QUOTE(Vajota @ 2017 05 28, 18:59)
ikeliu geresnes kokybes paveiksliuka
1 patalpa rūbinė, 2 svetaine su virtuve, 3 koridorius 4 kambarys, 5 tevu miegamasis 6 wc 7 katiline 8 drabužinė, 9 tambūras 10 svetaine, prašau pakomentuokit vėdinimo projektą, dėkui
Vaizdas vienareikšmiškai kitas, nei tos prastos kokybės paveiksliukyje.
Atsiėmu savo priekaištus dėl 4 patalpos, su oro srautais ten viskas tvarkoje. Ir padavimas ir ištraukimas vietoje, oro srautų dinamika graži, problemų kelia tik tai, kad ištraukimo ortakis persipynęs su oro padavimo ortakiu. Šį mazgą reikėtų perspręsti taip, kad tokių persipynimų nebūtų.
Su virtuve ir vonia mano supratimu viskas gražu. Reikėtų susitikrinti su atitikiminu higienos normoms virtuvei 88m3/h ir voniai 58m3/h, bet kiek atmintis nepaveda, tai šie dydžiai turėtų į būti panašūs, vis tik rekomenduočiau pasitikrinti.
Gartraukio ortakis kerta vieną d100mm ir du 160mm vamzdžius, pats būdamas d160mm. Labai blogai išspręstas gartraukio ortakio mazgas, tikrai turi būti pakeistas. Net nesukdamas galvos kaip tai padaryti optimaliau, aš jau dabar turiu variantą su kertamu tik vienu d160 ortakiu ir oro išmetimu toje pačioje vietoje, ortakio ilgiui pakitus nežymiai, bet manyčiau, vertėtų pasvarstyti ar tikrai gartraukio išmetimą reikia daryti būtent toje vietoje.
1 patalpoje- tambūre, kaip jau sakiau ankščiau, turi būti ne oro padavimas, o oro ištraukimas, ir čia jokių kitų variantų būti negali. Padavinėti orą į tambūrą mano supratimu yra labai grubi klaida. Tuo labiau, kad labai nesunkiai išsprendžiama, prailginant ištraukimo ortakį iš 4 patalpos, ten truputį sumažinant oro srautą, nes 100mm ortakis greičiausiai daugiau nepatemps, nors tokiu atveju tikėtinas telefonijos ortakiais efektas tarp šių patalpų, būtinas sprendimas nedaleidžiantis to. Nors telefonijos rizika tarp 4 ir 5 patalpų daug didesnė ir kas svarbiausia abejais ortakiais, o oro padavimu, tai iš vis įpatingai. Šiuo atžvilgiu čia kategoriškai būtina projekto korekcija.
Tęsiant mintį apie telefoniją, tai norėčiau sprendimų jos sumažinimui tarp 2 ir 10 patalpos, ir jei tam bus panaudoti garso slopintuvai, tai sakyčiau bus labai neoptimalus sprendimas. Čia puikiausiai galima išsiversti ir tik kitaip pravedant ortakius.
Dėl tėvų miegamojo, pilnai pritariu Pasiutusio pastabai, kad oro srautas gerokai per mažas. Mano miegamajame, suprojektuotas 70m3/h oro srautas. Vis tik reikėtų orientuotis į ne mažesnį nei 30-36m3/h oro srautą vienam žmogui į patalpą (nors reikėtų pasitikslinti ką sako higienos normos, vis tik jei jos leidžia mažiau, mažiau 30m3/h nedarykit, nes to neleidžia net PN normos, o jos ir taip skurdžios oro kiekiui vienam žmogui). Taigi, projektuotojas tikrai truputį prigrybavo su oro srautais miegamajame.
Dabar 125 ortakiu į svetainės pusę paduodama 170m3/h oro srautas. Pas mane d100mm ortakiu paduodamas ne didesnis nei 40m3/h srautas, o d125mm ortakiu ne didesnis nei 100m3/h-140m3/h oro srautas. Įtariu didesnį triukšmo lygį dėl vėdinimo sistemos, bei didesnes ventiliacijos elektros sąnaudas dėl didesnio ortakių pasipriešinimo. Kitų ortakių pralaidumo neskaičiavau.
Ką galiu pasakyti, projektas tikrai profesionalesnis, nei atrodė tame prastos kokybės paveiksliuke su neteisingu paspalvinimu, bet man jis vis tiek nepatinka.