Visame dirbtinio aovsisinimo istatymo kontekste isryskejo idomus momentai.
Kodel ir uz ka zmones taip nekencia baznycios, kad nemato bjauriu kitos puses verslo interesu ir gina privacius nesvarius medicininius verslus ir tiki skleidziama demagogija: kad uzkertamas kelias dirbtiniam apvaisinimui, pazangioms technologijoms (nors kaip tik kiausialasciu saldymas yra pazangi ir efektyvi, tik Lietuvos vertelgos nori naudotis sena, tam, kad nereiktu investuoti i mokslo pazanga), kad kenkia moters sveikatai (nors ir embrionu ir kiausialasciu saldymo metu vienoda itaka moters organizmui paimant kiausialastes). Ir t. t.
Puikiai siame straipsnyje sudelioti akcentai:
Žiniasklaidoje labai plačiai buvo nušviesta galima Bažnyčios įtaka priimant Pagalbinio apvaisinimo įstatymą, tačiau visiškai buvo nutylėtas medikų-verslininkų klanų spaudimas politikams, kad šie priimtų jiems palankias įstatymo pataisas. Vien tik ši aplinkybė skaidriąją Prezidentę turėjo priversti suklusti. Deja, ji vos ne pažodžiui atkartojo jų skleidžiamą melą apie įstatymo nesuderinamumą su moksline pažanga.
Tačiau tas pats mokslas, kurio vardu vetuoto įstatymo priešininkai imasi kalbėti, jau seniai įrodė, kad žmogaus embrionas yra atskiras, savarankiškas, naujas organizmas, kad jis genetiškai skiriasi nuo tėvų, turi visą genetinę informaciją, būtiną tikslingam asmens vystymuisi. Todėl pažangiausios medicinos mokslo technologijos jau kuris laikas orientuojasi į etinės problemos sprendimą, kad suteikiant pagalbinio apvaisinimo paslaugą būtų vengiama žmogaus embrioną naudoti kaip laboratorinę žaliavą. Ir būtent todėl mokslininkai šią problemą sėkmingai sprendžia tobulindami kiaušialąsčių panaudojimo būdus.
Žinoma, įdiegti šiuos naujausius efektyvius pagalbinio apvaisinimo būdus iš medikų-verslininkų pareikalautų didesnių finansinių išlaidų. Todėl jiems į Prezidentės lūpas reikėjo žūtbūt įdėti žodžius, jog priimtas Pagalbinio apvaisinimo įstatymas įteisina nerezultatyvų ir nemodernų gydymą. Nepateikiant jokių konkrečių faktų. Nevaisingus vyrus bei moteris ir jų trokštamus vaikus paverčiant pasipelnymo šaltiniu.
http://m.delfi.lt/ri...php?id=71733422