Įkraunama...
Įkraunama...

Jehovos liudytojai II

O ka jus pasakytumet apie Tikejimo zodzio bendruomene,apie Krikscioniu baznycia?Nes turiu drauge kuri iklimpusi ten.
Atsakyti
QUOTE(I.Elija @ 2016 09 29, 13:36)
O ka jus pasakytumet apie Tikejimo zodzio bendruomene,apie Krikscioniu baznycia?Nes turiu drauge kuri iklimpusi ten.

Daug apie jos nepasakysiu nes pats nebuvau ten niekad, tačiau tekdavo kartais su jais bendrauti kai skelbdavau po namus.
Įspūdį man jie paliko keistą. Nes jie pasižymi ypač radikalių pažiūrų, su jais buvo labai sunku kalbėti apie bibliją. Jokia logiką nepadėdavo, netgi kai jie pripažindavo, kad aš teisus, visada pasilikdavo prie savo nuomones.
Tikėjimo žodis - tai neo penkiasdešimtininkai, arba Sekmininkai, jie save vadina visaip, ir meiles žodžiu ir gyvėji akmenys it t.t. priklauso nuo miesto.
Jie daro didelį akcentą emocijoms ir kalbėjimui kalbomis. Jie tiki, kad tai įrodymas, kad turi šventosios dvasios.

Mane labiau domina kokį destruktyvų poveikį daro jie savo adeptams, kitaip sakant žalą.
Jeigu jus kada matėt kaip charizmatai raitosi per savo sueigas kaip čia https://www.youtube....h?v=AxPVdIIf2SU
turbūt sutiksite, kad taip elgiantis žmogus daro sau tam tikrą žalą.
Pvz - atsiranda priklausomybė nuo emocijų. Galimas emocinis išsekimas, vieną mano kaiminė kuri vaikščiojo į tokias sueigas gydosi pas psichiatrą.
Kai žmonės mokomi vadovautis emocijom tada atsijungia protas, o tai žaloja žmogaus asmenybę ir gebėjimą mąstyti kritiškai.
Jie neklystų jiems draudžiama eiti pas gydytojus, nes jei eina, taip jie parodo nepasitikėjimą Dievu. O tai akivaizdi žala.
Ar reglamentuoja jų gyvenimą? Taip be abejonės. Jiems kaip pvz, negalima berods žiūrėti teliko.
Žodžiu daug nežinau apie jos. Tačiau žalą jie žmogui padaro - emocinę, psichinę, jeigu čia tie kam draudžiama eiti pas gydytojus - tada fizinę, kartais finansinę.
Atsakyti
QUOTE(Ugnius_33 @ 2016 09 29, 15:12)
Daug apie jos nepasakysiu nes pats nebuvau ten niekad...

Neseniai buvau šokiruota, kad dabar TŽ nariai lankosi katalikų bažnyčioje, o katalikai pas juos. Nebėra jie tokie radikalai, kokie buvo. O pas gydytojus nedraudė eiti net tada, kai buvo aršūs pasaulietiško gyvenimo niekintojai.
Apie tai yra kitų temų. Čia kalbama apie JL.

Ačiū už filmo nuorodą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dilgynė: 29 rugsėjo 2016 - 15:32
QUOTE(Ugnius_33 @ 2016 09 29, 14:12)
Tikėjimo žodis - tai neo penkiasdešimtininkai, arba  Sekmininkai, jie save vadina visaip, ir meiles žodžiu ir gyvėji akmenys it t.t. priklauso nuo miesto.
Jie daro didelį akcentą emocijoms ir kalbėjimui kalbomis. Jie tiki, kad tai įrodymas, kad  turi šventosios dvasios.

Gyvieji akmenys yra katalikiška bendruomenė. Taip charizmatinė, bet tai kuo tikriausi katalikai, ne "Tikėjimo žodžio" šaka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 03 spalio 2016 - 20:34
Sorry.
Pripažįstu savo klaidas smile.gif Neberašysiu daugiau apie tai ko nežinau smile.gif
Atsakyti
Vakar prie mūsų klebono buvo pristoję dvi JL.Klebonas buvo be jokių skiriamųjų ženklų, biggrin.gif moterys iškart pradėjo jam siūlyti literatūros,kviesti į susirinkimą,kai jis pasakė,kas toks,tai buvo atsakyta- maždaug - kas čia tokio ,jie niekam nedraudžia pas juos lankytis, ir siūlo literatūrą visiems.Bent atsiprašę būt už naglumą biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(pavardene @ 2016 10 05, 10:52)
Bent atsiprašę būt už naglumą biggrin.gif  biggrin.gif

