QUOTE(cibulis @ 2016 07 01, 15:22)
Visa esmė, kad jei namą perkaitini, tai tada pasyvus vėsinimas nepadeda. Norint, kad jis veiktų, reikia pradėti vėsintis iki perkaitimo. Tai parodė mano pavyzdys. Kai birželio pradžioje įjungiau vėsinimą, namas buvo jau perkaitęs, ir vėsinimas beveik nepadėjo. O kuomet vėsiniesi po truputį, tai jis puikiai veikia.
Papildyta:
Reikia kalbėti ne apie konkrečius laipsnius, o apie santykį. Kuo lauke karščiau, tuo aukštesnės temperatūra turi būti ir name. Iš tiesų nėra gerai, jei lauke +33, o name +23. Skirtumas tarp vidaus ir lauko turėtų būti apie 5-6 laipsniai. Ne daugiau. 5-6 laipsnių skirtumo taisyklė galioja mašinoje vėsinantis kondicionieriumi. Manau, kad ši taisyklė puikiai tinka ir namui.
Papildyta:
Vakar futbolą iki pirmos nakties žiūrėjau. Po 12 val. Pilaitėje nulijo. Palikau visus pravirus langus per visą naktį ir puikiai išsimiegojau. Tik jei dažnai taip daryčiau, tai būna, kad net vasarą pasigaunu angina.
Papildyta:
Jei drėgmė būtų pašokusi iki 60 proc. ir daugiau, tai tikrai būtų neramu. Kol kas jokio nerimo, nes kai mėnesį laiko visi langai uždaryti, o vėsinimas veikia, tai natūralu, kad drėgmė pakyla. Ir tai tik 10 proc.: nuo 37 iki 47. Bet tai natūralu, nes 37 proc. drėgmė buvo birželio pradžioje kol nebuvo vėsinimo, o namą vis vėdinau. Kai įjungiau vėsinimą, realiai per mėnesį drėgmė pašoko nuo 40-41 iki 44-45 proc. Vakar fiksavau 47 proc., nes kelis kartus buvo praverti langai rytą, kuomet lauke aukšta drėgmė. Natūralu, kad lauko oras galėjo 3 proc. pakelti drėgmę.
turbut protingiausia butu laikyti +24-25° kaip bazine temperatura, pasyuvus vesinimas vyktu automatiskai, tuomet, sakyciau, tai isties puikus dalykas. tik neiasku kaip butu su dregme, kazkaip itariu, kad dregme didetu, didejant skirtumui tarp patalpos temperaturos ir lauko temperaturos.
Pas tave dregme stabili, nes neturi dar vedinimo, kai pradesi maisyti isores ora su vidaus oru, tuomet ir dregme soktels. is tiesu, tai as nematau dideles problemos, jei dregme aukstesne, svarbu nuolatine oro cirkuliacija, kitaip duso kampuose tikrai atsiras pelesis. net ir nuolat vedinant, maudantis kelis kartus per diena, duso patalpa neiisdziusta ir pelesis atsiranda.
Grudintis reikia, Cibuli, ir nepasigausi anginos. nepasidarei pirties name, pirtis yra puikiausia profilaktibne priemone nuo persalimo ligu. as dar name negyvenau, bet pirti jau eksploatavau
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2016 07 01, 14:43)
Kur tu matei lauke virš 60 proc drėgmę? Pažiūrėk
čia. Drėgmė užkyla tik nakties metu, o dienomis laikosi vos 36 proc. drėgmė. Šiuo metu Vilniuje nulijo ir tai vos 56 proc. drėgmė. Ar tu į savo apartą žiūri 6 val. ryto ir 24 val. vakaro Tada tikrai bus virš 60 proc. drėgmė.
nesvarbu kokia dregme lauke, gali buti nors ir 20%, bet jei bus temperaturu skitumas, vesesneje patalpoje dregme bus didesne.