QUOTE(gediminas_ @ 2018 03 05, 17:30)
Nu žiūrėk. Turim ištraukimą pirmam aukšte virtuvėj ir wc, bei padavimą svetainėj. Išjungiam padavimą svetainėj nakčiai, ištraukimas virtuvėj ir wc lieka. O antram aukšte lieka tiek padavimas, tiek ištraukimas. Tai kaip baisaus disbalanso nėr? Arba apie skirtingus dalykus kalbam gal? Ar priimam, kad rekuperatorius pats susireguliuos srautus? Aš dar nenagrinėjau skirtingų modelių, nežinau ar čia standartinė funkcija, ar tik brangesniuose yra.</p>
Mano manymu disbalansas gali būti tik dėl skirtingų ortakyno pasipriešinimų, jeigu rekuperatorius nesubalansuos. Padavimas bus per mažiau skylių, ištraukimas per daugiau. Dalis 2a oro judės į 1a ištraukimus.
Papildyta:QUOTE(cibulis @ 2018 03 05, 17:59)
Ką jūs su tom sklendėm norite sutaupyti? Kiek pinigų susitaupys? Kitas dalykas, jos gali būti valdomos pagal laiką? Priešingu atveju atsikeli rytą, o svetainėje užsistovėjusio oro tvaikas. Sistema turi veikti automatiškai, kad tarkime 5 val. ryto pradėtų vėdinti ir užsuktą pirmą aukštą, nes žmonės keliasi tarkim 6 val. Arba bus tik diskomfortas.
Galima būtų smarkiai sumažinti oro srautus ir sumažės šilumos nuostoliai dėl vėdinimo. 4 asmenų šeimai paduodant orą tik į miegamuosius pakaktų 100-120 m3/h, o jeigu padavimas visame name, tai norint paduoti 100-120 m3/h į miegamuosius, papildomai paduosi 100-120 m3/h į kitas patalpas.
Sklendžių valdymas turėtų būti tik automatinis. Kitaip jos netenka prasmės.