Po to kai paturėjau problemų su nepatikimom santechninėmis detalėmis (~4 varinių santechninių detalių, tokių kaip 3 ventilių ir 1 atbulinio vožtuvo lūžiai/skilimai namo ekspluatacijos metu praėjus keliems metams nuo jų pastatymo) įsigijau nuotėkio daviklį, kad savalaikiai būčiau informuotas apie atsiradusias santechnikos problemas katilinėje.
Šeštadienį daviklis pradėjo kaukti. Atbėgu iki katilinės ir ten balutė. Pasižiūriu iš kur gi ji susikaupė, ogi visi šalto vandens vamzdžiai šlaput šlaputėliai nuo kondensato. Net ir kevaluose esantys šlapi. Kevalai keliais milimetrais didesni už vamzdžius ir tai leidžia orui patekti iki vamzdžio, ir tokiu būdu kevalai vamzdžių nuo kondensato neapsaugo.
Pasižiūriu į grindinio šildymo kolektorių. Tiekiamas 20°C termofikatas, bet kolektorius taipogi šlapias. Ne taip intensyviai, kaip šalto vandens vamzdymas, bet kondensato taipogi yra. Įjungiu drėgmės surinkėją, jis drėgmės lygį patalpų ore rodo 76%, patalpų temperatūrai esant apie 26°C rasos taškas apie 20°C ir susidaro. Padirbo jis pas mane kelias valandas, bet drėgmės lygio taip ir nesumažino. Išjungiau, vienintelis drėgmės sumažinimo būdas - ventiliacija, bet ji efektyvi tik kai lauko ore drėgmės lygis mažesnis.
Vat ir pradedi mąstyti, kad kondiškė gal vis tik teisingesnis patalpų vėsinimo būdas, nes ji ištraukia perteklinę drėgmę iš atvėsinamo oro.
Naktį lauko oro temperatūra truputį nukrito. Apie 6 val. meteo.lt rodė 18°C ir 95% drėgmės. Perteklinė drėgmė bus iškritusi rasos pavidalu. Taigi, negaišau laiko. Rekupas ant maksimumo, langai atveriami bandau šalinti drėgmę iš namų. Bet kokiu atveju, akivaizdu, kad karščiams užsitęsus - pelėsis namuose garantuotas
.
Gal turit kokių idėjų? Kondiškės jau nestatysiu, panašu, kad temperatūrą reikės sukėlinėti, didinant paduodamo į grindis termofikato temperatūrą
.