Koks čia naglumas? Ėjo kaip prie visų ir tiek... Jei jau jokių "skiriamųjų ženklų" žmogus neturėjo, tai nenuostabu, kad nė nežinojo prie ko eina. O kad ir žinotų - gali sakyt tik naivumas ar pan., bet "naglumo" nė kiek ne daugiau nei einant prie bet kurio kito žmogaus. Beje, kunigas turėjo progą pasikviesti į savo parapiją, pasidalinti savo tikėjimu. Baisus dalykas - susipaniojęs tiesos paieškose žmogus priėjo prie kunigo...
O kaip jūs jaučiatės, kai tą kunigą po sm visur (su "draugėm" ir "giminaitėm") su visokiom detalėm po įvairias temas tąsot?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 05 spalio 2016 - 15:48
QUOTE(hi (: @ 2016 10 03, 20:33)
Gyvieji akmenys yra katalikiška bendruomenė. Taip charizmatinė, bet tai kuo tikriausi katalikai, ne "Tikėjimo žodžio" šaka.

Atsimenu prieš keletą metų vienas iš lyderių - Antanas Šalaševičius - Vilniaus Bernardinų bažnyčioje mums liudijo savo tikėjimo istoriją....Labai stipriai sukrėtė...
Papildyta:
QUOTE(Ugnius_33 @ 2016 10 05, 18:05)
Mums buvo liepta.....negauti aukšto įsisavinamo

Negaliu patikėti, kad tai tiesa.
Atsakyti
Matot, kiek žinau kitos religijos irgi investuoja į akcijas.
Bet eiliniam JL nesuvokiama kad ir jų organizacija investuoja jų pinigėlius.
Nes kiekvienas JL mano, kad jų organizacija vienintele teisinga, tik ji yra skaidri, ji ne nuo šio pasaulio, elgiasi dorai, pinigai aukojami Jehovai, kad jis vadovautu skelbimo darbui visame pasaulyje. O pasirodo kad ji eilinė religinė korporacija kuri dirba kaip bankas. Renka aukas ir jas investuoja kad gautu pelną, ir nesvarbu kad pelną neša cigarečių kompanijos, ginkluotę kuriančios kompanijos.
Štai ataskaita už 2009 m http://990s.foundati..._201004_990.pdf
psl 25 - investuota į PHILIP MORRIS INTL INC
psl 27 - investuota į RAYTHEON COMPANY , o tai yra - http://www.raytheon.com/
Kas norės tas patikrins visas ataskaitas per 12 metų ir ras juose kitas mano anksčiau išvardintas ''nekrikščiuoniškas" kompanijas
Atsakyti
QUOTE(Ugnius_33 @ 2016 10 05, 18:05)
tūkstančiai žmonių tarp kurių yra vaikai - mirė nes atsisakė kraujo perpylimo

Man žinot kas įdomu... Niekada nesu buvus "viduje", bet teoriškai žinojau daug šokiruojančių dalykų "apie". Šis paliktas citatoje - vienas jų. Bet gyvenime turėjau progą asmeniškai susipažinti su šeima, JL. Ir čia mano "žinios" kažkodėl ėmė griūti kaip kortų namelis. Pirma - niekada nesulaukiau jokio mano tikėjimo paneiginėjimo, menkinimo (esu katalikė) ar bandymo įtraukt į savo. Niekada, nors santykiai buvo gana bičiuliški. Antras dalykas - jie taip radikaliai į medicininę pagalbą nežiūrėjo. Ne teoriškai, jiems jos reikėjo. Ogi "žinojau", kad ni ni. Esu sveikinus su gimtadieniu (vėliau sužinojau teoriją, kad "kategoriškai nešvenčia"), tai tikrai labai nuoširdžiai priėmė ir be jokių papamokslavimų, kad "mes nešvenčiam". Žinojau, kad nešvenčia Kalėdų (šitai pasakydavo), tačiau ne vienas skaitytas dalykas sugriuvo susidūrus su konkrečia patirtimi. Tai leidžiu sau manyti, kad JL taip pat egzistuoja ir labai radikali, ir gerokai nuosaikesnė linija. Čia ne apie viršūnėles kalbant. Apie eilinius tikinčiuosius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 08 spalio 2016 - 10:55
QUOTE(hi (: @ 2016 10 08, 10:53)
Man žinot kas įdomu... Niekada nesu buvus "viduje", bet teoriškai žinojau daug šokiruojančių dalykų "apie". Šis paliktas citatoje - vienas jų. Bet gyvenime turėjau progą asmeniškai susipažinti su šeima, JL. Ir čia mano "žinios" kažkodėl ėmė griūti kaip kortų namelis. Pirma - niekada nesulaukiau jokio mano tikėjimo paneiginėjimo, menkinimo (esu katalikė) ar bandymo įtraukt į savo. Niekada, nors santykiai buvo gana bičiuliški. Antras dalykas - jie taip radikaliai į medicininę pagalbą nežiūrėjo. Ne teoriškai, jiems jos reikėjo. Ogi "žinojau", kad ni ni. Esu sveikinus su gimtadieniu (vėliau sužinojau teoriją, kad "kategoriškai nešvenčia"), tai tikrai labai nuoširdžiai priėmė ir be jokių papamokslavimų, kad "mes nešvenčiam". Žinojau, kad nešvenčia Kalėdų (šitai pasakydavo), tačiau ne vienas skaitytas dalykas sugriuvo susidūrus su konkrečia patirtimi. Tai leidžiu sau manyti, kad JL taip pat egzistuoja ir labai radikali, ir gerokai nuosaikesnė linija. Čia ne apie viršūnėles kalbant. Apie eilinius tikinčiuosius.

