Įkraunama...
Įkraunama...

Pletkai ir diskusijos apie dienos aktualijas

QUOTE(mementoo @ 2016 07 04, 22:00)
Kas įvertins patirties perdavimo kainą , darbuotojas ar darbdavys ? Atidirbimas yra paskutinė priemonė , kai darbdavys turi mažą šansą greit susirasti pamainą, o atidirbantis atidirbinėja atitinkamai, mažai būna vertės ir priverstinio atidirbimo.


Šioje vietoje aš irgi leisiu sau pafilosofuot - ar darbdaviui didesnė nauda, kad jis, išauginęs puikų specialistą, paleidžia jį - ko pasekoje tas specialistas sėkmingai dirba, sumoka daug mokesčių, gyvenimas aguonos grūdeliu Lt pagerėja, ar geriau tą puikų išugdytą specialistą visaip kaip suvaržyt, nusodint, kad jei ne pas mane, tai pas nieką nedirbsi to, kas tau sekasi, nes aš tave išugdžiau.. ? Kurioj vietoj tuomet progresas visas, na kaip mes gyventume su tokiu požiūriu, kaip tobulėtume išvis? Va, kažką išmokau ko, ir šiukštu, lai nesinaudoja?

O atidirbimas - ne tą turėjau galvoj, tas keletą savaičių. O tiesiog - sąlyga DS - už suteiktus mokymus atidirbama metus, du ar tris. Pvz, Achemoj - jei žmogus susiruošia studijuot, galima tokią sutartį sudaryt - achema apmoka mokslus, o darbuotojas įsipareigoja kelis metus atidirbt. O jei išeina anksčiau - sumoka likutį, kurio neatidirbo. Bet be jokių nekonkuravimų. Su pvz. brangiais kursais - kitoj įmonėj, kur žinau - tapačiai - metus atidirbt.
O gerą darbą garantuoja DU - dirbs blogai tuos metus - mažai ir uždirbs, savo darbu žalą darys - yra mat.atsakomybė.

(Butkevičiui reiktų ir valstybės tarnautojams uždraust naudot valstybės tarnyboj įgytas žinias, ryšius, dėl to teisingumo.. g.gif )

Toks pamąstyt verčiantis straipsnis - apie tai, kokie reikalavimai turėtų būt keliami mokytojui, ne visai apie tai, bet:
http://www.delfi.lt/...u.d?id=71720348
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilnera: 04 liepos 2016 - 21:30
QUOTE(Peliauckų Jadzė. @ 2016 07 04, 22:04)
Mane labiausiai stebina tai, kad kai kurie žmonės, deklaruojantys, kad jie yra nuoširdūs katalikai, kožną sekmadienį einantys išpažinties, realiame gyvenime laikosi tik tų Bažnyčios ir Dievo įsakymų, kurie jiems yra patogūs, o apie kitus pamiršta ir kasdieniniame gyvenime grubiai juos pažeidinėja.

Kai tuo tarpu yra žmonės, tarp mano artimų žmonių tokių irgi yra, kurie laiko save laisvamaniais, agnostikais (nemaišyti su ateistais), bet jie yra labai dori ir sąžiningi, tikrai besilaikantys savo vidinio garbės kodekso.

Kažkada kalbėjau su vienu teologu apie tai, ar tam, kad po mirties nepakliūti į pragarą, geriau būti tokiu abejotinu, bet labai deklaratyviu kataliku, ar garbingu laisvamaniu. Jis man atsakė, kad teisuoliai Dievo akyse gali būti dviejų rūšių: pagal tikėjimą ir pagal sąžinę. Tai yra, tas, kuris yra sąžiningas ir doras, net jei is nevaikšto į Bažnyčią Dievo akyse nėra prastesnis už praktikuojantį.

