Įkraunama...
Įkraunama...

Lieknėjam 2016-aisiais

Dontstop, kaip išsamiai ir aiškiai parašei, buvo įdomu skaityt smile.gif Reikia tikėtis, kad knyga sudėlios tau visus taškus ant i ir tu sugebėsi atsispirt savo apetitui mirksiukas.gif O kokia čia tokia įdomi knyga yra? ax.gif Labai gerai, kad joje ne tik sausa teorija, bet ir užduotys, tuomet tampa dar įdomiau skaityt, ypač tuo atveju, jei atlikdama užduotis jauti pokyčius ir jie tokie, kokie ir aprašomi knygoje.
Aš irgi buvau prieš kažkiek laiko susidomėjusi intuityviu valgymu, kai valgoma ne pagal grafiką, o pagal kūno siunčiamus signalus smile.gif Bandžiau tuos signalus suprasti ir jais vadovautis. Buvau šitam forume susiradusi temą apie tai, bet niekas ten nediskutavo, tad nebuvo kaip man įsivažiuoti. Tačiau dabar, kai perskaičiau tavo komentarą ir peržvelgiau savo mitybą, lyg ir panašu, kad būtent taip aš ir valgau bigsmile.gif
Man bus įdomu sekti tavo progresą mintimis ir mityboje 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*Rud@@kė* @ 2016 10 15, 12:20)
Trysduvienas, o kada planuoji grįžt namo?  smile.gif


Apie lapkričio vidurį smile.gif tada galėsiu labiau sekti ką valgau, namie gal ir pasportuosiu, pratimų padarysiu biggrin.gif

Kaip atsispirt pagundom? Va pasakoju šiandien vyrui, kad gal pietums vištienos krūtinėlė su daržovėm ant griliaus, o jis man - geriau picą užsisakom biggrin.gif prie picos aišku ir kolos, nu va taip ir nukrypstama nuo kelio biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

*Rud@@kė*, knyga " Goodbye, dieta" O. Gološapova. Bet žinai, ten nėra minimas intuityvaus valgymo terminas niekur, gal tai kažkoia kitokia sistema unsure.gif


Trysduvienas, pica ir vištiena tas pats pagal kalorijas smile.gif Valgyk į sveikatą 4u.gif Nebent yra taip, kad vištienos suvalgai nediduką gabaliuką, o picos - visą šeimyninę? smile.gif Cola yra gi zero. Nulis kalorijų, nulis cukraus, toks pat skonis 4u.gif
Atsakyti
Labas rytas mirksiukas.gif
Trysduvienas, o kur tu dabar esi? Per mėnesį įdedant pastangų ir ne namie įmanoma jei ne numest, tai bent nepriaugt biggrin.gif To tau ir linkiu 4u.gif
Dontstop, aš ir nenorėjau pasakyt, kad toje knygoje apie intuityvų valgymą rašoma, tik sakau, kad esmė labai panaši, klausytis organizmo norų, kada jau norisi valgyti ir ko norisi valgyti. Paminėjai, kad ten reikia atskirti apetitą nuo alkio, valgyti tai, kas skanu ir ko tuo metu norisi, taigi suvedžiau, kad viskas ir intuityviai maitinantis taip pat daroma rolleyes.gif Tos knygos neskaičiau, nežinau, kas joje ir kaip, tu kai perskaitysi, žinosi smile.gif

Susitvarkiau namus ir dabar esu nusiteikus visą dieną tinginiaut biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2016 10 16, 09:14)
Nulis kalorijų, nulis cukraus, toks pat skonis  4u.gif

Man tai skonis baisus tos nulines kolos.

Del kaloriju, tai ne tik skaicius svarbus. Esu girdejusi termina 'tuscios kalorijos'. Tai vat jei lyginti vistiena su pica, kcal gal ir tiek pat, bet jausmas pavalgius bus kitoks. Kazin, ar pica suteiks energijos, greiciau atvirksciai. Alkis irgi greiciau gris. As pusryciams daznai pasiskrudinu vakarykste bagete, tepu sviesto ir suvalgau su kava. Kartais tos vakarykstes bagetes nebuna, tai pasiskrudinu paprasta batona (perku vyrui karstiems sumustiniams). Kiekis +- toks pat, o vat alkis zymiai greiciau uzklumpa po pusrytinio batono. Bagete kepama is sveikesniu miltu, o batonas - is balintu, plius sviezias islieka visa menesi (kitokio nebuna).