• Ši citata apie kraujo perpylimą yra tiesa. Jie atsisako tai daryti ir atsisako daryti jį savo vaikams. Dėl to yra mirusių ir suaugusiųjų ir vaikų, Jie sako, kad tai gydytojų kaltė, nes gydytojas privalo gydyti be kraujo. Plius dar to moko liaudį per savo biblines studijas. Gydytojai taip ir stengiasi daryti, tačiau YRA atvejų, kai neįmanoma išgelbėti be kraujo.
• Kad jie atsisako medicinos, to nesakiau. Jie atsisako tik gydymo kraujo pagalba.
• Taip jie malonūs žmonės ir labai geri žmonės. Dauguma adekvačių JL niekados nesmerks prie "pasauliečio" jo religijos. Jie stengsis visada būti mandagiais, paslaugiais. Ir jie tokie yra iš tikrųjų.
Tačiau savo rate, jie mano kad visos kitos religijos yra klaidingos. Visas pasaulis kas nėra JL nariais yra nuo velnio kaip ir visos religijos. Tokia jų pozicija. Visi mirs armagedone jeigu netaps JL.
Kaip anksčiau esu rašęs - jie turi informacija kelių tipų. Tai info - besidomintiems, pažangiems, pakrikštytiems eiliniams nariams, vyresniesiems, ir t.t. Aiškų nemažai ką galima sužinoti ir pirmam etape, tačiau JL neakcentuos tokių temų, kurioms dar anksti. Mus mokydavo iškart atėjus pas žmogų nesakyti jam kad ikonas ir šventus paveikslus reikia nuimti nuo sienos. Kad pradžioje reikia domėtis žmogumi, atsakinėti į jam rupimus klausymus, o paskui studijuojant "Ko moko Biblija" jau po truputi priėjus prie tam tikros temos, kalbėti apie blogas šventes, apie svarbą paliktį klaidingą religiją, apie kraujo perpylimo žalą ir nuodėmę preiš Jehovą, apie svarbą lankyti visas sueigas. Paskui bus sakoma kad reikia eiti skelbti, reikia nešioti atitinkamus drabužius į tarnybą, kad reikia kas mėnesį atiduoti skelbimo ataskaitą ir galu gale krikštytis.
Tad pirmam etape nėra jokio spaudymo, viskas nuostabu, gražu. Tačiau kylant laiptais jis didėja.
Jums tektu nustoti švęsti visas jų manimu netinkamas šventes, sumažinti bendravimą su ne JL, nes jie "blogos draugijos", pakeisti didžiaja prasme savo gyvenimą, požiūrį ir t.t. ir eiti skelbti po namus. Klausyti ką sako vyresnieji, neskaityti jokios kritikos apie organizaciją, pvz tokios kaip rašau aš.
• Aš stengiuos laikytis pozicijos rašant čia - kad taip jie turi pliusų, jie puikus ir nuostabūs žmonės (nevisi, yra ten ir šunsnukių). Kiekviena sekta moko ko nors gero, daro gerus darbus ir veikia žmogų teigiamai.
Tačiau yra ir tamsių pusių. Apie jas reikia kalbėti ir netylėti. Kalbėti - tiesą, netgi jei ji nemaloni. Pvz preiš tai mano ilgas postas - yra tiesa, kuria verta žinoti tiems kas aukoja pinigus.
Kritika - tai gėris , o ne blogis, ji būtina. Tačiau JL neturi tokios savybes organizacijos atžvilgiu, o tai yra blogai.
JL, o tiksliau organizacijos politika - daro ne tik naudą bet ir žalą. Apie ją prirašiau daug postų
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ugnius_33: 08 spalio 2016 - 11:34
Ar tiesa,kad JL neleidžia savo narėms dažytis plaukų,dėvėti džinsų ir papuošalų?
Atsakyti