Manęs nestebina nė trupučio. Bet aš rašiau ne apie deklaracijas, nes prideklaruoti gali tik kitam. Prieš save ( netikintis) ir prieš Dievą bei save ( tikintis) neprideklaruosi nieko. Viskas dienos bėgyje nurimus ateis į tavo sąžinę (ir tikintiems ir ne). Aš nebandau teigti, kad netikintis yra blogesnės etikos ir moralės, aš bandžiau prisibelsti į tuos, kurie mano, kad jei tikintis tai garsiai įvardina, reiškia vienareikšmiškai jis tai tik deklaruoja ir visi aplinkiniai tikintieji tik deklaruoja, religija jau yra atgyvenus, o Bažnyčia nieko verta ir apskritai tikinčiųjų Lietuvoje nėra. O jei vis tik yra, reiškia tas tikintis ir bandantis laikytis Dievo ir Bažnyčios įsakymu nebegali daryti nuodėmių. Dar ir kaip gali ir daro, jei kalbame apie žmones, o ne šventuosius.

Šiuo klausimu labai lakoniškai yra pasakyta: ' tas kas įsivaizduoja didžiu, bus mažiausias, o pats mažiausias taps didžiausiu". Aišku ėjimas į Dievo namus dėl kažkokių kitų intencijų, nei kad pabūti tikinčiųjų bendruomenėje, be nuostatos, kad eini į svečius pas Dievą, susikaupti, išklausyti pamokslo, atsikratyti sunkaus akmens, gal ir neduoda jokios naudos. Labai sunku paaiškinti žmogui, kuris nejaučia vidinio poreikio nueiti į bažnyčią, ką tai reiškia. Gal toks artimiausias pavyzdys būtų, jei mėgstate muziką. Aš esu klasikinės muzikos gerbėja ir jei kurį laiką negaliu pasiklausyti jos, man net fiziškai pradeda ne tai kad skaudėti, bet atsiranda labai nemalonus diskomfortas. Panašiai einant į bažnyčią, yra poreikis, nenumaldomas, pamaitinti savo dvasią. Ai, dar vieną pavyzdį tikrai suprasite. juk giedat himną su visa Lietuva liepos 6-ąją. Juk jaučiate tuo metu nepaprastą pakilimą, norą duoti postūmį, meilę savam kraštui. To niekada nesupras žmogus, kuriam ant Tėvynės nusispjauti ir jūs jo niekaip neįtikinsite, kad toks jausmas yra ir jis visai ne dėl materialinių paskatų ir naudos. Bet jei tik širdyje jaučiate, bet nieko nedarote dėl Lietuvos (tikėjimo), tai nėra išbaigtumo. Nepraktikuojantis katalikas yra kaip verslininkas be verslo.
Tai tiek vakarinių filosofijų 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(vilnera @ 2016 07 04, 22:21)
Šioje vietoje aš irgi leisiu sau pafilosofuot - ar darbdaviui didesnė nauda, kad jis, išauginęs puikų specialistą, paleidžia jį - ko pasekoje tas specialistas sėkmingai dirba, sumoka daug mokesčių, gyvenimas aguonos grūdeliu Lt pagerėja,

Ne DK turėtų reglamentuoti, kas turi dalinti paramą. DK turi garantuot lygiaverčius santykius, o ne kažkam teikti pirmenybę. Nebus darbdavių, nereiks ir darbuotojų, bei atvirkščiai.
Atsakyti
QUOTE(mementoo @ 2016 07 04, 22:36)

Nebus darbdavių, nereiks ir darbuotojų, bei atvirkščiai.

Dažnas darbdavys yra buvęs darbuotojas. Ar jis juo būtų, jei jam būtų ribojamas jo žinių naudojimas?...
Na, gana ir man filosofijų... Ačiū už diskusiją 4u.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mementoo @ 2016 07 04, 22:36)
Manęs nestebina nė trupučio. Bet aš rašiau ne apie deklaracijas, nes prideklaruoti gali tik kitam. Prieš save ( netikintis) ir prieš Dievą bei save ( tikintis) neprideklaruosi nieko. Viskas dienos bėgyje nurimus ateis į tavo sąžinę (ir tikintiems ir ne). Aš nebandau teigti, kad netikintis yra blogesnės etikos ir moralės, aš bandžiau prisibelsti į tuos, kurie mano, kad jei tikintis tai garsiai įvardina, reiškia vienareikšmiškai jis tai tik deklaruoja ir visi aplinkiniai tikintieji tik deklaruoja, religija jau yra atgyvenus, o Bažnyčia nieko verta ir apskritai tikinčiųjų Lietuvoje nėra. O jei vis tik yra, reiškia tas tikintis ir bandantis laikytis Dievo ir Bažnyčios įsakymu nebegali daryti nuodėmių. Dar ir kaip gali ir daro, jei kalbame apie žmones, o ne šventuosius.


