Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 9

QUOTE(cibulis @ 2018 03 05, 22:41)
Mintai, tau dėmesio trūksta? Nieks čia apie tave nekalba.


QUOTE(cibulis @ 2018 03 05, 22:26)
Aš tau ir nesiūlau pirkti. Kiekvienas pats sprendžia, ko jam reikia.

Papildyta:
QUOTE(Vytas_ @ 2018 03 05, 22:48)
Kai tik atsiras - iš karto. Gal iki to laiko ir Tesla Powerbank atpigs smile.gif


Būtent, o ne tada, kai kas nors kokį reikalavimą išleis.

Tai vis tik apie "Tesla Powerbank" mąstai smile.gif, o tai 20 kWh Powerwall iš pirštelių jau praeitis?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 05 kovo 2018 - 22:56

O kur tas sklendes statyti? Prie pat kolektorinės dėžės, ant vamzdžio, prieš pat difuzorių? Be svetainės 3 difuzorių, dar yra svečių kambarys - 1 difuzorius. O tai pirmame aukšte ištraukimo nereikia uždaryti? Aš rytoj paklausiu, gal lansktiems ortakiams yra kitokių sprendimų. Beje, srauto mažinimui yra speciali medžiaga ne į difuzoriaus dėžę, o į patį ortakį. Viskas pagalvota. [b]Papildyta:[/b] A++ klasės namui reikalingas rekuperatorius, kurio naudingumas 90 proc. ir daugiau. Visi gamintojai skelbia, kad jų įrenginių našumas virš 90 ir siekia 95 proc. Realus toks nėra. Ir elektros sąnaudos kubui turi būti mažos. Realiai rotaciniai įrenginiai, kokie jie yra dabar netinka A++ klasės namui, nes jų efektyvumas per prastas. Įdomu ar sugebės patobulinti, ar tiesiog popieriuose NVK grąžinsis. Aš tau ir nesiūlau pirkti. Kiekvienas pats sprendžia, ko jams reikia.

Galima statyti atskirą mažą kolektorine dėžutę ir padarius atšaka nuo pagrindinio pajungimo kuris eina į "didiji" kolektoriu išsiversti su viena sklende. Automatika padaryčiau be problemų, elementaru pagal laiką reguliuoti. Aišku iki pilno tobulumo koks buvio daviklis svetainėje būtų geriau, nes gi neisi ta pačia valandą kaip koks "kareivukas" miegoti. O jei koks dar vėlyvas pasisėdėjimas su draugais.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 05 kovo 2018 - 23:07
QUOTE(mintas @ 2018 03 05, 23:56)
Būtent, o ne tada, kai kas nors kokį reikalavimą išleis.

Tu su savo B klase gali rūkyti pavėsyje. Aš kalbu apie tuos, kurie gauna naujus statybos leidimus ir yra aiškūs, aukšti reikalavimai. Nekalbėk visur vien apie save. Nebūk narcizas.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2018 03 05, 23:56)
Papildyta:
Būtent, o ne tada, kai kas nors kokį reikalavimą išleis.

Tai vis tik apie "Tesla Powerbank" mąstai smile.gif, o tai 20 kWh Powerwall iš pirštelių jau praeitis?

Cia tesla šiaip paminėjau, efektyviau ir pigiau būtų pasisandėliuoti elektrą Kruonio HAE ;)
O jei rimtai, tai tik apie nedidelį akumuliatorių svarstau, kad patenkintų min poreikius dingus elektrai...
Bet čia mes ne visai į temą ;)
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2018 03 06, 00:01)
Galima statyti atskirą mažą kolektorine dėžutę ir padarius atšaka nuo pagrindinio pajungimo kuris eina į "didiji" kolektoriu išsiversti su viena sklende.

