QUOTE(vaikis_ @ 2019 12 24, 16:17)
<p></p><blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mintas" data-cid="72572487" data-time="1577144126"><div><p>Kai savo rotorių pastačiau, mano namas irgi plaukė, bet rotoriuje nė lašo kondensato nesusirinko. Kas dar išdrįs pasakyti, kad rotoriniai prasčiau drėgmę gražina, nei entalpiniai.</p></div></blockquote><p></p><p>Kad kitiems tie rotaciniai sekmingai persala ir ant vidiniu sieneliu kondensatas. </p>
Ant vidinio konstrukcijos paviršiau, taip, šerkšnas būna, bet ne ant šilumokaičio, o tas šerkšnas tai minimalus drėgmės kiekis, nė minties apie bent kiek didesnes kondensato balutes, apie kurias kalba entalpinio rekuperatoriaus turėtojas.
Būtent, pagal tai kas parašyta, entalpiniam reikalingas kondensato nuvedimas, patalpoms esant bent kiek didesnio drėgnumo.
Rotoriniam nereikalingas kondensato nuvedimas net ir esant tikrai dideliam drėgnumui. Mano name drėgmės lygis prieš pastatant rekupą laikėsi apie 60%-70%, ir jokios kondensato balutės rekuperatoriuje nebuvo. Tik kai prasidėjo šalčiai, pradėjo šiek tiek rinktis šerkšnas ant vidinių paviršių.
Vis tik, šerkšnas, todėl, kad rotorinio rekuperatoriaus viduje juda stipraus minuso oro srautai. Kokie lauke, tokie ir rekuperatoriuje, tad dėl šerkšno, nieko keisto, pasižiūrėk į medžių šakeles, jos irgi apšerkšnija prie tokių sąlygų.
Jei lyginti entalpinį rekuperatorių, tai jo, jis fiziškai negali apšerkšnyti, nes jam tiekiamas ne lauko temperatūros oras, o elektriniais tenais pašildytas maždaug 0°C temperatūros oras, net kai lauke -30°C. Taigi, šerkšnas rotorinio rekuperatoriaus korpuse tik patvirtina, jog rekuperatorius dirba ženkliai sunkesnėmis aplinkos sąlygomis.
O žodis peršala, čia neteisingai vartojamas. Peršala plokštelinis ar entalpinis rekuperatorius, jei tiekiamas oras jam nepašildomas elektros pagalba arba ŽŠ. Rotoriniam rekuperatoriui peršalimas negresia. Vėsesnio oro tiekimas, tai ne peršalimas.
Beje, aš teno ir žiemą nejungiu, kuo plokštelinių ar entalpionių rekuperatorių turėtojai pasigirti negalėtų, nebent ŽŠ naudotų. Bet net jei ir junkčiau, tai pažiūrėk, kiek reikėtų pakelti oro temperatūrą iki sakykim 20°C, jei rekupas tiekia ~15°C tai tereikės tenui pakelti tik 5°C, dabar nepasakysiu tiksliai skaičių, kiekvienam jie bus šiek tiek kitokie, bet sakykim ekstremaliausios oro sąlygos lauke ir lauke -30°C, primeskim, kad rotoriaus tiekiamo oro t° nukrito iki +12°C, taigi tenas turės pakelti oro t° tik 8°C, kai plokštelinio ar entalpinio rekuperatoriaus tenai oro t° pakels visais 30°C.
Taip, mažai prisuko Cibulio tenai elektros, bet pas jį oro srautai buvo palaikomi kaip negyvenamam name, truputį nesąžiningi palyginimai gaudavosi lyginti 70m3/h su kitais palaikančiais apie 200m3/h.