QUOTE(Giords @ 2022 02 14, 08:56)
Sveiki, zenderistai,
Neramina drėgmės lygis name - šiandien nukrito jau žemiau 30%. ... spėju, kad apsinešė rekuperatoriaus entalpinis šilumokaitis.
Dėl šilumokaičio, nemanau, kad jis bent kiek kaltas.
pas mane ~60% pastoviai laikosi be jokio drėkintuvo. Visą žiemą seku, kad drėgmė labiau nepakiltų ir vėdinimo intensyvumą reguliuoju, ne pagal oro gaivą, kurios niekad netrūksta, o pagal drėgmę.
Įtariu užtenka rytinio dušo ir ventiliaciją palaikau ne įpatingai intensyvią kas aišku irgi prisideda, nes nespėja dušo drėgmės pašalinti. Toks jausmas, kad kai laikosi didesnė drėgmė, užtenka mažesnio vėdinimo intensyvumo. Jei mano spėjimas teisingas, ta čia ir užburtas ratas gaunasi, kuo drėgniau, tuo mažesnio vėdinimo intensyvumo užtenka tuo labiau mažinam vėdinimo intensyvumą ir drėgmė kyla dar labiau ir atvirkščiai, kai sausa, trūksta gaivos, didinam vėdinimo intensyvumą ir dar labiau sausinam patalpas.
Vat mano šios akimirkos drėgmės lygiai skirtingose patalpose, bei lauke:
dregme.png 26,98KB
0 Parsiųsta kartų
Drėgmės lygis skiriasi nes šiek tiek skiriasi temperatūros patalpose, vat darbo kambarį kompiuteris dirba, tai kambario t° aukštesnė nei visam name.
Tiesa, konkrečiai mano rekuperatoriaus šilumokaityje dabar tikrai vyksta kondensacija, tad drėgmę gražina ir gana intensyviai.
Šilumokaičio dar nė karto neploviau, nors jis pas mane nuolat sukas nuo 2014 metų. Manau, kad F7 filtrai neturėtų leisti šilumokaičiui užsiteršt.