Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 9

QUOTE(cibulis @ 2019 01 17, 14:00)
Matai kaip pas visus skiriasi keletas parametrų. Lauko drėgmė - 80, 85 ir 88 proc. Man dar įdomi tavo Exhaust temperatūra. Maniškis nuo +20 viduje į lauką išmeta 5,8 laipsnius ir 78 drėgmę, taviškis nuo +23 į lauką metą 5,5 laipsnius ir 83 drėgmę. Natūralu, kad tau ir grąžina vėsesnį orą, nes nuo aukštesnės mažiau atgauna. Kas tai lemia - nežinau. Gal įrenginiai skirtingi (įmesk įrenginio pilną pavadinimą), gal drėgmės lygis ir kitos sąlygos, nustatymai, daviklių klaidos ir t.t. Neįsivaizduoju.

as dar pasikartosiu, nesuvienodinus parametru profilio, nieko mes nepalyginaim. Balbieso atvejau itariu rekupas pareguliuoja dregme kart nuo karto smile.gif, nes nezinom ar pas ji atomatika nagus prikisa.
Atsakyti

Matai kaip pas visus skiriasi keletas parametrų. Lauko drėgmė - 80, 85 ir 88 proc. Man dar įdomi tavo Exhaust temperatūra. Maniškis nuo +20 viduje į lauką išmeta 5,8 laipsnius ir 78 drėgmę, taviškis nuo +23 į lauką metą 5,5 laipsnius ir 83 drėgmę. Natūralu, kad tau ir grąžina vėsesnį orą, nes nuo aukštesnės mažiau atgauna. Kas tai lemia - nežinau. Gal įrenginiai skirtingi (įmesk įrenginio pilną pavadinimą), gal drėgmės lygis ir kitos sąlygos, nustatymai, daviklių klaidos ir t.t. Neįsivaizduoju.

Lauko oras pas viena kitoks, pas kita dar kitaip.  Vienam i lauko groteles pucia labiau, kitam maziau. Jums cia ne labaratorines salygos, kad ziureti po kablelio skaicius :) 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 17, 14:06)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="cibulis" data-cid="72325668" data-time="1547726443"><div><p>Matai kaip pas visus skiriasi keletas parametrų. Lauko drėgmė - 80, 85 ir 88 proc. Man dar įdomi tavo Exhaust temperatūra. Maniškis nuo +20 viduje į lauką išmeta 5,8 laipsnius ir 78 drėgmę, taviškis nuo +23 į lauką metą 5,5 laipsnius ir 83 drėgmę. Natūralu, kad tau ir grąžina vėsesnį orą, nes nuo aukštesnės mažiau atgauna. Kas tai lemia - nežinau. Gal įrenginiai skirtingi (įmesk įrenginio pilną pavadinimą), gal drėgmės lygis ir kitos sąlygos, nustatymai, daviklių klaidos ir t.t. Neįsivaizduoju.</p></div></blockquote><p>Lauko oras pas viena kitoks, pas kita dar kitaip.  Vienam i lauko groteles pucia labiau, kitam maziau. Jums cia ne labaratorines salygos, kad ziureti po kablelio skaicius smile.gif </p>

Vaiki, rekupai dirba ne vienoda logika, todel ir nera ka lyginti.
Atsakyti

Vaiki, rekupai dirba ne vienoda logika, todel ir nera ka lyginti.
Logika vienoda pas zhenderius jeigu nustatymai identiski. Nustacius fiksuotus greicius jis taip ir dirbs, bypasso prie dabartiniu lauko temperaturu tikrai neatidarys nes per zema ji.

