Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 9

QUOTE(mintas @ 2020 07 03, 17:39)
Dėl rotorinių rekupų sauso oro, tai pritariu. Nors jie ir gražina drėgmę, bet gražina jos ženkliai per mažai, todėl rotorinį įrenginį reikėtų rinktis tik su atrodo sorbcine danga, bent jau sau tik tokį rinkčiausi. Komfoventas naujoje partijoje leidžia rinktis rekuperatorius ir su tokiais šilumokaičiais, taip kad ir pats gamintojas pripažino šį trūkumą.


Kas yra gan keista. Pas mane tas pats komfoventas, tik kitas rotorinis modelis. Kai tik užkūriau ir negyvenau, per savaitę ant ne pačio didžiausio greičio visą drėgmę iš namo po statybų išmetė - sumažino nuo bjaurių 70-80% (langai tekėjo kondensatu žiemą) iki 30-40%. Jau galvojau 'vo brač, kur tas išgirtasis rotorių drėgmės grąžinimas'. Tiesa, ta savaitė aną žiemą buvo pati šalčiausia, gal iki -20C naktimis krito. Bet kai pradėjome gyventi ir atsirado vidiniai drėgmės šaltiniai - žiemą nekrenta žemiau 50%. Kas yra man pats tas - gerklė/nosis dar nedžiūna, langai nuo kondensato jau neplaukia.

Tai dabar ir nežinau, ar labai čia jau reiktų man to sorbcinio rotoriaus drėgmės padidinimui.


Papildyta:
QUOTE(kristinka_2010 @ 2020 07 03, 18:02)
<p>Tai siek tiek reziumuojant rinktumetes:</p><p></p><p>plokstelinį rekuperatoriu;</p><p>cinkuotos skardos ortakius;</p><p>Kambariuose paduodamas oras;</p><p>Koridoriuje ir WC istraukiamas.</p><p></p><p>Del rekuperatoriaus modelio vis tiek dar neaisku biggrin.gif  tris gamintojus isbraukem.. kas dar be to garsaus Zender. </p><p></p><p>Man dar siulo cinkuotus ordatius paduodamus apsiltinti 2cm vata, istraukiamus palikti neapsiltintus.</p>


Jei plokštelinį, tai tada tik su entalpiniu šilumokaičiu. Kitaip nosis ir gerklė žiemą kentės. Jei pinigai leidžia, gal net tą patį Zehnder'io Q350. Nors va lygtais kažkas buvo čia užsiminęs, kad ar ne vokiečiai forumuose skundinėjosi dėl paskutinių modelių, kad smirda po paleidimo - matyt irgi korporatyvinės costsaving'o galvos pradėjo taupyti ant gamybos...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Verteris: 03 liepos 2020 - 19:42
Nafik tuos skardinius ortakius .Yra lankščių ortakių sistema .Per metalągarsas eina geriau .Su plasatikiniais kolektorinė sistema -GARSAS MAŽESNIS.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2020 07 03, 20:41)
Bet kai pradėjome gyventi ir atsirado vidiniai drėgmės šaltiniai - žiemą nekrenta žemiau 50%. ...

Tai dabar ir nežinau, ar labai čia jau reiktų man to sorbcinio rotoriaus drėgmės padidinimui.


Dėl drėgmės yra keli niuansai.
- rekuperatoriaus drėgmės gražinimo dydis
- vėdinimo intensyvumas
- vidiniai drėgmės pritekėjimai

Jei ši kombinacija leidžia turėti 40%-60% drėgmės lygį, o konkrečiu atveju 50% iš vis idealu, tai akivaizdu, kad nieko keisti nereikia. Mano atveju, ar vidiniai pritekėjimai per maži, ar ventiliacijos intensyvumą laikau per aukštą, kad dabartinis mano rekuperatorius gražintų pakankamai drėgmės, tad mano atveju jau reikėtų didesnę drėgmės grąžą užtikrinančio įrenginio.


Papildyta:
QUOTE(korida @ 2020 07 03, 21:05)
Nafik tuos skardinius ortakius .


Kadangi esi pardavėjas ir montuotojas, tai esi šališkas šiuo klausimu. Akivaizdu, kad tau, juos ir pardavinėti (nes tokių ortakių kaina didesnė ir atitinkamai didesnis pelnas pritaikius tą patį pelno procentą) ir montuoti (nes jų montavimas paprastesnis ir greitesnis, tad galima greičiau pasiimti tuos pačius pinigus) yra parankiau. Tiems kas sau renkasi ortakyną, pagal techninius parametrus skardinių ortakių variantas yra geresnis. Tiesa, jie yra jautresni projektavimo ir montavimo brokui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 04 liepos 2020 - 14:18
QUOTE(kristinka_2010 @ 2020 07 03, 19:02)
Sededama uz 10m kitam kambaryje as vis tiek girdziu uzesi.