Klausimas ar verta. Jei taip, tai galima daug nesąmonių prisigalvoti: susidėti sklendes ir nakčiai užsukti pirmo aukšto vėdinimą, susidėti "Alha Innotec" termostatus, pasistatyti saulės elektrinę, pasidaryti geoterminį ŽŠ, susidėti 4 stiklų paketus, išpjauti kaimynų medžius, kad daugiau saulės pasiimčiau, dar labiau pagerinti namo sandarumą ir t.t. Galutinis variantas - 100 eurų už elektros pasaugojimą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 05 kovo 2018 - 23:29
QUOTE(cibulis @ 2018 03 05, 23:08)
Nebūk narcizas.


Pasakysi trečią kartą, pradėsi pastebėti, koks narcizas tamsta esi.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2018 03 05, 23:33)
Man visai neįdomūs jokie A, A+ ar A++ reikalavimai, ar net PN reikalavimai, tai turėjai suprasti iš mano energinio naudingumo sertifikato.

Man pasisekė, kad statybų leidimą gavau, tada, kada nereikėjo atsižvelgti į reikalavimus, su kuriais aš nesutikau.

Aš tau tų nuostatų ir netaikiau. Juk tu turi rekuperatorių ir naujo keisti negalvoji. Aš kalbėjau apie tuos, kurie turi rinktis dabar statomam A+ klasės namui arba būsimam A++. Ypač akcentavau pastarąją klasę.

Ką tik kalbėjau su mano namo sertifikuotoju ir vienu iš žmonių (mokslininkas), kuris ruošia formules, skaičiavimus A+/A++ klasėms. Vienas A++ klasės reikalavimų - ne mažesnis nei 90 proc. rekuperatoriaus naudingumas. Nuosavo namo statytojas turi pateikti gamintojo deklaraciją.

"Zehnderis" pateikia PHI sertifikatą. Paprastas "Zehnderis Q350" turi 90 proc. efektyvumą, kuomet entalpinis - 86 proc. efektyvumą. Aš savo namo vien dėl šios priežasties negalėčiau sertifikuoti kaip A++ klasės.

Sertifikuotojas sako, kad geriausias skaičius, kokį gali pateikti "Amalva" yra 87 proc. Koks modelis - nežinau. Taigi su rotaciniu A++ klasės negausi. Realiai rinkoje yra vos keletas rekuperatorių, kurie atitinka A++ klasei keliamą 90 proc. efektyvumą. Pagal PHI duombazę yra tik 12 rekuperatorių, kurių efektyvumas yra 90 proc. ir aukštesnis. Visi jie plokšteliniai.

Aš to mokslininko paklausiau: juk entalpiniai, rotaciniai grąžina drėgmę, todėl realiai jų efektyvumas turėtų būti aukštesnis už paprastų. Atsakymas: jie nežino kaip tokį naudingumą apskaičiuoti, todėl programa drėgmės grąžinimo nevertina. Bent jau kol kas lietuviški rotaciniai netinka A++ klasės namui. Tai aš vakar ir klausiau: ką darys A++ klasės namų statytojai, ar spės gamintojai pasiruošti A++ klasei?

Tas mokslininkas sako, kad gamintojai interneto svetainėse skelbia, jog jų įrenginių našumas iki 95 proc., bet sertifikuotojas sako, kad tinka tik sertifikatas, o tuomet gamintojai negali pagrįsti itin aukšto našumo.

Sertifikuojant namą, sistema įvertina namo perkaitymą ir jo vėsinimui reikalingą energiją. Mano geoterminis turi pasyvią vėsinimo funkciją. Programos sudarytojai nemoka įvertinti geoterminio pasyvaus vėsinimo, nes jie nežino formulių kaip tai apskaičiuoti. Prašo, kad gamintojų atstovai pateiktų tokias formules, bet niekas jų taip ir nepateikia. Sertifikuojant, "ant popieriaus" mano namas perkaista, nors geoterminis jį visą vasarą vėsina vos už 8 eurus. O programa negali įvertinti.

Tikriausiai jau supratai, kad aš kalbėjau tik apie namo sertifikavimą. Pats namą gali optimizuoti, - susidėti sklendęs ir naktį vėdinti tik pusę namo, - bet programa to neįvertins. Kalbu ne apie B klasės statytojus, kurie gali daryti bet ką, o apie tuos, kurie turės namą sertifikuoti kaip A+, A++ klasės. Štai tada žmogus ir galvos, kaip jam priduoti namą, o ne tik kaip išspausti, kuo mažesnes sąnaudas. Juo labiau, kad dar reikės ir saulės elektrines statyti.

