos klaidų bus, nes jau maišiausi, ar didžiąją ,ar mažąją raidę rašyti ax.gif Bet tekstas patiko.Pirmą kartą rašiau ne sau, diktantus išsiųs į Vilnių, tik kopijas atsišvietė mums
Atsakyti

Laba diena

Parašiau diktantą pirmą sykį. Bet tik sau, namie virtuvėje prie radijo. Dabar labai laukiu , kad galėčiau sulyginti su teisingu. bus labai įdomu. :)  Abejoju dėl balsių su nosinėmis veiksmažodžiuose, nesu tikra ir dėl kablelių .

Puikus oras šiandien, nebepučia tas žvarbus vėjas. Prisimenu pavasarį, kai kovo 1d. jau žibučių buvo . Šiemet teks palaukti ir pasidžiaugti sanpaulijų žiedeliais ant palangės. tik kažkodėl gana negausiai žydi, gali būti, kad žiemą reikėjo tręšti kitomis trąšomis.

Atsakyti
Radau internete laabai gražų eilėraštį, dalinuosi

Gyvenimo dovana

Negaila man prabėgusios jaunystės,
Juk ir brandoj gali patirt jausmus,
Nebūtina į praeitį sugrįžti,
Kad pamatytum koks gyvenimas gražus.

Kiekvienas amžius suteikia mums džiaugsmo,
Svarbu, jauna išliktų mūs širdis.
Ir nesakykime, kad metų naštą nešam,
Tai ne našta, tai mūsų patirtis.

Tad džiaukimės gyvenimu šiandiena,
Mylėkime visus ir žinoma save.
Paimkim viską, ką gyvenimas mums duoda,
Nes kiekviena diena tai dovana.

Tai dovana, gyventi ir mylėti,
Matyti dangų, saulę ir paukščius,
Tai dovana, kurią branginti reikia,
Nes tai gyvenimas ir kito jau nebus.

Irena M.L.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Labai gražus eilėraštis. wub.gif wub.gif
Atsakyti
Labas rytas,

Šventės
Katalikų šalys – Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero diena;
Kovarnių diena.

Šią dieną Lietuvoje
Įvykiai
1386 – Jogaila karūnuotas Lenkijos karaliumi;
1918 – Vilniuje atidarytas Šv. Kazimiero draugijos knygynas, prekiavęs lietuviškais leidiniais;
1927 – Kaziuko mugės proga Vilniuje įvyko pirmoji vieša radijo transliacija. Ją surengė bendrovė „Vilniaus radiotechnikos biuras”.
1989:
Šv. Kazimiero palaikai iš Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios perkelti į Vilniaus arkikatedrą;
atkurta Lietuvos teisininkų draugija;
1990 – vyko antrasis rinkimų į LTSR Aukščiausiąją Tarybą turas;
1991 – atšventintoje Šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje laikytos pirmosios Šv. Mišios;
1999 – įsigaliojo bevizis režimas su Vokietija, Prancūzija, Graikija ir Portugalija;
2001 – įvyko Lietuvos kardinolo Audrio Juozo Bačkio ingresas.


Šią dieną pasaulyje
Įvykiai
1152 – Vokietijos karaliumi išrinktas Frydrichas I Barbarosa;
1665 – prasidėjo antrasis anglų-olandų karas;
1789 – Niujorke į pirmą posėdį susirinko JAV Kongresas;
1793 – prasidėjo antroji JAV prezidento Džordžo Vašingtono (George Washington) kadencija;
1801 – įvyko pirmoji JAV prezidento inauguracija naujojoje šalies sostinėje Vašingtone, kurios metu trečiuoju prezidentu inauguruotas Tomas Džefersonas (Thomas Jefferson);
1877:
Maskvos Didžiajame teatre įvyko Piotro Čaikovskio baleto „Gulbių ežeras“ premjera;
amerikiečių išradėjas Emilis Berlineras sukūrė mikrofoną;
1882 – Leitonstone (Rytų Londonas, Didžioji Britanija) pradėjo važinėti pirmieji elektriniai tramvajai;
1933 – JAV prezidentu prisaikdintas demokratas Franklinas D. Ruzveltas (Franklin D. Roosevelt), vienintelis JAV prezidentas, išrinktas keturis kartus;
1946 – sukurta mikrobangų krosnelė. Jos išradėjas amerikiečių mokslininkas Persis Spenseris;
1975 – aktorius Čarlis Čaplinas (Chrlie Chaplinas), Bekingemo rūmuose buvo išventintas į riterius.


vartotojo įkelta nuotrauka

Super eilerastis 4u.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
Laba dienele,

Šią dieną Lietuvoje
Įvykiai
1861 – Lietuvoje panaikinta baudžiava.