Tą galima rasti abejose pusėse: dalis netikinčių, laisvamanių ir nepraktikuojančių teigia, kad Bažnyčia yra atgyvena, dalis tikinčiųjų teigia, kad be Bažnyčios lankymo žmogus yra beviltiškai supuvęs. Abi pusės yra kategoriškos, ir tas kategoriškumas abi puses ir atstumia.

QUOTE
Šiuo klausimu labai lakoniškai yra pasakyta: ' tas kas įsivaizduoja didžiu, bus mažiausias, o pats mažiausias taps didžiausiu". Aišku ėjimas į Dievo namus dėl kažkokių kitų intencijų, nei kad pabūti tikinčiųjų bendruomenėje, be nuostatos, kad eini į svečius pas Dievą, susikaupti, išklausyti pamokslo, atsikratyti sunkaus akmens, gal ir neduoda jokios naudos. Labai sunku paaiškinti žmogui, kuris nejaučia vidinio poreikio nueiti į bažnyčią, ką tai reiškia. Gal toks artimiausias pavyzdys būtų, jei mėgstate muziką. Aš esu klasikinės muzikos gerbėja ir jei kurį laiką negaliu pasiklausyti jos, man net fiziškai pradeda ne tai kad skaudėti, bet atsiranda labai nemalonus diskomfortas. Panašiai einant į bažnyčią, yra poreikis, nenumaldomas, pamaitinti savo dvasią.  Ai, dar vieną pavyzdį tikrai suprasite. juk giedat himną su visa Lietuva liepos 6-ąją. Juk jaučiate tuo metu nepaprastą pakilimą, norą duoti postūmį, meilę savam kraštui. To niekada nesupras žmogus, kuriam ant Tėvynės nusispjauti ir jūs jo niekaip neįtikinsite, kad toks jausmas yra ir jis visai ne dėl materialinių paskatų ir naudos. Bet jei tik širdyje jaučiate, bet nieko nedarote dėl Lietuvos (tikėjimo), tai nėra išbaigtumo. Nepraktikuojantis katalikas yra kaip verslininkas be verslo.
Tai tiek vakarinių filosofijų  4u.gif



Supratau, ką norite pasakyti. Tikėjimas yra būsena, paremta jausmu, ne proto išvedžiojimais. Ir per jausmą yra poreikis tą būseną vėl ir vėl išgyventi. Ir išties, vieni tai išgyvena per religinį jausmą, kiti - per kitokius jausmus. Svarbu atrasti būseną, kuri leistų išgyventi pilnatvę. Ačiū už pasidalijimą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė. @ 2016 07 04, 23:11)
Supratau, ką norite pasakyti. Tikėjimas yra būsena, paremta jausmu, ne proto išvedžiojimais. Ir per jausmą yra poreikis tą būseną vėl ir vėl išgyventi. Ir išties, vieni tai išgyvena per religinį jausmą, kiti - per kitokius jausmus. Svarbu atrasti būseną, kuri leistų išgyventi pilnatvę. Ačiū už pasidalijimą  4u.gif

drinks_cheers.gif Vienam reikia nueit į bažnyčią, kitam apsikabinti miške ąžuolą. Trečias, kad pajustų pilnatvę, turi nueit į koncertą ar įsijaust į operą.
Mementoo žinutėj tarp eilučių perskaičiau, kad neinantis į bažnyčią ir Tautiškos giesmės iš širdies negiedos doh.gif .
Atsakyti
QUOTE(mementoo @ 2016 07 04, 19:30)
Jei esi darbdavys, tai darbuotojo išleidimas į atostogas su tuo patogiu išdėstymu, imant po 5 darbo dienas, tas 28 kalendorines dienas labai ištempia. Ypač, kai reikia dengti kitu darbuotoju, kalbame apie darbuotoją, kurio darbas yra tik darbo dienomis, ne slenkančiu grafiku. Priešingai, kai kurie darbdaviai išleidžia darbuotoją, dirbantį tik darbo dienomis į atostogas VI, taip jam kaip ir atimdamas 2 dienas. Žiūrinti visiškai objektyviai, tai būtų teisingesnis skaičiavimas.

