QUOTE(budvykis @ 2017 01 05, 21:31)
Rego 400. Namas 600 kubu. Darbo dienom vakarais bei savaitgaliais dirba 80proc. nasumu, kas yra ~ 0,5 karto per valanda, o darbo valandom - 20proc nasumu. Orientuojuos i komforta, o nei i 5-10 eur papildomus per menesi. Yra cia forume, kas jau gyvena name ir naudoja rekuperatoriu su 20-30proc nasumu (zemiau higienos normos) ir jiems labai "gaivu"namie yra
, nes gaiviau jiems sirdis neleidzia prasivedinti namu - nebeiseis papostinti mazu menesiniu sildymo saskaitu suvestines...
Kadangi čia konkrečiai į mano daržą, tai truputį apsikuopsiu.
Tamsta, per silpną rekupą nusipirkot, tad ir gainiojat ženkliai didesniu galingumu, nei derėtų. Manojo rekupo galingumas per pus didesnis, nei tamstos, lyginant jo našumą su namo kubatūra, tad nieko keisto, kad tamstai norint pasiekti tą pačią oro, kaitą, rekupą tenka gainioti gerokai intensyviau nei man. Taigi tamstos rekupas dirbantis 80% našumu pakeičia tiek namo oro, kiek manasis pakeistų dirbdamas 40% našumu.
Antras dalykas, yra tai, kokiu būdu organizuota ventiliacijos sistema. Pas mane gyvenamose patalpose paduodamas švarus oras, o ištraukiamas "nešvariose" patalpose. Taip organizuota ventiliacija leidžia pasiekti tą pačią oro kokybe patalpose, kaip ir su dvigubai našiau dirbančiu rekuperatoriumi, bet orą ir paduodant ir ištraukiant toje pačioje patalpoje. Tad, jei pas tamsta įrengtas vėdinimas taip, kad ir paduodamas ir ištraukiamas oras toje pat patalpoje, tai našumą reikia dalinti per pusę, lyginant su vedinimo schema, kurią pritaikiau savo name. Atitinkamai, mano rekupas dirbdamas 20% našumu atitinka tamstos 80% dirbančio rekuperatoriaus našumą. Jei pas tamsta vėdinimo sistema įrengta teisingai, tada santykis išlieka, kaip po pirmojo punkto.
Ir pats svarbiausias trečias dalykas. Šiuo metu, pas mane oras intensyviai paduodamas tik į tas patalpas, kuriose būnu nuolat, tad šiose patalpose oro kaita yra tikrai didesnė, nei 1 kartas per valandą. Tamstos rekuperatorius net dirbdamas 100% našumu nesugebės užtikrinti tokios oro kaitos patalpose, nes paprasčiausiai yra per mažo galingumo, nebent sukiosite suderintos vėdinimo sistemos difuzorius norėdamas pasiekti tai, ką turiu aš.
Taigi, atsižvelgiant į šiuos punktus, galiu drąsiai teigti, kad gyvenamose patalpose, su 20% rekuperatoriaus našumu, gyvenu patalpose su daug šviežesniu oru nei tamsta, su 80% rekuperatoriaus našumu.
Beje, higienos normos kiek žinau reikalauja 0,15 patalpų oro kaitos per valandą. Mano name yra apie 300m3 oro, rekupo našumas 400m3/h. 20% nuo 400m3/h sudaro 80m3/h, o tai maždaug atitinka pasyvaus namo rekomenduojamą 0,3 oro kiekio pakeitimą per valandą visame name. Tai beveik dvigubai intensyviau nei reikalauja higienos normos, jei žiūrėti bendrai visame name, o turint omenyje, kad gyvenamose patalpose pas mane daug intensyvesnis vėdinimas, nemanot, kad jums labiau derėtų mastyti apie savo namo oro kokybe nei man.