QUOTE(Vajota @ 2017 05 26, 16:23)
http://www.part.lt/p...9e9e5263965.jpg
imetu nuorodą, pakomentuokit, kaip išdėstymas ir kokie trūkumai, 10- kažkur 20 kvadratų ir 9 patalpa 1,5 kvadrato bus irengta vėliau, bet vėdinimą reikia skaičiuoti,
Perskaičiau ką Pasiutęs parašė, tai sakau, nelabai ką ir be pridėsi, nors gal ir aš šį tą pasakysiu.
Ištraukimas iš virtuvės ir WC, kaip aš matau iš brėžinio organizuotas dviem atskirais ortakiais, kas reiškia medžiagų netaupymą ir dar sugebėk tu man taip juos išvedžioti, kad lygioje vietoje susikirstų, ką ir minėjo Pasiutęs. Nu šis mazgas, tai nei į tvorą nei į mėtą.
Paprastai projektuotojai oro padavimo difuzorius orientuoja pagal patalpų langus, projektuojamą nuolatinę žmonių buvimo vietą. Nei svetainėje, nei 10 patalpoje nematau, kad difuzoriai būtų orientuoti palei langus, kas sumažintų langų rasojimą, bei nepanašu, kad būtų orientuota palei nuolatines žmonių buvimo vietas, kad nepūstų tiesiai į galvas. 5 patalpoje, dar plius minus link langų padavimas, bet nesakyčiau kad tiksliai pataikė braižydamas.
Kas dėl 4 patalpos, tai ten kambarys? Gyvenama patalpa? Ir ten suprojektuotas oro ištraukimas? Pasiteiraukit koks projektuotojo išsilavinimas. Baisiai įdomu pasidarė ar jis turi kokį nors išsilavinimą ŠVOK sritį, kad tokią nesąmonę suprojektuoti. Į gyvenamą patalpa nepadaryti nei vieno oro padavimo taško, padarant tik oro ištraukimą.
Lygiai ta pati situacija su koridoriumi. Negi planuojama koridoriuje nuolatos būti? Ten net lovai vietos neužtenka pastatyti, nebent kėdutę pastačius kokį durininką pasamdysit, tuomet jo, oro padavimo koridoriuje reikėtų, bet šeip, koridorius yra laikomas nešvaria arba tranzitine patalpa, tad arba jame nieko nedaroma arba daromas oro ištraukimas, o ne padavimas. Kadangi šiuo atveju, koridorius nepanašus į tranzitine patalpą, jame turėtų būti organizuojamas oro ištraukimas. Tikrai nedarykite ten oro padavimo, padarytumėt nesąmonę, nes visi drabužių ir batų kvapai su visokiomis bakterijomis, mikrobais, virusais ir kitais gyviais patektų į svetainę prieš juos ištraukiant virtuvėje ar WC
.
Beje, kokie ten oro srautai numatyti, tikrai baisiai įdomu, koks srautas bus ištraukiamas per numatytuosius taškus, ar jie atitinka higienos normas. Dar primeskit ar sutampa oro ištraukimo ir oro padavimo kubatūros. Primetu, kad bus paduodami vieni oro kiekiai, o ištraukiami visai kiti, tai irgi rodytų žmogaus sugebėjimą daryti paprasčiausius matematinius veiksmus, ką jau kalbėti apie rimtesnių projektų darymą
.
Kas dėl tėvų miegamojo, tai ten suprojektuotas ir oro padavimas ir ištraukimas, tai gal ir galimas variantas, bet aš manyčiau, kad miegamajame oro ištraukimo nereikėtų. Bet čia tai jau nieko blogo, nes jei pavyzdžiui ten planuojama uždara spinta (nors pagal planą ji kitoje vietoje, bet minėjot kad planuojat keisti išplanavimą), tai užsistovėję nešvarūs drabužiai gali pradėti skleisti kvapą ir iš uždaros drabužinės oro ištraukimas kaip ir būtų į temą.
Kas liečia ortakių diametrus, oro srautus, tai iš tikrųjų nelabai kas matosi, kad galima būtų ką pakomentuoti.
Šeip tai žiūrint į projektą, akivaizdu, kad projektuotojas yra bandęs projektuoti tiktai lanksčių ortakių sistemą, kur ortakių persipynimas nėra toks problematiškas, kaip skardinių ortakių atveju. Toks vaizdas, kad pramoko mėtyti padavimo ir ištraukimo taškus +- kur kaip ir reikėtų ir bando išvedžioti ortakius. Toks jausmas kad eilinis parduotuvės vadybininkas padirbęs šioje srityje ir pamatęs, kad galima užsidirbti brėžinukus braižant, bet labai abejoju, kad jis bent buvo apmokytas teisingai apskaičiuoti oro srautų poreikį, oro padavimo ir ištraukimo taškų vietų tinkamumą, oro srautų dinamiką patalpose, nes bent jau žiūrint į projektą tai vaizdas tikrai keliantis abejonių.