QUOTE(mintas @ 2016 06 28, 15:30)
Ponas, čia ne pirma žinutė.
Ištrauktas tekstas iš konteksto gali būti pateikiamas visai kitu vaizdu.
Ir dabar galiu pakartoti tada pasakytą teiginį. Kai kalba eina apie investicijas, piniginis matas yra pagrindinis.
Ištrauktas tekstas iš konteksto gali būti pateikiamas visai kitu vaizdu.
Ir dabar galiu pakartoti tada pasakytą teiginį. Kai kalba eina apie investicijas, piniginis matas yra pagrindinis.
Ponas Mintai, su visa pagarba, bet tai čia jūs ir esate tas, kuris traukioja mintis iš konteksto ir jas padėlioja kitu vaizdu. Nepatinka, kai tai daro kiti? tai ir pats taip nesielkite. Kurioje vietoje toje diskusijoje kas nors kalbėjo apie investicijas. Tai jūsų filosofinio pobūdžio pamąstymų nukrypimas nuo pagrindinės minties. Ir dabar vėl ten pat tempiate. Investicijos ar jų atsipirkimas visada skaičiuojasi , nes investuojate . Bet namo energetinis poreikis matuojamas ne piniginiais ekvivalentais. Mes tik galime pasiskaičiuoti, kiek mums kainuos šildymas, žinant kilovatvalandės kainą ir jų kiekį. Tai yra išvestinis dydis. Ir nereikia vėl imti samčio ir bandyti viską sumašyti į kruvą. Paprastus žmones, jų uždarbius, galimybes, namo kaštų išdetalizavimą iki atskirų plytų, koforto suvokimą, šilumos šaltinio pasirinkimo ir investicinių atsipirkimus tik pyst į vieną katilą ir tada tuo samčiu makalai, makalai ir pabaigai pasitelkiame ištrauką iš knygų serijos "Du tėčiai - turtingas ir vargšas"
2x2
du namai, vienas išleido x, kitas x-30. Kodėl namas išleidęs x yra energetiškai prastesnis???
Ką aplamai mes žinome apie tuos namus, jeigu pateikta tik x suma už šildymą? ir kodėl aplamai šioje temoje negalime operuoti taip nesenai visų labai naudotomis kWh/m²/metus? O jeigu dar eliminuojame COP arba NVK įtaką? gal tada jau ir galime pasakyti kuris namas energetiškai efektyvesnis? Ne prie Norfos su praktiškais žmonėmis apie šildymo kaštus kalbamės.
Investicijos, atsipirkimas ir yra kitas ir visai atskiras klausimas, kaip ir už kiek tas kWh mes pasigaminame. Jeigu sukišame milijoną į kažkokią mega ultra vandenilinę jėgainę ir mums 1kWh kainuoja 0,01 tuo tarpu 100m² namas sunaudoja 10'000kWh/metus, tai ar jis vis dar bus EE, nes jo šildymas per metus kainuos 1? nors namui reikia 100kWh/m² per metus?
alio, kur mes?