QUOTE(pikkolo @ 2016 07 04, 21:18)
Tai kad ir taip yra tos nekonkuravimo sutartys versle. Jokia cia naujiena. Darbdavys suteikia salygas tobuleti, siuncia i apmokymus, seminarus, parodas. Taip, tikrai jis ne prie ko
Šiai dienai, pagal seną dk, už nekonkuravimą darbdavys turi sumokėt kompensaciją, nes natūralu, kad nedirbdamas žmogus pajamų negauna, jam reik iš kažko gyvent, ir jei ribojama jo darbinė laisvė, tas kainuoja. Naująjam jokių kompensacijų nėr.
Tuo atveju, kai darbdavys investuoja į darbuotoją, dažniausiai DS apsidraudžia - dažnai yra punktas apie darbuotojo pareigą padengt darbdavio patirtas jo mokymo išlaidas - su visais komandiruotpinigiais, viešbučiais - tas viskas legalu ir leistina.
Ir vėlgi - siunčiama mkytis ar mokosi daug, bet labai gerų specialistų - nėr tiek daug. Vadinasi, žmogiškos savybės lemia. O jos - tikrai ne darbdavio nuopelnas. Ir - bazines profesines žinias, manyčiau, vistik suteikia mokymo įstaiga.ne darbdavys.
Sąlygas tobulėt suteikdamas darbdavys gauna didesnį pelną, gauna to grąžą. Jis gi ne šiaip sau tą darbuotoją tobulina.
O mąstant giliau, ką turim su tuo nekonkuravimu - išsiugdo geras specialistas. Gauna normalią algą, mokami normalūs mokesčiai į biudžetą, viskas gražu. Išeina iš darbo, nes, tarkim, kažkas netinka, nepatinka. Ir - dirbt toj srity, kur uždirbtų didžiausią sumą - nebegali, eina kažkur kitur, už minimumą, kaip kad lt dažnai būna, nes pradžia. Valstybei nauda kurioj vietoj - ar jei jis būtų uždirbęs daugiau, ir mokėtų didesnius mokesčius, ar kai moka mokesčius nuo minimumo, arba išvis - gal emigruoja ir nebemoka niekam nieko?