Va toks dienu skaiciavimas tik labai akivaizdziai parodo i kieno interesus orientuotas visas darbo kodeksas. Tikrai ne i darbuotojo. Ai tas lietuviskas gobsumas ir poziuris i darbuotoja tik kaip i pigia darbo jega baigia visus zmones is Lietuvos isvaryt.
Papildyta:
QUOTE(vilnera @ 2016 07 04, 19:45)
Na tai ir galėjo reformuot sau valstybės tarnautojų darbą reglamentuojančius įstatymus..Juk anie pagal kitą darbuojasi lyg, ten jiems kitaip ir soc garantijos, ir išeitinės skaičiuosis, ne taip, kaip eiliniams mirtingiesiems.

O pažangumas tai kažin kame, man tai atvirkščiai, einama atgalios - juk daug kur viršvalandžiai griežtai skaičiuojami, nes teigiama, kad darbo efektyvumas mažėja juos dirbant, pas mus gi daugiau reikia. Darbo sutartys - irgi kraštutinumai, prigalvoja nesamų bėdų ir sprendžia - gi buvo ir anksčiau darbas puse etato, ketvirčiu, ir suminė darbo laiko apskaita buvo, tai kur tos investicijos..Teko kažkur skaityt, kad investicijoms korupcinė aplinka, mokesčiai dideli ir biurokratija  labiausiai trukdo, o ne DK senas.
Radau seną str apie tą pažangumą - kuo pažangesnė šalis, tai darbo laikas pamažu trumpėja, atostogų daugėja, o kuo mažiau pažangi - tai darom atvirkščiai, tik efektyvumas iš to kažin ar koks bus, nes tas darbo val trumpinimas ir poilsio laiko ilginimas ne šiaip sau, o ir į medikų rekomendacijas atsižvelgiama, ir žmogaus gerovės.
http://verslas.lryta...epersidirba.htm

Investicijoms tas kodeksas jokios reiksmes neturi. Iteisinamas legalus darbuotojo isnaudojimas. Matai suteiks galimybe uzsidirbti, bet kas is tokio darbuotojo ir jo gyvenimo, jeigu diena, nakti ir per iseigines dirbs. Alga turi buti tokia, kas is jos isgyventi ir pailseti galetu, o nelakstyti per tris darbus.
Pazangios salys yra todel pazangios, kas orientuojasi i visu gyventoju interesus, o ne vienos kastos.
Atsakyti
QUOTE(Maja Di @ 2016 07 04, 23:34)

Mementoo žinutėj tarp eilučių perskaičiau, kad neinantis į bažnyčią ir Tautiškos giesmės iš širdies negiedos doh.gif .


Esu tikra, jog Mementoo taip nemano smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė. @ 2016 07 04, 23:11)
Tą galima rasti abejose pusėse: dalis netikinčių, laisvamanių ir nepraktikuojančių teigia, kad Bažnyčia yra atgyvena, dalis tikinčiųjų teigia, kad be Bažnyčios lankymo žmogus yra beviltiškai supuvęs.


va va, lygiai taip kunigas bažnyčioje per laidotuves pasakė ant mūsų šeimos. Man mano brolis ir sesuo šventi, galėtų pavyzdžiu savo elgesiu būti dar tam kunigui. Bet jis sako, kad niekas nesiskaito, jei nelankai bažnyčios user posted image aišku, jis buvo piktas ant mūsų tėvų, kad tokius finansiškai nenaudingus parapijiečius užaugino user posted image . Bet pats kunigas mano mamą iš bažnyčios išvarė, už tai, kad pasakė pabučiavusi mūsų būsimą tėvą. Ji daugiau ir nebegrįžo good.gif
Papildyta:


patiko atsakas Bunkei biggrin.gif

Pamatė Natalijos Bunkės įrašą – žandikaulis atvipo iki iškirptės

Skaitykite daugiau: http://bendraukime.l...utm_medium=Copy
Atsakyti
Brolių vaikystė: alkani, mušami ir pririšti