Pasižiūrėjau video, lygiai tas pats ir pas mane, bet uždarius vieninteles katilinės duris aš net už jų stovėdamas negirdžiu jokio garso. Čia gal patalpų garso izoliacija įtakos turi.

Nors dar vienas niuansas. Čia Cibulis iškėlė problema, dėl jo kanalizacijos orapūtės triukšmo. Reikalas tame, kad jo orapūtė ne pati triukšmauja, bet perduoda vibracijas kietiems paviršiams, kurie vibracijas gali perduoti gana dideliais atstumais ir jau tie vibruojantys paviršiai vėliau triukšmauja.

Žinok, esu įsitikinęs, kad prie triukšmo girdimumo už 10m nuo rekuperatoriaus, gali turėti įtakos vibracijos, kurios persiduoda nuo įrenginio į namo sienas. Aš savo rekuperatorių montavau per XPS sluoksnį skiriantį įrenginį nuo sienos, tad vibracijų intensyvyumas perduodamas sienai akivaizdžiai bus mažesnis. Nors XPS`ą dėjau šilumos taupymo sumetimais, įtariu, jog bonusą dėl triukšmo taipogi galiu turėti.

Tiesa, durys į katilinę yra įrengtos ir jos būna uždarytos, kai triukšmas girdisi už 10 m?
Atsakyti
Dėl rekupo oro kaitos, tai maksimaliu galingumu dirbatis rekuperatorius mano name orą pakeičia ~1 kartą per valandą, bet jei atidarau langus pirmame ir antrame aukšte, pradeda judėti tikrai galingi oro srautai, kurie orą name pakeičia, iš akies taip vertinant, gal kokį 50 kartų per valandą. Iš čia ir vėsinimo galingumo skirtumas.

Jei langą atidarai tik vienam kambaryje, oro kaita gerokai mažesnė, nei kai tarp atidarytų langų yra aukščių skirtumas. Tuomet intensyvesnė kaita pasijaučia, tik kai vėjas papučia į langus.
Atsakyti

Taip, yra durys ir būna uždarytos.

Rekuperatorius sumontuotas ant vidinės mūrinės pertvaros, be jokiu tarpinių. Gipso lubos yra tik tarp pertvarų ir virš jų vientisa erdvė per visas patalpas, kitaip tariant pertvaros tik iki lubų.. 


Tiesa, durys į katilinę yra įrengtos ir jos būna uždarytos, kai triukšmas girdisi už 10 m?

Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2020 07 04, 16:13)

Kadangi esi pardavėjas ir montuotojas, tai esi šališkas šiuo klausimu. Akivaizdu, kad tau, juos ir pardavinėti (nes tokių ortakių kaina didesnė ir atitinkamai didesnis pelnas pritaikius tą patį pelno procentą)  ir montuoti (nes jų montavimas paprastesnis ir greitesnis, tad galima greičiau pasiimti tuos pačius pinigus) yra parankiau. Tiems kas sau renkasi ortakyną, pagal techninius parametrus skardinių ortakių variantas yra geresnis. Tiesa, jie yra jautresni projektavimo ir montavimo brokui.

Šališkas ,nešališkas ir kitos išsakytos mintys tai čia tavo individuali nepagrįsta nuomonė ... .Padariau klaidą ,kad sau irgi susimontavau tepaluotus skardinius ortakius kurie kaupia dulkes .Juos reiks aptarnauti .GALVOJU KAIP JUOS REIKS VALYTI ... .Per skardinius ortakius sklinda gerai garsas .Savo miegamajame girdžiu kaip vaikas žaidžia kompiuterinius žaidimus išreikšdamas savo emocijas .Kažkada kai aš montavausi vedinimo sistemą lanksčių ortakių sistema buvo sąlyginai brangesnė .Ją susimontuoti gali bet kas .
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2020 07 08, 10:43)
Šališkas ,nešališkas ir kitos išsakytos mintys  tai čia tavo individuali nepagrįsta nuomonė  ... .Padariau klaidą ,kad sau irgi susimontavau tepaluotus skardinius  ortakius kurie kaupia dulkes .Juos reiks aptarnauti .GALVOJU KAIP JUOS REIKS VALYTI ... .Per skardinius ortakius sklinda gerai garsas .Savo miegamajame girdžiu kaip vaikas žaidžia kompiuterinius žaidimus išreikšdamas savo emocijas .Kažkada kai aš montavausi vedinimo sistemą lanksčių ortakių sistema buvo sąlyginai brangesnė .Ją susimontuoti gali bet kas .

