Gartraukis recirkuliacinis bet išmeta katilinėje? Tai katilinę šildote "gartraukiu"? O kaip katilinė tvarkosi su dideliu oro pritekėjimu? Įjungus gartraukį, rekupas uždaro ištraukimą ir tik paduoda į patalpas, kad kompensuotų iš namo išsiurbiamą orą?
Trys variantai pas mane.
1. Per sieną į lauką. Siena yra už 1.5m
2. Per ortakį į rekupo 5'ą atšaką apeinant šilumokaitį. atstumas iki rekupo 14m
3. Recirkuliacija išmetant orą vėl virtuvėje.
Pas mane katilinė už virtuvės pertvaros, tad gartraukiui ortakis iškart kerta gipskartonio pertvarą tarp vidinių patalpų ir ten šiuo momentu paliktas. Norėsiu pajunginėti prie rekupo 5-tos atšakos, pasijungsiu ortakį.
Mano gartraukis ne recirkuliacinis, turi ortakio pajungimo vietą viršuje, tad tas ortakis ir pajungtas ir pravestas per sieną į katilinę. Katilinė tai pas mane šildoma patalpa, kurioje stovi visa namo aptarnavimo įranga bei sandėliuojami tam tikri techniniai daiktai kurių nenoriu laikyti lauko sąlygomis, lauko sandėliuke. Taipogi, vis dar turiu vilties ten įsirengti šiokią tokią dirbtuvėlę, vietą dirbtuvėlei pakolkas saugau .
Dėl gartraukio, tai nors jis ortakinis, bet jame yra gamintojo numatyta vieta, kur dedasi angliniai filtrai, jei iš gartraukio oras išmetamas ne su ortakių pagalba, o recirkuliuojamas. Manau, kad vos ne visus gartraukius galima perdaryti į recirkuliacinius ir modifikacija atliekama uždedant tik papildomus toje pat parduotuvėje įsigytus ir tam gartraukiui skirtus anglinius filtrus. Dabar mano rekupe 1 vnt riebalų filtro ir 2 vnt anglinių filtrų, nes gamintojo numatytos 2 anglinių filtrų montavimo vietos.
Pas tave gartraukis nuo rekuperatoriaus gana toli, bet per sieną aš gartraukio išmetimo vis tiek nedaryčiau, nors jei namas ne iš šiltų, ne iš sandarių, tai išmetime į lauką nematau nieko blogo. Tiesa, jei namas nei šiltas, nei sandarus, tai jam ir rekupo nereikia.