Kiek pamenu, tai ligoninėms tinka tik plokšteliniai ne entalpiniai.
Savaime suprantama, kad su drėgme per tas poras virusas puikiausiai gali pereiti, o drėgmė viruso gyvybės šaltinis, be vandens ore (išgaravus aerozoliui) jis miršta per ~30 min.
Papildyta:
Dėl didžiosios dalies, tai viskas teisingai, bet jei žmogus ilgą laiką būna uždaroje patalpoje, virusas aptinkamas nusėdęs net tokiuose kampuose, kur aiškinant pagal pagrindinę versiją jo neturėtų būti. Būtent todėl darbovietėje, jei vienoje patalpoje yra du asmenys, reikalaujama kad jie bu būtų su kaukėmis, net kai atstumas tarp jų didesnis nei 2m. Be to, aerozolis gerai nupučiamas lauke, o namie jo niekas nenupučia, jis gali keliauti su oro srautais namuose ir patekti iki rekuperatoriaus. Taipogi aerozolis garuoja ir virusas gali likti visai be vandens aplink save, tuomet jis gali su oro srautais keliauti labai lengvai ir jei per 30 min papuls į drėgną šilumokaitį jis ten bus vis dar gyvybingas.
Na sutinku, kad gražinamo viruso dydžiai bus tikrai nedideli, bet kad jų bus irgi esu įsitikinęs, tad jei kalba eis apie ilgesnius laiko tarpus, kelias savaites, tai be eksperimentų, nedrįsčiau daryti spėjimų apie tų kiekių galimybę užkrėsti kitus asmenis.