Turiu rotacinį rekuperatorių. Jo įpatybė ta, kad jis gražina drėgmę tik tuomet, kai vyksta kondensacija, o tai reiškia, kad kai būna didesni šaltukai. Kai temperatūra laikosi virš nulio, šis rekuperatorius drėgmės beveik negražina.
Ankščiau niekad neišjunginėjau rekuperatoriaus, dirbo jis pas mane nuolatos be sustojimų. Tiesa pav. praeitais metais ir temperatūra ilgą laiką laikėsi nepakankamai žema, kad rekuperatorius gražintų drėgmę.
Tai vat, praeitais metais pas mane laikėsi apie 40% drėgmės lygis. Labiau mažiau nei 40%, nei daugiau.
Šiais metais, kai esu pasirinkęs biržos planą ir įsirengus saulės elektrinę gavau "išmąnūjį" skaitliuką fiksuojantį kasvalandinį elektros suvartojimą, pradėjau sekti elektros kainas biržoje, ir kai jos pakilo iki 1,3 už kilovatvalandę ėmiausi rimtų priemonių skirtų sumažinti elektros suvartojimą dienos metu, kada kainos siekia kosmoso aukštumas. Taigi, pradėjau dienos metu, kai nieko nėra namie stabdyti rekuperatoriaus darbą. Taipogi ir jo apsukas laikau šiek tiek mažesnes nei pernai. Iš kitos pusės, pernai per karantiną ir namuose tekdavo būti vos ne kiaurą parą.
Taigi, šiais metais pas mane drėgmės lygis nuolatos laikosi virš 60%. Dabar žiūriu į drėgmės lygį ir rekuperatoriaus darbą stabdau atsižvelgdamas į drėgmės lygį. Taigi, šiais metais drėgmės pas mane namuose vienareikšmiškai netrūksta.
Taigi, kas liečia entalpinio rekuperatoriaus poreikį, praeitais metais vienareikšmiškai sakyčiau, kad žiūrėti reikia tik į jį. Šiais metais jau būsiu šiek tiek mažiau kategoriškas, sakau kad jo poreikį gali lemti daugybė niuansų, bet geriau pinigų nepagailėti ir įsigyti gražinantį drėgmę įrenginį. Jei įsigysit negražinantį, ir vėliau suprasit, kad apsirikot, stipriai permokėsit už upgreidą, palyginus su išlaidomis padarytomis perkant sukomplektuotą įrenginį iškarto.
Atsakant į temą - entalpinis šilumokaitis turi dar vieną privalumą. Vasarą jis perteklinę lauko drėgmę sugrąžina į lauką, tai viduje drėgmės lygis kiek mažesnis, nei pas mus paprastuosius rotacininkus ar neentalpininkus. Tai dėl drėgmės rinktuvo poreikio baimės stipriai perdėtos. Aišku, darau prielaidą, kad namie nebus augalinių džiunglių, kelių kubinių metrų akvariumų, baseinų ar dar kokių didelių drėgmės šaltinių.
O ne į temą paklausiu - o tai EGTO po išmanios apskaitos pastatymo 'biržos' kainą skaičiuoja pagal individualų suvartojimą pavalandžiui? Nes man Ignitis ir toliau taiko vidutinę biržos mėnesio kainą, tai ir vartojimo optimizacija pagal valandinį tarifą neturi prasmės.