Esam bandę cleanfilter.eu filtrus ir tikrai nebuvom labai patenkinti. Pirkom F7 su anglimi ir G4 filtrą, tai tik įdėjus anglinį filtrą iškart įsijungė noise guard, o G4 vos tilpo į filtro angą. Gal per metus situacija su jų filtrais pasikeitė.
Klausimas į temą - kaip įjungti bypass šaltuoju sezonu, nes ar aktyvuoti bypass ar nea, vistiek rodo, kad jis nėra atidarytas? Dėkui
Klausimas į temą - kaip įjungti bypass šaltuoju sezonu, nes ar aktyvuoti bypass ar nea, vistiek rodo, kad jis nėra atidarytas? Dėkui
Pabandžiau per programėlę dabar pakeisti, tai nuėjus į TASKS, pasirenku Bypass ir AUTO pakeitus į ACTIVATED įsijungia.
Pabandėm dabar irgi veikia. Panašu nuo lauko temperatūros priklauso, kada leidžia įjungti.
O ką patarti?
Jei bandoma palįsti po A++ reikalavimais be saulės elektrinės, tai, bijau, su komfovento rotaciniais korta gali ir nepaeiti. O jei ant stogo SE - tai iš esmės dzin. Aš su savo jau senuku (pagamintas prieš 3+ metus su paprastu rotoriumi) Rego 500H ir saulės elektrine ant stogo gavau A++
Aš galiu ir klysti dėl dabartinių reikalavimų. Anksčiau A++ buvo užkelti tiek, kad apskritai gal tik keli modeliai, atitikę jiems, rinkoje tebuvo. Jei pagal dabartinius praeina - tai ok.
Jo, A++ reikalavimai rekuperatoriams pačioje pradžioje buvo nerealūs, tik dėl kelių modelių, tai kaip aš supratau, tai tie keli modeliai reikalavimus atitiko tik pagal gamintojų deklaracijas, o ne pagal realius darbinius parametrus. Jei vertinti pagal gamintojų deklaracijas, tai ir maniškis rotorinis rekuperatorius, kurį pirkau, pirkimo metu, buvo reklamuojama, kad gali dirbti su 92% NVK. Bet kai pažiūri, realus eksploatacinis NVK yra gerokai žemesnis.
Mano supratimu, visame pasaulyje nebuvo nei vieno realaus rekuperatoriaus, kuris dirbdamas galėtų pasiekti eksploatacinius parametrus, kokie buvo reikalaujami A++ namui, o ne idealiais, kokių reali tikimybė beveik nulinė.
Kas dėl rekuperatoriaus, tai dėl permokėjimo didelių piniginių sumų už minimaliai geresnius marketinginius rekuperatoriaus parametrus, kurie realios eksploatacijos metu greičiausiai net nepasijaus, mano supratimu neverta. Geriau paeksploatuoti optimalų šios dienos variantą, ir kai jis nepataisomai suges išnaudojęs savo resursą, kai pirksit pakaitinį, greičiausiai jau įsigysit juntamai patrauklesnį variantą, nei įmanoma dabar. Su laiku rekuperatorių technika tobulėja, ir geriau už tuos pat pinigus įsigyti du rekuperatorius, vieną optimalų dabar, kitą po ~15-20 metų vėliau, su gerokai patrauklesniais parametrais, nei kad vieną bet nepagrįstai brangų rekuperatorių dabar, kurį po ~15-20 metų vis tiek reikės keisti.
Kaip minėjau, optimalaus charakteristikų/kainos santykio rekuperatorius realiai eksploatuojant dirbs minimaliai prasčiau, nei keliagubai brangesnis tik deklaruojamomis charakteristikomis geresnis prietaisas.
Dėl dabartinių A++ reikalavimų nesigilinau.
Sveiki forumieciai,
Ilgai rinkausi informacija apie rekuperacija ir gaila, kad tik vakar uzmaciau sita foruma, nes naudingos info cia per akis.
Matau, kad daug yra Zehnderistu, tai norejau paklausti gal kas nors domejotes arba dejotes Zehnder Comfoair Q600 (entalpini) + ComfoCool Q600 vesinimo moduli + kanalini drekinima? Idomu jusu patirtys, nes viena rekuperacijos imone minejo, kad sitas vesinimo modulis nevertas demesio, bet jie tik keleta ju yra dare.
Architektams atidaviau braizyti 250-300m2 nama, noriu is anksto susidelioti premium inzinerines sistemas max namu komfortui. Kadangi pirminis tikslas issisukti be kondiskiu, tai ideja buvo vesinimas sienomis/lubomis (Uponor Renovis) ir tuomet gan logiskai man atrodo Zehdnerio cooleris prie viso sito pasyvaus namo reikalo😊 Idomu butu isgirsti jusu mintis apie sita koncepta.