QUOTE(Sidonas @ 2021 03 18, 12:30)
Pasikuitęs internetuose radau turbūt tinkamesnį tokiai erdvei entalpinį aparatą (TITON HRV1.35 Q Plus BE Aura Enthalpy).
Su tenu ir valdikliu kaina 1320 eur. Ką nors teko apie juos girdėti?</p>
Iš techninių charakteristikų neblogas, pagal jas butui kaip ir idealus. Kliūna tik gamintojas - Didžioji Britanija, šalis, kurioje nebūna šalčių.
Taipogi įdomiai skamba teiginys Temperatūrinis veikimo diapozonas -27°C~+65°C jei naudojamas pašildytuvas. Jei teno galia pakankama, koks dar gali būti žemiausių t° ribojimas.
Kas dėl entelpinių ir kitų plokštelinių, tai jų ekonomiškumas priklauso nuo teno valdymo automatikos. Zenderį reikia pagirti, už gerai išdirbtą automatiką. Pamenu Kauno Medeinos pasyviuose namuose buvo pastatytas Paul rekuperatorius ir preheateris sumontuotas. Dar ir monitoringas buvo pakurtas, tai visi stebėjomės, kaip preheateris surija daugiau, nei viso namo šildymas. Dar nesibaigus žiemai, monitoringas buvo sustabdytas
. Taip, kad su preaheteriu reikėtų atsargiai. Jo alkio jausmas gali būti nepasotinamas ;).
Turint omenį, kad gamintojo krašte nėra šalčių, su padidinimo stiklu žiūrėčiau, kaip atsakingai gamintojas pažiūrėjo į teno valdymo algoritmo efektyvumą.
Kai sau ieškojau rekuperatoriaus rinkausi tarp dviejų gamintojų. Komfovento ir
Alasca. Abu Lietuvos gamintojai. Kai jau pribrendau pirkti, pirmenybę buvau suteikęs Alasca gaminiui, bet įmonė kaip ir dingo iš akiračio, tad liko tik Komfoventas.
Kodėl neliko Alascos rekuperatorių? Techninės charakteristikos jų buvo labai gražios, bet akivaizdu, kad tik charakteristikos. Jei gaminys iš tikrųjų būtų buvęs geras, nebūtų nustota jį gaminti. Nors gal ir geras gaminys, gal tik marketingas blogas buvo