QUOTE(mintas @ 2016 10 31, 00:06)
Tai kur grindinis šildymas nuleidžia ištraukta iš oro drėgmę?
Neatrodo, kad nusikalbi? Jokia šildymo sistema drėgmės iš namo nepašalina. Grindinis šildymas - tai ne drėgmės surinkėjas. Garai beja ir "nedegūs", tad grindinio šildymo "sudeginti" irgi negali būti.
Pas patį, kai langai nuolatos praviri, o ir šeip namas ne iš sandariųjų, tai nieko keisto, kad patalpose šaltu metų laiku, sausa.
Jau visa spali langu neatidarineju:) Mano name sausa ir ziema ir vasara, ziema sausiau, nes sildomos grindys, kuriu plotas 170m2. Ne is vieno girdejau, kad sildomos grindys dziovina ora, jei nebutu rekuperatoriaus, ryte atsikelciau isdziuvusia burna ir sulipusiomis akimis. Gali buti, kad dregme pasisalina pro fibo blokeliius, ekovata, ir muro plyta, kurie yra laidus dregmei. Nemanau, kad kazkoks mikroplysiukas lango varcioje galetu daryti tokia itaka, kad pro ji ir iseitu viso namo dregme.
Kita vertus, jei namas yra supersandarus, ipakuotas i polistiroli, pleveles ir PUR plokstes, tai dregme pasisalinti gali tik pro ventiliacija, o jei ventiliacijos nepakanka, tai ir dregna. Tokiu atveju logiska butu naudoti plokstelini rekuperatoriu, kuris dziovina ora. Ir, aisku, oro istraukimai turetu buti protingai suprojektuoti, is vonios kambariu ir dusu turi buti privalomi. Ziema dar nieko, jei sildomos grindys, tai dregme pasiskirsto, bet vasara jau problema, todel as ir neisjungiu ventiliacijos kiaurus metus. Jei yra duso megeju name, tai dusas neisdziusta ir sienos pradeda pelyti.