QUOTE(mintas @ 2018 03 14, 07:56)
Teiginyje yra tiesos, bet pamirštat vieną niuansą, visi procesai šiame pasaulyje turi nuostolius. Kaip paaiškintumėte tuomet tai, kad visų šilumą gražinančių rekuperatorių temperatūrinis NVK yra prastesnis už drėgmės negražinančių modelių? Net ir to pačio modelio, su skirtingais šilumokaičiais. O čia ir entalpinis ir šilumą gražina beveik visai be nuostolių. Nors paima iš išmetamo oro su labai dideliais nuostoliais.
'Šilumą grąžinančių' - čia turima galvoje paprasti plokšteliniai? Taigi visa ta kondensacijos metu išsisikirianti šiluma sueina į grąžinamą orą, o nedidelės temperatūros vanduo šalinamas į kanalizaciją, niekas nesunaudojama drėgmės išgarinimui. Kondensacijos/išgarinimo procesų nuostoliai - čia gi uždara sistema, visą energijos apykaitą galima matuoti per keturių rekupo skylių duomenis. Beje, dar dalis energijos į procesą patenka ir per rekupo korpusą, jis gi stovi šiltoje patalpoje. Ventiliatorių/variklių 5W - jie visi patenka į orą, ar tiesiogiai nuo variklio, ar per suspaudžiamą orą.
Aš beje kažkada įdomumo dėlei, prasidėjus visai šitai diskusijai, modeliavau Cibulio entalpinio rekūpo darbą, kai lauke -15. Pašildant į rekupą patekantį orą iki -6C, išmetant laukan kokius -2C, energijos kiekis, reikalingas kompensuoti prarastą drėgmę namo viduje, būtų pakankamas pašildyti grąžinamą į namą orą 4-5C (imama iš lauko -15 90% drėgnumo oras, šalinamas -2C 100% drėgnumo oras). Čia ir atsakymas, kodėl entalpinis prie šalčių paduoda santykinai šiltą orą į vidų, o rotoriniai ženkliai mažesnės temperatūros (bet praktiškai be drėgmės nuostolių) - jei reiktų atstatyti iš namo šalinamos drėgmės kiekį, energetiniai ventiliacijos efektyvumo skaičiai nebūtų ženkliai geresni.
Vėlgi, gerai tai ar blogai, priklauso nuo kiekvieno namo, jei viduje drėgmės šaltinių nedaug, tai drėgmės nuostoliai būtų didelis minusas, bet jei jos pakanka, tai toks ventiliacijos veikimas jau kaip ir privalumas.