QUOTE(longger @ 2016 06 27, 20:19)
Tai gediminai, iš žmogiškos pusės, 500 mėn už šildymą čia kaip?
aiškiau kas nors? va 500/320m² jau geriau. Bet jeigu gyveni 130m² name ir moki 170 kaip ir vis tiek neaišku kas čia geriau. Va ir dalinsite 170/130=1,3/m2 vs 500/320=1,56/m2. Ir aplamai, kas yra "geriau ar blogiau" jau yra lyginimas. O lyginti su yra absoliutus absurdas.
Va gavus /m² reikšmę, jau aiškiau, jog mano namą LYGINANT SU JŪSU namu išlaikyti yra brangiau. Va čia ir baigiaisi "iš žmogiškos pusės"
ir lyginam /m²
Bet ar čia gerai EE namų temoje ar ne, kaip čia Lietuvos mastu vis tiek taip ir neaišku. Va tada ir žiūrim, ieškom literatūros, kad galėtume dar su kažkuo PALYGINTI. Tada surandi
pirmą pasitaikiusį puslapį (su gausybę gramatinių klaidų) ir toliau lygini. Blyn, o čia jau už pagrinda imami ne (ar LTL) bet kWh/m²/metus. WTF? O valiuta tik kaip išvestinis dydis, atsižvelgiant į kuro rūšį ir pan. ir t.t..
Aj, bendrai tai žasikite tuos žaidimus, jeigu jums taip smagiau.
Klausimas buvo kuo reikia operuoti - eurais ar kilovatvalandėm. Nebuvo jokios kalbos apie x/m2. Tai 500Eur metams bei 4564kWh metams yra lygiai tiek pat nieko nepasakantys skaičiai
Apie tai ir eina kalba, o tamsta karščiuojasi ir bando įrodyt, kad kiti nieko nesupranta
Ramiau truputį... Čia susirinkę tikrai ne visiški durniai, kurie nesupranta kaip palyginti du dydžius, tai nereik tokiais mūsų ir laikyt.
Tai visgi, kas yra aiškiau ir patogiau kalbant su kitais žmonėm: pasakyti, kad tavo namas suvartoja 7eur/m2 ar 456kWh/m2 (abi reikšmės atsitiktinės, kad nekiltų noras pulti dėl konvertavimo
)? Grįžtam prie to pačio, kad projektuodami, statydami, planuodami operuojam kWh, o gyvendami ir kalbėdami su žmonėm - Eur. Logiška?