Nusipirkau svarstykles, si ryta pasisveriau: +600g nuo paskutinio sverimosi (pries 2v ar 3 sav.). Neisivaizduoju, kaip reikes stabilizuoti pasiekta svori. Nes dabar vos kiek nukrypus nuo normos svoris pradeda grizineti.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2016 10 16, 12:38)


Del kaloriju, tai ne tik skaicius svarbus. Esu girdejusi termina 'tuscios kalorijos'.

Čia turbūt iš glikeminio indekso teorijos smile.gif Balti miltai, cukrus skatina apetitą, ne balti miltai žemesnio glikeminio indekso, lyg turėtų ilgesniam laikui duot sotumą. Na tai galima kepti picą iš ne baltų miltų smile.gif
Aš kažkur apie pavasario pradžią atsisakiau baltų miltų ir cukraus. Dabar pas mus namie speltos ir avižiniai miltai, bandėm ir kitokius ne baltus. Vietoj cukraus stevija smile.gif Svoriui įtakos nebuvo jokios smile.gif

O man tai vienodos tos kokakolos smile.gif Dabar perkam tik zero, nes sūnui negalima cukraus. Nei vyras, nei sūnus skirtumo nepastebėjo smile.gif

Naujos svarstyklės galėjo rodyti kitaip, nes visos jos rodo su šiokia tokia paklaida. Reikia gi visad tom pačiom svertis, ir net toj pat vietoj jas laikyti smile.gif Nes tikrai būna perstumi ant kitos vonios grindų plytelės, ir jau rodo kitaip biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2016 10 16, 11:44)
Na tai galima kepti picą iš ne baltų miltų  smile.gif

Naujos svarstyklės galėjo rodyti kitaip, nes visos jos rodo su šiokia tokia paklaida.

Namines galima, bet uzsisakant "pado" miltu neuzsisakysi.

Manau, kad jos teisingai rodo. Siaip as tikejausi pliuso, nes jauciasi. Vakar vakare vaiko sriuba pabaigiau (o vakare turejau nevalgyti), karsto vyno pasidareme, nu ir prasom - rezultatas.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2016 10 16, 14:17)
Namines galima, bet uzsisakant "pado" miltu neuzsisakysi.



Tai taip smile.gif Apskritai šitoje situacijoje su pica aš matau 3 sprendimus:
atsisakyti picos visai (susitarti su vyru, kad niekada nebepirktų)
pradėti gaminti picą patiems, eliminuojant nesveikus ingridientus
valgyti ir toliau pirktinę, tik labai retai ir labai saikingai
O kokį būdą pasirinkti, tai jau spręst pačiai Trysduvienas, būna kad žmogui geriau visai nevalgyti, nei apsiriboti mažu kiekiu, nes tiesiog negali sustot, negali save valdyt. Būna, kad mėgsta gaminti arba nemėgsta, mato skirtumą tarp pirktinės ir naminės, arba nemato. Aš pvz nematau skirtumo tarpo picos iš baltų miltų ir speltos miltų, garbės žodis, neatskirčiau, kaip ir kokakolą zero nuo paprastos. O vat naminiai čipsai ir kokie Estrella, sorry, nieko bendro neturi, kaip ir naminis kebabas ir kebabas iš kebabinės ax.gif Tai aš pati tai vieną, tai kitą, tai trečią budą taikau, eksperimentuoju, žiūriu, kuris tinka. Klausimas buvo, kaip kovoti su pagundom, tai va kažkaip taip, o gal kitos kitaip kovoja? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2016 10 16, 13:41)
Klausimas buvo, kaip kovoti su pagundom, tai va kažkaip taip, o gal kitos kitaip kovoja?  4u.gif