Šią dieną pasaulyje
Įvykiai
1766 – į Naująjį Orleaną atvyko pirmasis ispanų gubernatorius Antonio de Ulloa.
1824 – Pirmasis Britų ir Mianmaro karas: Jungtinė Karalystė oficialiai paskelbė karą Mianmarui.
1824 – Samuel Colt pagamino pirmąjį revolverį (34 kalibras).
1860 – Parma, Toskana, Modena ir Romanija referendume balsavo už susijungimą su Sardinijos karalyste.


vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti

Pasitikrinau diktanta- 15 klaidu! O mokykloje klaidu darydavau labai mazai. Per abituros liet. egzamina buvau padariusi tik viena klaida, blogai perkeliau zodi. 

Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
Labas rytas,
VDG, tada aš mažiau klaidų padariau ax.gif Labai bijojau , kad bus problemos su didžiosiom ir mažosiom raidėm, , bet suklydau tik vienoj vietoj: Žodis tapo kūnu, abu daiktavardžius rašiau didžiąja raide.Padariau vieną gramatinę klaidą-užgeso ant e uždėjau nosinę, nepadėjau dviejų kabliukų, vietoj klaustuko kažkodėl padėjau šauktuką smile.gif , kokius 3 kartus aš rašiau iš naujos eilutės, o to nereikėjo, o vienoj vietoj, jau kur reikėjo , to nepadariau.Taisydama , pataisiau ir dar daugiau vietų skyryboj, kabutėse, bet paskui perskaičiau, kad buvo galimi ir kiti varijantai, vietoj kabliukų brūkšniai ar atbulai.Taip, kad likau laaabai savim patenkinta.Tikrinantys darbą , bent jau pirmą lapo pusę tikrai perskaitė, nes diktanto pabaigoj daugiau susipainiojau.Girdėjau, kad darbus tikrins iki 6-7 klaidos.Nežinau, kiek klaida skaitoma tai, ar reikia rašyt iš naujos eilutės, ar tęsti toj pačioj? Rašydama pati įsivaizduoji, ar čia nauja mintis, ar dar ta pati.
Mokykloj diktantus rašiau be klaidų, o rašinuos tai padarydavau, nes, kai sakinys buvo trijų eilučių, tai su skyryba visko būdavo.Bet egzaminą išlaikiau 5/5.Prieš beveik 41 metus rašiau laisvą temą apie Spalio revoliuciją biggrin.gif Ir dabar atsimenu temos pavadinimą-mus pergalė Spalio,- tai starto aikštelė dideliems laimėjimams mūsų.Skyrybos jau nebeatsimenu, kaip ten teisingai reikia parašyti pavadinimą.Nelabai turėjau kitą pasirinkimą, nes nebuvau perskaičiusi "Altorių šešėlyje" blush2.gif (bet daug vėliau, jau dirbdama mokykloje, aš tą knygą perskaičiau ir ji man laaaaabai patiko biggrin.gif ), o Mieželaičio eilėraštį apie žmogų išnagrinėt kad užtektų medžiagos keliems rašinio puslapiams, aš nesugebėjau smile.gif Joooo, atsiminimai...
O priverstinės atostogos man jau baigiasi.Jau dvi savaitės esu be gipso, baigiasi kasdieniniai važinėjimai į mankštas reabilitacija, gal jau kitą savaitę reikės eit į darbą.Nežinau, ką dar traumatologas pasakys penktadienį.Bet jau ir noriu. ax.gif Ranka , aišku, nėra tokia, kaip antroji, jėgos neturi,, bet suprantu, kad, kol ji atsistatys, gal ir pusė metų praeis.Ant palangės dygsta pomidorai ir paprika, jau laukiu tų pavasario darbų ax.gif
Och, parašiau romaną....
Atsakyti
Labas rytas,

Šventės
Gana – Nepriklausomybės diena.

Šią dieną Lietuvoje
Įvykiai
1706 – Švedų kariuomenė užėmė Vilnių.
2002 – Vilniuje su oficialiu vizitu lankėsi Suomijos prezidentė Tarja Halonen (Tarja Halonen).

Šią dieną pasaulyje
Įvykiai
1521 – Ferdinandas Magelanas atrado Guamo salą.
1997 – Pablo Pikaso paveikslas Tête de Femme pavogtas iš Londono galerijos.


vartotojo įkelta nuotrauka

Aš tai visalaik turėjau problemų su rašyba. Kaip sako, mano silpnoji vieta biggrin.gif
Atsakyti