Mano atveju, jei norėčiau naktį vėdinti tik antrą aukštą, reikia papildomų dviejų kolektorinių dėžių su pavaromis. Tai gali kainuoti iki 500 eurų, gal ir mažiau. O sutaupymas būtų minimalus 10-15 eurų per metus tik vėdinimui, ir gal kokių 20 eurų namo šildymui. Bendra suma būtų apie 30 eurų. Kita vertus, ar per naktį nevėdinant pirmo aukšto, nerasoja jo langai? Ar jūs nevėdinat viso pirmo aukšto ar tik svetainės? Sutaupysi pinigų vėdinimui, šildymui, tada jungsi disbalansą ir varysi susikaupusią drėgmę. Argi ne žaidimai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 06 kovo 2018 - 10:35
QUOTE(cibulis @ 2018 03 05, 23:29)
Galėtų Adwoco savo Renovento duomenis už vasarį paskelbti.

Dar ir Cibulia galėtų paskelbti šių metų vasario mėn. duomenis .
Atsakyti
QUOTE(SGerda @ 2018 03 06, 11:37)
Dar ir Cibulia galėtų paskelbti šių metų vasario mėn. duomenis .

Net kelis kartus skelbiau: ir čia, ir pasyvių namų temoje. Susirask. O ko tu neskelbi? Kokį įrenginį turi?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 06 kovo 2018 - 10:48
QUOTE(cibulis @ 2018 03 06, 12:48)
Net kelis kartus skelbiau: ir čia, ir pasyvių namų temoje. Susirask. O ko tu neskelbi? Kokį įrenginį turi?

Čia tiek priblezgavota ,kad sunku ir surasti .Pasiantrink jei nesunku . Neturiu jokio ,nes kiaurame name jis beprasmis .
P.S.
Pernai metų lyg radua ,bet šių metų vasario mėn. kaip ir neaptikau
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SGerda: 06 kovo 2018 - 10:55
QUOTE(SGerda @ 2018 03 06, 11:52)
Čia tiek priblezgavota ,kad sunku ir surasti .Pasiantrink jei nesunku . Neturiu jokio ,nes kiaurame name jis beprasmis .

Rekuperatorius per vasarį prisuko 40,25 kWh už 4,55 euro. Pagal rekuperatorių varinėta apie 70 kubų oro, pagal matuoklį - 95 kubai oro.

Teisingiau lyginti metinius duomenis. Nuo 2016 gruodžio 10 d. iki 2017 m. gruodžio 10 d. rekuperatorius prisuko 269,29 kWh elektros už 30,7 euro. 7 mėnesius dirbo antru greičiu, kuomet pagal rekuperatorių varinėja 170 kubų, pagal matuoklį - 203/215 kubų, likusius 5 mėnesius pagal rekuperatorių varinėjo 70 kubų, pagal matuoklį 95 kubus oro. Pagal rekuperatorių metinis oro kiekio vidurkis išeina apie 128 kubai (tame tarpe visa žiemą 170 kubų), pagal matuoklį vidurkis išeina apie 165 kubai oro.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 06 kovo 2018 - 11:06
QUOTE(cibulis @ 2018 03 06, 13:05)
Rekuperatorius per vasarį prisuko 40,25 kWh už 4,55 euro. Pagal rekuperatorių varinėta apie 70 kubų oro, pagal matuoklį - 95 kubai oro.



Čia šių metų duomenys ? Jei taip ,tada tikrai nedaug .

Beje kaip matavote su matuokliu oro kiekį? Atjungėt nuo rekupo ties pagrindiniu 160mm vamzdžiu ir matavot ar kaip ?
Papildyta:
O koiek Mintui rotacinis prisuko prie šio vasario mėn. šaltukų?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SGerda: 06 kovo 2018 - 11:22