QUOTE(mintas @ 2016 06 28, 20:50)
A++ šiame straipsnyje paminėtos ~1100/m² statybų kainos.
Šiame straipsnyje teigiama, kad A++ klasės namo kvadratas kainuos kaip B klasės - apie 1100 eurų. Po tokių teiginių iš proto išeis daugiau nei pusė SM statybininkų, kurie temoje apie namo statybas juokėsi iš mano ir Bruoniaus pasakymų.
O jei rimčiau, tai jie nieko nepasakė, kiek tas namas energijos naudos. Aš kažkur esu matęs, kad A+ klasės, kurio plotas apie 130 kv. m. šildymui gali sunaudoti apie 30 kWh/m2. Jei mano namas realybėje priartės prie 15 kWh/m2, tai jis realiai atitiks A++ klasės standartą. Aišku liks karšto vandens ir apšvietimo klausimas. Manau, kad karštą vandenį geoterminis tikrai gana pigiai paruoš, o jei panaudoti name vien LED, tai ir su apšvietimu nebus didelių problemų.
Norėjau pasakyti, kad realiai PHI standartas yra aukštesnis nei A+, bet dėl atsinaujinančios energijos panaudojimo netraukia iki A++. O kad mano geoterminį rimčiau vertintų kaip atsinaujinantį energijos šaltinį, jo metinis SCOP turi būti virš 5. Šildymui to pakanka, nes vien šildymui mano siurblio SCOP siekia apie 5,20. Tik su karštu vandeniu šiokia tokia problema bus, todėl bendras metinis COP bus apie 4,7 kaip ir deklaruoja gamintojas. Bet realiai tikro pasyvaus namo neverta daryti A++ klasės namu, nes bus per brangu, bet pasyvus namas A+ klasės standartą lenkia maždaug dvigubai. Būtų įdomu palyginti mano namą su tikru A++ klasės Lietuvoje eksploatuojamu namu. Įtariu, kad eurų skirtumas būtų minimalus, jei ne vienodas, bet aš būčiau namui išleidęs mažiau nei jų 1100 eurų.
Papildyta:QUOTE(bruonius @ 2016 06 28, 21:11)
Be to, kokie ciadar atsiperkamumo skaiciavimai? A++ niekad neatsipirks, bet ir mano namas niekad neatsipirks.
Labai teisingai. Būstas - nėra investicija. Tai vieni nuostoliai ir išlaidos, kurios padaro gyvenimą šiek tiek patogesnį. Tikroji žodžio
investicija reikšmė yra kitokia, bet ji labai dažnai vartojama neteisingai.
Papildyta:QUOTE(mintas @ 2016 06 28, 21:18)
Mano atveju, kai man skaičiavo sertifikavimui, tai geoterminis dar nebuvo laikomas atsinaujinančios energijos šaltiniu ir kaip supratau tavo atveju būtų ėme 967 kWh ir jas daugine iš elektros energijos pagaminimui sunaudotos energijos koeficiento, sakykim 4 tad tokiu atveju, būtų parašyta, kad tavo namas vartoja 967 kWh *4 = 3868kWh pirminės energijos.
Man atrodo, kad naudojamas elektros koeificientas yra 2,8. Gal ir blogai skaičiuoju, bet būtų taip: 967x2,8 išeina 2708 kWh arba 20 kWh/m2.