Gal kas nors turi patirties su rekupo įrengimu bute po remonto. Kažkas klausė apie ortakius, kurie taptų interjero dalimi - gal kas nors radot įdomesnių ir galit pasidalint foto. Ar galima oro išmetimą daryti į ventiliacines šachtas - ar nėra kažkokių niuansų?
Šiaip bet kokias pastabas į ką atkreipt dėmesį. Dėkui!
Sveiki,
po įrengimo atliko naujas skardinis triukšo slopintuvas Europlast SRS160-0.9 (skersmuo 160 mm, ilgis 900mm) ir du nenaudotų Cleanfilter filtrų komplektus senesnio modelio rekuperatoriui Domekt R450V (F7+M5) (470×240×46 mm). Slopintuvą atiduočiau už 35 EUR, filtrus už 40 EUR. Veiksmas Vilniuje, Pilaitės pusėje.
Sveiki. Ar kas esat susidūrę su oro paėmimo grotelių užšalimu? Praėjusią žiemą buvo keletą kartų užšalę prie didesnių minusų.
Šiandien ta pati situacija atsitiko prie nedidelio minuso, Zehnderyje radau įjungtą Noise Guard'ą ir pranešimą apie galimai užsikimšusį paėmimą. Lauke, akurat, grotelės aklinai apledėjusios. Kaip sprendėt tokią problemą?
Oro paėmimo grotelės atrodo taip -
<p>Šiandien ta pati situacija atsitiko prie nedidelio minuso, Zehnderyje radau įjungtą Noise Guard'ą ir pranešimą apie galimai užsikimšusį paėmimą. Lauke, akurat, grotelės aklinai apledėjusios. Kaip sprendėt tokią problemą?</p>
<p>Oro paėmimo grotelės atrodo taip - </p>
Atitirpinau su statybiniu fenu ir tiek.
Nuimk groteles žiemos laikotarpiui, nepasikartos. Nesusidūriau su panašiomis problemomis, bet mano oro paėmimo difuzoriaus grotelės stipriai retesnės.
Pas mane tokios, neuzsala, bet jei neklystu tas tinklelis yra nuimtas.
O tau Giords kuri vieta uzsala, speju kad tos smulkios groteles viduj, tai reiktu jas irgi ismesti ir butu gerai.
Siaip nelabai suprantu nuo ko jos saugo? uodai ir muses ir taip telpa, nes filtras buna pilnas, o paukstukai ir pro stambias netilps.
Pas mane tokios, neuzsala, bet jei neklystu tas tinklelis yra nuimtas.
O tau Giords kuri vieta uzsala, speju kad tos smulkios groteles viduj, tai reiktu jas irgi ismesti ir butu gerai.
Siaip nelabai suprantu nuo ko jos saugo? uodai ir muses ir taip telpa, nes filtras buna pilnas, o paukstukai ir pro stambias netilps.
Sveiki,
Keli klausimai turintiems rekuperatorių Zenhder ComfoAir 375:
- kurį rinkotės - HRV ar ERV? Standartinį ar entalpinį? Ir kodėl?
- ar netrukdo garso (triukšmo) lygis? Pagal aprašymą, Q ir E klasės Zenhder rekuperatoriai ženkliai tylesni.
- ar teisingai suprantu- entalpinis pranašesnis tik tuo, jog šaltuoju metu laiku grąžina drėgmę į patalpas. BET ar nebūna per drėgna? Ar tuomet reikia statyti drėgmės surinktuvų? 🤔
Šeip tai klausimas į kurį taip lengvai neatsakysi.
Turiu rotacinį rekuperatorių. Jo įpatybė ta, kad jis gražina drėgmę tik tuomet, kai vyksta kondensacija, o tai reiškia, kad kai būna didesni šaltukai. Kai temperatūra laikosi virš nulio, šis rekuperatorius drėgmės beveik negražina.
Ankščiau niekad neišjunginėjau rekuperatoriaus, dirbo jis pas mane nuolatos be sustojimų. Tiesa pav. praeitais metais ir temperatūra ilgą laiką laikėsi nepakankamai žema, kad rekuperatorius gražintų drėgmę.
Tai vat, praeitais metais pas mane laikėsi apie 40% drėgmės lygis. Labiau mažiau nei 40%, nei daugiau.
Šiais metais, kai esu pasirinkęs biržos planą ir įsirengus saulės elektrinę gavau "išmąnūjį" skaitliuką fiksuojantį kasvalandinį elektros suvartojimą, pradėjau sekti elektros kainas biržoje, ir kai jos pakilo iki 1,3 už kilovatvalandę ėmiausi rimtų priemonių skirtų sumažinti elektros suvartojimą dienos metu, kada kainos siekia kosmoso aukštumas. Taigi, pradėjau dienos metu, kai nieko nėra namie stabdyti rekuperatoriaus darbą. Taipogi ir jo apsukas laikau šiek tiek mažesnes nei pernai. Iš kitos pusės, pernai per karantiną ir namuose tekdavo būti vos ne kiaurą parą.
Taigi, šiais metais pas mane drėgmės lygis nuolatos laikosi virš 60%. Dabar žiūriu į drėgmės lygį ir rekuperatoriaus darbą stabdau atsižvelgdamas į drėgmės lygį. Taigi, šiais metais drėgmės pas mane namuose vienareikšmiškai netrūksta.
Taigi, kas liečia entalpinio rekuperatoriaus poreikį, praeitais metais vienareikšmiškai sakyčiau, kad žiūrėti reikia tik į jį. Šiais metais jau būsiu šiek tiek mažiau kategoriškas, sakau kad jo poreikį gali lemti daugybė niuansų, bet geriau pinigų nepagailėti ir įsigyti gražinantį drėgmę įrenginį. Jei įsigysit negražinantį, ir vėliau suprasit, kad apsirikot, stipriai permokėsit už upgreidą, palyginus su išlaidomis padarytomis perkant sukomplektuotą įrenginį iškarto.
Kad į šį klausimą atsakyti irgi nebūtina Zenhder turėti. Viskas priklauso nuo to, kurioje vietoje bus sumontuotas rekuperatorius.
Jei tai bus nedidelės kvadratūros butas ir rekuperatorius bus sumontuotas pavyzdžiui virtuvės balduose tai triukšmas tikrai labai svarbi savybė. Nelabai triukšmą sulaikys ir pakabinamos gipskartonio lubos, po kuriomis dabar gana dažnai montuoja rekuperatorių naujos statybos butuose. Įtempiamos lubos triukšmą dar mažiau sulaikytų, tik neįsivaizduoju, kaip rekuperatoriaus filtrus pakeisti tokiu atveju.
Jei rekupertorius montuojamas nuosavame name, kokioje katilinėje ar garaže, tai gyvenamosiose patalpose nesigirdės jo darbo, net kai įrenginys triukšmingesnis.
Jei klausiama apie triukšmo sklidimą per ortakius, tai tam yra montuojami triukšmo slopintuvai ar naudojami kiti sprendimai, pavyzdžiui triukšmą slopinantys ortakiai, tad šiuo atžvilgiu, rekuperatoriaus triukšmo lygis nelabai aktualus.