Oro salygos skirtingos pas kiekviena. 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 17 sausio 2019 - 14:20
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 17, 14:19)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Vytas_" data-cid="72325681" data-time="1547727166"><div><p>Vaiki, rekupai dirba ne vienoda logika, todel ir nera ka lyginti.</p></div></blockquote><p>Logika vienoda pas zhenderius jeigu nustatymai identiski. Nustacius fiksuotus greicius jis taip ir dirbs, bypasso prie dabartiniu lauko temperaturu tikrai neatidarys nes per zema ji. </p>

Viskas taip, tik patuliukais srautus pareguliuoja, kai ant automatikos stovi, kad palaikyti uzduotus parametrus. Delti ir siulau visiem: Sensor ventiliation visi OFF, temperature profile Warm 23c ir Fixed. Va tada ir ziurim smile.gif kiek pavyko manuale isskaityt, tai ziemos periodu man tokie nustatymai geriausi, max silumos taupymas, nes vidus niekada nepasiekia 23, o rekupas stengiasi juos islaikyti. Dregmes ziema neturiu, todel nuo jos ir saugotis dabar nereikia.
Atsakyti
QUOTE(Vytas_ @ 2019 01 17, 14:59)
Viskas tas pats ERV. Pabandykit uzdet profili Warm, temp 23 ir Fixed, sensor ventiliation visi OFF ir tada ziurim.
Viskas valdoma per programele

Balbiesas iš Olandijos siuntė? Gal ten kitoks modelis? Įdėkit abu pilną modelio pavadinimą.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2019 01 17, 14:28)
Balbiesas iš Olandijos siuntė? Gal ten kitoks modelis? Įdėkit abu pilną modelio pavadinimą.

ComfoAir Q450 SI TR ERV
SOFTWARE VERSION
ComfoairQ R1.6.0
Comfoconnect U1.1.10
Atsakyti
QUOTE(Vytas_ @ 2019 01 17, 15:25)
Viskas taip, tik patuliukais srautus pareguliuoja, kai ant automatikos stovi, kad palaikyti uzduotus parametrus. Delti ir siulau visiem: Sensor ventiliation visi OFF, temperature profile Warm 23c ir Fixed. Va tada ir ziurim smile.gif

Ok, vade. Perstačiau. Štai įrodymai: Fixed (man 24, o ne 23 meta), viską išjungiau (man nepatinka, kad dabar nereguliuoja drėgmės), o čia warm.

Mano rekupas nuo 10 val. ryto visą dieną pučia 110 kubų. Štai ką jis pūtė iki aukščiau aprašytų nustatymų pakeitimų. Grąžinama temperatūra šokinėja: 18,8/18,9/19. Vidaus kito mažesni intervalu: 19,9-20,0. Po valandos ar kelių paskelbsiu naujus duomenis.
Papildyta:
QUOTE(Vytas_ @ 2019 01 17, 15:36)
ComfoAir Q450 SI TR ERV
SOFTWARE VERSION
ComfoairQ R1.6.0
Comfoconnect U1.1.10

O sakai vienodi? Tavo įrenginiui 110 kubų realiai tas pats kaip maniškiam 80-90 kubų. Todėl tau ir grąžina į namus aukštesnę temperatūra. Štai kiek daug visi visko nutyli ir painioja.

O čia tau įrodymai, kodėl taip yra. Štai čia mano modelis. Žiūrėk pirmo lapo pačią apačią: At an airflow of 88 m3/h, a heat recovery of ηHR = 91 % is reached. Taviškio modelio duomenys: At an airflow of 89 m3/h, a heat recovery of ηHR = 94 % is reached. Štai tau ir atsakymas, kodėl mažus oro kiekius taviškis pučia šiek tiek efektyviau. NĖRA TAI VIENODI MODELIAI.
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 17, 15:06)
Lauko oras pas viena kitoks, pas kita dar kitaip.  Vienam i lauko groteles pucia labiau, kitam maziau. Jums cia ne labaratorines salygos, kad ziureti po kablelio skaicius smile.gif 

O kaip tai paaiškinsi? Maniškis nuo 19,9-5,8=14,1. Balbieso: 23-5,5=17,5. Maniškis atgauna mažiau šilumos, bet grąžina 18,9 orą, o jo 20,5 laipsnių orą.


Atsakyti

Ok, vade. Perstačiau. Štai įrodymai: Fixed (man 24, o ne 23 meta), viską išjungiau (man nepatinka, kad dabar nereguliuoja drėgmės), o čia warm.

