Nenoriu dėl šito ginčytis, bet dabar pagalvojau, kad vertindami plokštelinius rekuperatorius, su šia formule PHI norėjo eliminuoti teno įtaką, kad vertintų tik patį rekuperatorių. Tik taip rekuperatoriaus NVK išliks panašus kiaurus metus, nekreipiant dėmesio į didesnį šaltį ar pliusą. Tipo preheateris tik užtikrina rekuperatoriaus darbą, bet nevertinamas, kaip rekuperatoriaus NVK įtakojantis elementas.
Vis tik, jei tai tiesa, tai čia smūgis žemiau bambos, visiems rotoriniams įrenginiams, kuriems tenas, ne darbo sąlygas užtikrinantis, o komforto elementas. Tokiu atveju, pagal tą pačią formulę apskaičiuotų ir žiemą dirbančių skirtingo tipo rekuperatorių vertinimas gaunasi nekorektiškas. Žvilgtelėjau į testavimo sertifikatus, tai ir rotoriniai įrenginiai matuojami pagal tą pačią formulę, kai el. sąnaudos abejose trupmenos skaitikliuose.
Bet realiai, tai taip apskaičiuoti rekuperatoriai, kiaurus metus rodo labai stabilų NVK.
Vat, PHI sertifikate ComfoAir Q350 ERV rekupo NVK nurodomas Heat recovery rate: 86 %, mano apskaičiuotas žiemą dirbančio su tenu rekuperatoriaus NVK, vos ne toks pats - 86.8%. Labai įtariu, kad mano spėjimas dėl elektros įtakos skaičiavimo formulėje teisingas, ir tai yra labai netesingas vertinimo būdas lyginant skirtingo tipo rekuperatorius.
Neįsivaizduoju iš kur Cibulis traukia, kad jo rekupo NVK siekia 90% kai sertifikate nurodytas 86% dydis, na bet tai eilinis marketinginis triukas, kaip ir rekuperatoriaus NVK vertinti tiktai pagal tiekiamas į patalpas temperatūras, kad tik rekupas patraukliau atrodo. Tuo labiau, kai konkrečiu atveju, reklamščiko nėra kaip susaistyti su oficialiais įrangos atstovais . Negalima tikėti jokiais marketologų tekstais, oi negalima.