QUOTE(biesas66 @ 2016 07 16, 06:22)
Tu menisko namo turbut nemates
Ateitu kokie trys zmones ir pasakytu kad meniskas,tai tada sakyciau,galbut taip,o kai savininkas giria savo nama.. na kas suniui uodega pakels jei ne jis pats
Sakė ir ne vienas žmogus, kad mano namas gražus, meniškas. Net dizainerė sakė, kad gražus. Aš juokų forma pasakiau, kad eilinis kaimiškas namas be stogo atsikišimų. Ji pasakė, kad labai modernios išvaizdos namas ir visai ne klasikinė troba. Tik šiuo atveju žodis
meniškas namui yra neigiamas dalykas, nes šiltą ir menišką namą daug sunkiau ir brangiau pastatyti. Jei dar statyčiau kitą namą, tai statyčiau paprastesnį, nes atpigtų statybos.
Labai blogai galvoji, jei manai, kad iš išorės paprastų, primityvių formų namą lengva pastatyti. Mano atveju buvo keli statybas apsunkinantys ir išbranginantys dalykai: dviejų skirtingų tūrių (šildomos ir nešildomos dalies) suvedimas į vieną namą, stogas stoge, karnizų nebuvimas ir pan.
Kai suvedinėjome nešildomą namo dalį su šilta stogai turėjo sueiti
štai taip, tačiau dėl parameto reikėjo
kelti aukštį. Vizualiai toks dalykas
būtų labai negražus. Todėl vienoje vietoje
nėra parapeto, ir du tūriai grakščiai
sueina vienas su kitu. Iš viso tų dviejų
tūrių suvedimas į vieną buvo tikrai sudėtingas ir labai brangus. Arba štai
šitas pietinės pusės stogelis, kurio pakalimai turi gražiai ateiti iki langų. Vizualiai atrodo paprasta, bet padaryti sudėtinga ir brangu. Kaip ir
šita vieta: namas atrodo kaip vientisas, bet realiai tai du skirtingi statiniai be jokių šalčio tiltų.
Turiu ir daugiau dalykų, kurių įgyvendinimas kainavo brangiai, bet rezultatas džiugina akį. Kad ir
šitas stogas stoge. Jis tikrai puošia namą, bet jo įgyvendinimas buvo labai sudėtingas: tiek lauko apdaila, tiek vidaus šiltinimas ir vidaus apdaila. Jei būčiau pasirinkęs paprastesnės architektūros namą tikrai būčiau sutaupęs daug pinigų. Kol namas buvo tik popieriuje man irgi atrodė, kad nieko sudėtingo nėra. Bet pasirodo, kad buvo daug sudėtingų ir brangių sprendimų.
O grįžtant prie grožio, galiu dar kartą pakartoti, kad mano namas labai gražus, meniškas. Taip yra todėl, kad konkuruoja du tūriai:
šilta namo dalis su dvišlaičiu stogu ir šalta dalis su plokščiu stogu. Namui meniško suteikia
asimetriškumas (viena pusė iškyla virš plokščio stogo apie 1 m, o kita sueina į plokščią stogą), čia tas
asimetriškumas gal geriau matomas. Galiausiai namui lengvumo suteikia stogas be karnizų ir dideli iki žemės nutįsę vitrininiai langai ir atrodo į plokščią stogą sulendančios aukštos lauko durys.
Mano namas tikrai yra modernus, jei vertintumėme jį tarp kitų namų su dvišlaičiais stogais. Todėl daugelis žmonių patvirtins, kad jis modernus, t.y. meniškas. Tačiau jei kažkam labiau patinka namai plokščiu stogu, tai jam namai su dvišlaičius stogu atrodys negražūs, nors ir bus modernios architektūros.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2016 07 15, 19:34)
Gyvenime nepirkčiau ir niekam nerekomenduočiau pirkti tokio
medinio lango. Aliuminio apdaila sujungime su varčia turi tarpelį, per kurį garantuotai pateks vanduo tarp aliuminio ir medinio rėmo, bei iš ten ilgai neišgaruos. Tokiomis sąlygomis medis nė poros metų neatlaikys nesupuvęs.
Ar esi tuo tikras? Man atrodo, kad kuo puikiausiai stovi daugybė Doletos medinių langų ir dar ilgai stovės. Nemanyk, kad tie, kas kūrė šiuos langus nepagalvojo apie tokius dalykus. Viskas ten yra gerai. Priešingu atveju Doleta nespėtų keisti langų. O tokius langus montuoja ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje ir Azijoje.
Papildyta:
QUOTE(arkava @ 2016 07 15, 18:16)
Kiek papasakojo kaimynai g-tojai , vieni geresniu Shucco. Tik jie +30 %. Lietuvoj neiperkami.
Vyrauja ekonom iniai gaminiai.
Gal tie kaimynai ir gamina būtent Schucco? Ar jie gamina kitus langus? Jei pats juos gamina ir dar girai, tai tada ne kas. Kodėl Schucco vieni geresnių sakė?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2016 07 15, 19:34)
Tam greičiausiai įtakos turi tai, kad iš lauko pusės juos beveik pilnai uždengia putplastis ir neleidžia jiems įkaisti.
Kas yra beveik pilnai? Kiek užleidai ar kiek neužleidai? Kodėl visiškai neskandinai?
Papildyta:
QUOTE(longger @ 2016 07 15, 19:42)
Gal būt išorėje aplink lango rėmą (tuos 12cm + lango storis) galima apeiti vatos juosta bent jau 30cm pločio? o paskui ant viršaus su vientisu polistirolo lapu, kuris iš vidaus būtų išpjautas pagal vatą?
šiaip, pirma šovusi mintis.
aš manau, jog geriausiai garsą slopina skirtingų medžiagų sluoksniavimas. Kad ir 2cm storio vatos sluoksnis prieš polistirolą, duotų daug naudos. Bet tuoj ateis BangaS ir mano teorijoms bus ragas
Aš kalbu apie
šitas vietas. Apačioje reikalus sutvarkė lauko ir vidaus palangės, bet abu šonai ir viršus iš esmės lieka nuogi. Kaip ir sakiau tos vietos sumuštinis iš vidaus į lauką yra toks: 1,5 cm tinko, 12 cm neoporo ir 5 mm lauko tinko. Štai per šitas vietas ir sklinda lauko triukšmas. Aš sakau kitiems, kurie taip ištrauks langus į apšiltinimo sluoksnį, kad tai yra probleminė vieta ir ją būtina spręsti. Kaip - bežinau.
Papildyta:
QUOTE(Vytas_ @ 2016 07 15, 19:45)
Ką pavyko pastebti tyrinėjant profilius, visų PVC profilių varža tiesiogiai priklauso nuo jų pločio, ne taip stipriai nuo technologinių ertmių išdėstymo (laisvai skaitau vokiškai, o šia kalba info tikrai daug). Kuo platesnis profilis - tuo šiltesnis.
Man būtent taip sakė ir vienas namų sertifikuotojas: kuo rėmas platesnis, tuo šiltesnis. Todėl mano 72 mm aukščio Rehau Geneo PHZ langai yra šaltesni palyginus su PHI sertifikuotais Rehau Geneo PHZ langais, kurių aukštis yra 86 mm.