Niekaip nekovoju biggrin.gif tiksliau būtų trečias variantas, bet biški kitoks. T.y. labai retais atvejais perkam picą/kebabus ir valgau pasimėgaudama kiek lenda ax.gif Man kažkaip sotu ilgai būna nuo tokio maisto, su mažu gabalėliu tai nei neprasidėčiau, kam erzint save? Tiesiog tada kitą dieną truputį griežčiau prisižiūriu, mažiau valgau ir t.t.
Atsakyti
Kaip kovot su pagundom? Daug priklauso nuo to, kaip dažnai pasitaiko tokios pagundos smile.gif Aš jau esu minėjus, kad neatsisakau pagundos, jei labai noriu, man neišeina, o ir nematau prasmės, nes jei atsisakau, tuomet vis tiek kelių dienų bėgyje neatsilaikau, o ir suvalgau neadekvačiai daug, nes per tas kelias dienas, kol bandau save įtikint, kad nereikia, tik dar labiau sukyla noras biggrin.gif Taigi jei noriu ir valgau, bet aš išmokau save sukontroliuot, kad jei pica, tai pica, bet ne visa šeimyninė, o normalus kiekis smile.gif Kovok čia nekovojęs, visą gyvenimą juk neprikovosi, o ir klausimas, ar verta? smile.gif
Susitart su vyru, kad niekada nebepirktų, yra nelogiška. Ne vyras juk turi save kontroliuot ir atsisakyt to, kas jam skanu, o tryduvienas, tad ji ir turi galvot, ar pasiduot pagundai, ar turėt valios matyt, kaip vyras valgo ir nevalgyt pačiai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sima_1 @ 2016 10 16, 14:47)
Niekaip nekovoju biggrin.gif tiksliau būtų trečias variantas, bet biški kitoks. T.y. labai retais atvejais perkam picą/kebabus ir valgau pasimėgaudama kiek lenda ax.gif Man kažkaip sotu ilgai būna nuo tokio maisto, su mažu gabalėliu tai nei neprasidėčiau, kam erzint save? Tiesiog tada kitą dieną truputį griežčiau prisižiūriu, mažiau valgau ir t.t.

Man tai visada didelis pliusas po tokios nuodėmės, sunkiai nuvaromas biggrin.gif

Vakar pirkom kebabus. Dukra suvalgė beveik visą mano kebabą, liko 1 cm, tik tešlos su biškiu padažo, na pats dugnelis tik. Aš vos neapsiverkiau lotuliukas.gif Kitą kartą vyras maitins iš savo cool.gif


*Rud@@kė*, aš va susitariau su saviškiu, kad jis niekada nebeneštų namo balto šokolado, negamintų tinginio. Nes sūnui negalima cukraus, nenoriu, kad erzintų. Ir jis neneša smile.gif Vieną plytelę nusipirko ir nusinešė į darbą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2016 10 16, 14:12)
Man tai visada didelis pliusas po tokios nuodėmės, sunkiai nuvaromas  biggrin.gif

Vakar pirkom kebabus. Dukra suvalgė beveik visą mano kebabą, liko 1 cm, tik tešlos su biškiu padažo, na pats dugnelis tik. Aš vos neapsiverkiau  lotuliukas.gif Kitą kartą vyras maitins iš savo  cool.gif
*Rud@@kė*, aš va susitariau su saviškiu, kad jis niekada nebeneštų namo balto šokolado, negamintų tinginio. Nes sūnui negalima cukraus, nenoriu, kad erzintų. Ir jis neneša  smile.gif  Vieną plytelę nusipirko ir nusinešė į darbą  smile.gif

Na aš sveriuosi tik kartą savaitėje, tai po tokios nuodėmės netikrinu kiek pliuso, kam save graužtis? biggrin.gif

Oho, kiek daug suvalgė bigsmile.gif iš vienos pusės gerai, apsaugojo mamos figūrą, iš kitos pusės kur jai tiek telpa?? Mano Aurėja irgi paragauja, bet tiek nesuvalgytų ne per kur tongue.gif
Atsakyti