Aš planuočiau sodinti ar perdangos sijų, ne kabinti ant gegnių, kas aišku irgi įmanoma.
Na ne ant maksimalaus galingumo, bet tikrai ant didelio vos ne visą vasarą, tik karščių metu dienai primažini. Žiemą apsukos būna gerokai mažesnės.
Pagalvojau, kad čia vis tik iš techninės pusės žiūrint neteisingai suformuluotas klausimas buvo, todėl ir mano atsakymas buvo pakankamai subjektyvus ir per mažai informatyvus -"ne nerasoja".
Klausimas teisingiau skambėtų taip: "Ar gaučiau daugiau naudos, jei prie turimos rekuperacinės vėdinimo sistemos, pasidaryčiau atskirą iš vonios?"
Vat ir atsakymas į tokį klausimą būtų informatyvesnis:
Kadangi su rekuperacine vėdinimo sistema galima ištraukti bet kokius suprojektuotus oro kiekius, tai ir iš vonios galima su rekuperatoriaus pagalba ištraukti maksimaliai leidžiamus oro kiekius, net ir didesnius nei leidžiami, bet tuomet jau būtų jaučiami oro judėjimai (vėjas, pūtimas), tai būtų nekomfortabilu. Papildomo ištraukimo organizavimas arba padidintų oro kiekio ištraukimą iš vonios iki nekomfortabilių dydžių, arba verstų sumažinti oro ištraukimą su rekuperatoriumi, kas prieštarautų logikai. Kam tuomet iš vis rekuperacinė vėdinimo sistema.
Taigi, jokios naudos papildomas ištraukimas iš vonios neatneštų, tai faktas. Todėl ir mano ankščiau parašytas atsakymas, kad vonioje niekas intensyviau nerasoja yra teisingas, bet nepateikiantis pilno situacijos vaizdo.
Taipogi nemažiau svarbi detalė, kad toks papildomas ištraukimas pridirbtų dar ir problemų vėdinimo sistemai, nes su tokiais papildomais ištraukimais yra disbalansuojami oro srautai, kas neigiamai atsiliepia visai vėdinimo sistemai.
Pasikonsultuoti noriu dėl rekuperatoriaus oro paėmimo vietos.
Prie namo yra priestatas - garažas ir katilinė, joje bus dujinis katilas ir rekuperatorius.
Dabar sprendžiu klausimą kur daryti rekuperatoriaus paėmima o kur dujinio katilo kaminą.
Du variantai:
A. Dujinio katilo išmetimą daryti per sieną (pigiausias, trumpiausias kelias) o rekuperatoriaus paėmimą daryti per stogą. Yra specialūs kaminėliai.
B. Dujinio katilo išmetimas per stogą, o rekuperatoriaus paėmimas per sieną.
Ar iš principo nėra skirtumo?
Failo neįkėliau...
vedinimas.png 30,2KB 1 Parsiųsta kartų
Rekuperatoriaus paėmimo/išmetimo vamzdžiuose oro temperatūra yra artima lauko temperatūrai - ar tie vertikalūs kaminėliai normaliai apšiltinti?
Kadangi abu įrenginiai vienoje patalpoje, tai rekupo įsiurbimas turi būti toliau nuo dujinio išmetimo.
Atstumas rekupo paėmimui ar per stogą ar per sieną - panašus ~ 2m. tiesa per sieną - didžioji dalis ilgio - šiltoje patalpoje. Jei per stogą - nešildomoje palėpėje, bet nematau bėdų apšiltinti vamzdį esant poreikiui.
Verteri - kaminėliai turi šiokį tokį apšiltinimą PU.
Tiesiog ir vieni ir kiti montuotojai nori per sieną lysti. o vietos tik vienam įrenginiui tad ir klausimas - kuriam.
Tik nesugalvokit niekas taip daryti. Kiek girdėjau, kondensaciniuose katiluose kaminai patiria iš išmetamų dūmų susikondensavusių rūgščių poveikį. Rekupo šilumokaitis ilgai neatlaikytų.
Jei ten daryti rekupo paėmimą, tuomet išmetimas ir dujinis išmetimas abu per sieną ir stoge jokių skylių.