Skaitykite daugiau: http://lietuvosdiena...utm_medium=Copy

Dabašinskienei kaip visada-nieko nežinoma. Ta kaimynė atrodo visiems jau įkyrėjusi su skundais. Bet tik žiniasklaidai sužinojus, kažkas sujuda. Ar baigsis egzekucijos prieš tuos vaikus, prie tokios VTAT "veiklos", abejoju unsure.gif darys bandymus su tais vaikais, palikdami juos motinai, nesirūpinančiai jais.
Atsakyti
QUOTE(mjforever @ 2016 07 05, 07:51)
patiko atsakas Bunkei  biggrin.gif

Pamatė Natalijos Bunkės įrašą – žandikaulis atvipo iki iškirptės

Skaitykite daugiau: http://bendraukime.l...utm_medium=Copy

Vaje, tiek rašliavos dėl niekų. Taip elgiasi tik žemiausios grandies tarnai ar juokdariai biggrin.gif
Papildyta:
Dar vieni juokdariai http://www.alfa.lt/s...aign=infoblokai
iš pavadinimo maniau, kad už visokiausių įrašų klastojimą, blogą dokumentacijos tvarkymą, o čia tik dėl neįgalumo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(mjforever @ 2016 07 05, 07:51)
va va, lygiai taip kunigas bažnyčioje per laidotuves pasakė ant mūsų šeimos. Man mano brolis ir sesuo šventi, galėtų pavyzdžiu savo elgesiu būti dar tam kunigui. Bet jis sako, kad niekas nesiskaito, jei nelankai bažnyčios user posted image aišku, jis buvo piktas ant mūsų tėvų, kad tokius finansiškai nenaudingus parapijiečius užaugino user posted image . Bet pats kunigas mano mamą iš bažnyčios išvarė, už tai, kad pasakė pabučiavusi mūsų būsimą tėvą. Ji daugiau ir nebegrįžo  good.gif

Bet čia tik kunigo bėda, ne tikėjimo, jis išreiškė savo poziciją, nors ji ir kertasi su religija. Kartais pagalvoju kad va tokie žmonės būtent dėl to, kad galėtų viešai dergti ir likti nenubausti, ir pasuka į kunigystę. Nes kiek yra tekę sutikti pasišventusių kunigų, jie niekada taip nepasakytų, nepasielgtų nederamai ir aplamai jie neskirsto žmonių pagal poelgius.

QUOTE(mjforever @ 2016 07 05, 09:01)
Brolių vaikystė: alkani, mušami ir pririšti

Skaitykite daugiau: http://lietuvosdiena...utm_medium=Copy

Dabašinskienei kaip visada-nieko nežinoma. Ta kaimynė atrodo visiems jau įkyrėjusi su skundais. Bet tik žiniasklaidai sužinojus, kažkas sujuda. Ar baigsis egzekucijos prieš tuos vaikus, prie tokios VTAT "veiklos", abejoju  unsure.gif darys bandymus su tais vaikais, palikdami juos motinai, nesirūpinančiai jais.

O juos grąžino į šeimą? Nes kiek supratau tai tik iš kalėjimo paleido senelį ir mamą, o vaikus paėmė.
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2016 07 05, 09:50)
Bet čia tik kunigo bėda, ne tikėjimo, jis išreiškė savo poziciją, nors ji ir kertasi su religija. Kartais pagalvoju kad va tokie žmonės būtent dėl to, kad galėtų viešai dergti ir likti nenubausti, ir pasuka į kunigystę. Nes kiek yra tekę sutikti pasišventusių kunigų, jie niekada taip nepasakytų, nepasielgtų nederamai ir aplamai jie neskirsto žmonių pagal poelgius.



kaip tai kunigo? Tikėjimo. Jis auka. Tai pamesta realybė, dorybė vardan ko ir iš ko yra suvokiama iškreiptai. Ir tas netikslus mokymas tęsiamas.


Vaikų į šeimą "kol kas" negrąžina, kol bus atliktas tyrimas.
Atsakyti