Mano rekupas nuo 10 val. ryto visą dieną pučia 110 kubų. Štai ką jis pūtė iki aukščiau aprašytų nustatymų pakeitimų. Grąžinama temperatūra šokinėja: 18,8/18,9/19. Vidaus kito mažesni intervalu: 19,9-20,0. Po valandos ar kelių paskelbsiu naujus duomenis.
Papildyta:
O sakai vienodi? Tavo įrenginiui 110 kubų realiai tas pats kaip maniškiam 80-90 kubų. Todėl tau ir grąžina į namus aukštesnę temperatūra. Štai kiek daug visi visko nutyli ir painioja.

O čia tau įrodymai, kodėl taip yra. Štai čia mano modelis. Žiūrėk pirmo lapo pačią apačią: At an airflow of 88 m3/h, a heat recovery of ηHR = 91 % is reached. Taviškio modelio duomenys: At an airflow of 89 m3/h, a heat recovery of ηHR = 94 % is reached. Štai tau ir atsakymas, kodėl mažus oro kiekius taviškis pučia šiek tiek efektyviau. NĖRA TAI VIENODI MODELIAI.

Dar pakartosiu modeliuose skiriasi tik varikliai, daugiau skirtumu nera. Skirtumas PHI tik del matavimo metodikos kuri aiskiai aprasyta passivehause. Q350 testuoja prie vieno greicio, Q450 prie didesnio, Q600 dar didesnis.  Baigiam fantazuoti :) 

Atsakyti

as dar pasikartosiu, nesuvienodinus parametru profilio, nieko mes nepalyginaim. Balbieso atvejau itariu rekupas pareguliuoja dregme kart nuo karto smile.gif, nes nezinom ar pas ji atomatika nagus prikisa.

Nustatymai tokie patys, išskyrus kad Warm pas mane buvo ne Fixed, o Adaptive. Bet pakeitus nelabai ką tai pakeitė

Extract air 23 53%
Exhaust air 5 84%
Outdoor air 1.5 89%
Supply air 20.5 57%

Vienžo, vieni vienaip, kiti kitaip, ne laboratorinės sąlygos. Laukiu -15 ar pan, tada bus įdomiausia.

Atsakyti

Nustatymai tokie patys, išskyrus kad Warm pas mane buvo ne Fixed, o Adaptive. Bet pakeitus nelabai ką tai pakeitė

Extract air 23 53%
Exhaust air 5 84%
Outdoor air 1.5 89%
Supply air 20.5 57%

Vienžo, vieni vienaip, kiti kitaip, ne laboratorinės sąlygos. Laukiu -15 ar pan, tada bus įdomiausia.

Neturint priedelio nera tau ko ir lyginti, nes temperaturu tikslumas tik kas 0.5C 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 17, 15:59)
Dar pakartosiu modeliuose skiriasi tik varikliai, daugiau skirtumu nera. Skirtumas PHI tik del matavimo metodikos kuri aiskiai aprasyta passivehause. Q350 testuoja prie vieno greicio, Q450 prie didesnio, Q600 dar didesnis.  Baigiam fantazuoti smile.gif 

Kodėl Q350 ir Q450 skiriasi efektyvumas realiomis sąlygomis pučiant tuos pačius 110 kubų? Maniškis ištraukia 19,9, grąžina 18,9, efektyvumas (18,9/19,9) išeina 94,97 proc. Vyto Q450 ištraukia 22, grąžina 21,6 laipsnius. Efektyvumas (21,6/22) išeina 98,18 proc. Efektyvumo skirtumas 3,21 proc.
Papildyta:
QUOTE(balbiesas @ 2019 01 17, 16:07)
Vienžo, vieni vienaip, kiti kitaip, ne laboratorinės sąlygos. Laukiu -15 ar pan, tada bus įdomiausia.

O tu gali tikslų ir pilną savo modelio pavadinimą paskelbti?
Papildyta:
QUOTE(Vytas_ @ 2019 01 17, 15:25)
Sensor ventiliation visi OFF, temperature profile Warm 23c ir Fixed. Va tada ir ziurim smile.gif

Po dviejų valandų nustačius kaip tu siūlei. Iš esmės jokio pokyčio. Tik lauko temperatūra keičiasi. Viršuje fotkių matyti laikas.
Atsakyti