Paantrinsiu Koridai, tikrai nera prasmes namie naudoti skarda. Ir triuksmas, ir fasoniniu daliu nebuvimas bei begale bereikalingo darbo juos montuojant. Dabar naudociau tik plastika.
Atsakyti
QUOTE(Vytas_ @ 2020 07 08, 13:25)
Paantrinsiu Koridai, tikrai nera prasmes namie naudoti skarda. Ir triuksmas, ir fasoniniu daliu nebuvimas bei begale bereikalingo darbo juos montuojant. Dabar naudociau tik plastika.

O dar jeigu ne 75 mm, o 90 mm diametro. Tada iš viso pasaka.
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2020 07 08, 11:43)
tai čia tavo individuali nepagrįsta nuomonė


Suklydai, čia ne mano asmeninė nuomonė, o šioje srityje dirbančių specialistų išsakyti teiginiai, kuriuos aš pakartojau.

Kas dėl dulkių kaupimo, tai lygiai taip pat dulkes gali kaupti ir plastikiniai vamzdžiai, jei pro juos leisi oro srautus tokiais pat greičiais, kaip ir pro skardinius. Skirtumas tas, kad pro plastikinius ortakius, taupant medžiagas, oras paprastai leidžiamas gerokai didesniais greičiais, taip stipriai padidinant ortakyno pasipriešinimą, patiriant didesnes eksploatacines išlaidas dėl didesnių elektros energijos sąnaudų ir būtent dėl ko ir teigiu, kad skardiniai ortakiai yra geresnis pasirinkimas.

Kas dėl triukšmo sklidimo į kitas patalpas per ortakius, tai konkretus pavyzdys, kai ortakynas pravedinėjamas kaip gausis, neparuošus projekto pas šios srities specialistą, arba jei ortakius vedžioja "meistrai" kurie mano, jog geriau išmano ortakyno vedžiojimo niuansus už projektuotoją. Normaliai pravedžiotoje skardinių ortakių vėdinimo sistemoje nėra jokio telefonijos efekto. Sakau tai iš savo namo eksploatavimo patirties. Pas mane greičiau garsą per dvi mūrines sienas išgirsi, nei per tą patį ortakį jungiantį tas pačias patalpas. Nebūčiau prisiklausęs tokių nusvilusių asmenų nusiskundimų, ir nežinočiau apie galimą broką, o vadovaučiausi tik savo patirtimi, eksploatuojant tokį ortakyną, sakyčiau, kad telefonijos efektas iš vis neįmanomas ir kad tai gali būti tik niekuo nepagrįstos baimės. Deja, bet noras sutaupyti ortakyną įrenginėjant be jokios šią sritį išmanančių asmenų pagalbos priveda prie grubaus broko.



Papildyta:
QUOTE(Vytas_ @ 2020 07 08, 13:25)
Paantrinsiu Koridai, tikrai nera prasmes namie naudoti skarda. Ir triuksmas, ir fasoniniu daliu nebuvimas bei begale bereikalingo darbo juos montuojant. Dabar naudociau tik plastika.


Kas dėl įrengimo paprastumo tai taip, todėl ir sakau, kad jei patys įsirenginėsit, geriau rinktis plastikinius ortakius.
Atsakyti

Cinkuoti pas mane, jokio garso tarp patalpu. Esme teisingas projektas ir vedziojant laikytis jo. 

Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2020 07 08, 20:41)
Skirtumas tas, kad pro plastikinius ortakius, taupant medžiagas, oras paprastai leidžiamas gerokai didesniais greičiais, taip stipriai padidinant ortakyno pasipriešinimą, patiriant didesnes eksploatacines išlaidas dėl didesnių elektros energijos sąnaudų ir būtent dėl ko ir teigiu, kad skardiniai ortakiai yra geresnis pasirinkimas.

Čia jau perdedi. Mano pavyzdys su plastikiniais ortakiais puikiai parodė, kad nėra jokių iš esmės didesnių elektros sąnaudų. Mano rekuperatorius netgi mažiau prisuka elektros net žiemą pašildydamas tiekiamą orą nei tavo rotacinis su skardiniais ortakiais. Tikėtina, kad nemažai įtakos turi ir pats rekuperatorius, bet plastikiniai tikrai nepadidina elektros sąnaudų. Galbūt dėl to, kad mano ne 75, o 90 mm diametro. Be to, pvz., į tėvų miegamąjį, kuris yra antrame aukšte, yra atvesti net du ortakiai. Viskas padaryta tikrai sąžiningai ir protingai. O su plastikiniais iš esmės nėra ką projektuoti ir iš esmės neįmanoma padaryti montavimo broko.
Atsakyti