Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgai, cukinijos, aguročiai žiemai

QUOTE(aistushka @ 2008 10 13, 16:16)
Sveiki, del cukiniju nezinau, bet moliugas, laikomas kambaryje siltai, (o dar geriau prie zidinio) issilaiko labai ilgai. Jau trecius metus taip laikau moliugus. Siemet pjovem balandzio menesi smile.gif
Tiesa, moliugas turi buti "storaskuris"...



Išsilaiko ir cukinijos ir moliūgai, tik turi būti nepažeisti.

Atsakyti
Aš tai tingiu, jei atvirai marinuot viską, perku paprasčiausiai parduotuvėse, yra gi visko dabar... tų pačių moliūgų jau galim marinuotų surast, suslavičius rodos ar kažkas ten prekiauja, prie agurku mačiau. Sriuboms man labai tinka, nereikia cackintis seklas gramdant...
Atsakyti
Apmirus ko tai ši temutė- dievinu cukinijas.

Šiandien dariau beno padažą- žiūrėsim kas gausis, bet kol kas liko šiek tiek, tia man skanu. Manau žiema bus dar skaniau. Tik aš dar kitą kartą patobulinsiu- dėsiu ir svogūnų, kaip manot ar tiks?
Atsakyti
QUOTE(dovesa @ 2009 07 29, 22:50)
Šiandien dariau beno padažą- žiūrėsim kas gausis, bet kol kas liko šiek tiek, tia man skanu. Manau žiema bus dar skaniau. Tik aš dar kitą kartą patobulinsiu- dėsiu ir svogūnų, kaip manot ar tiks?

tai kitą partiją bandyk pagal mano receptą mirksiukas.gif su svogūnais, nu man tai pasakiškas skonis, jau šiandien išviriau iš visos normos, gavosi 9 puslitriukai. Skonis daugiau saldus, labiausiai patinka viena, gali dėtis ant spagečių, net mėsos nereikia.
1 didelę cukiniją nulupam, išimam sėklas, pjaunam pusiau. Vieną dalį sutarkuojam, kitą pjaustom kubeliais, dedam į didelį puodą, užpilam 0,5L. vandens, įberiam 2stiklines cukraus ir 1 arbat. šaukštelį citrinų rūgšties. Troškinam cukiniją, kol ji taps skaidri (20-30min). Kol troškinasi, pasiruošiam daržoves. Į troškintuvą dedam:
0,5kg morkų (pjaustytų arba tarkuotų stambiai)
0,5kg svogūno (pjaustyto kubeliais)
0,5kg paprikos (aš pjaustau juostelėm ar stambiais kubeliais). Viską patroškinam apie 15min., supilam į ištroškintą cukiniją. Dar pridedam 0,5kg stambiai pjaustytų pomidorų ir 3 kubeliais supjaustytus apelsinus. Įdedam 1 šaukštą druskos, 1 česnako supjaustytas skilteles, 0,5l stiklainį tomato ir stiklinę aliejaus. Viską patroškinam maišydami, kad neprisviltų apie pusvalandį, išpilstom į stiklainius, užsukam ir apverstus paliekam ataušti, tada į rūsy ir laukiam žiemos. Nors mes jau pradedam valgyt iš karto, perdaug skanu, kad būtų ilgai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GREK: 02 rugpjūčio 2009 - 13:37
QUOTE(GREK @ 2009 08 02, 14:36)
tai kitą partiją bandyk pagal mano receptą  mirksiukas.gif su svogūnais, nu man tai pasakiškas skonis, jau šiandien išviriau iš visos normos, gavosi 9 puslitriukai. Skonis daugiau saldus, labiausiai patinka viena, gali dėtis ant spagečių, net mėsos nereikia.
1 didelę cukiniją nulupam, išimam sėklas, pjaunam pusiau. Vieną dalį sutarkuojam, kitą pjaustom kubeliais, dedam į didelį puodą, užpilam 0,5L. vandens, įberiam 2stiklines cukraus ir 1 arbat. šaukštelį citrinų rūgšties. Troškinam cukiniją, kol ji taps skaidri (20-30min). Kol troškinasi, pasiruošiam daržoves. Į troškintuvą dedam:
0,5kg morkų (pjaustytų arba tarkuotų stambiai)
0,5kg svogūno (pjaustyto kubeliais)
0,5kg paprikos (aš pjaustau juostelėm ar stambiais kubeliais). Viską patroškinam apie 15min., supilam į ištroškintą cukiniją. Dar pridedam 0,5kg stambiai pjaustytų pomidorų ir 3 kubeliais supjaustytus apelsinus. Įdedam 1 šaukštą druskos, 1 česnako supjaustytas skilteles, 0,5l stiklainį tomato ir stiklinę aliejaus. Viską patroškinam maišydami, kad neprisviltų apie pusvalandį, išpilstom į stiklainius, užsukam ir apverstus paliekam ataušti, tada į rūsy ir laukiam žiemos. Nors mes jau pradedam valgyt iš karto, perdaug skanu, kad būtų ilgai.

na susigundžiau smile.gif manau skanu, o koki pomdorų padažą naudojate? g.gif
Atsakyti
Pas mane uzderejo be proto cukiniju doh.gif Bet ir sviesios ir tamsiai zalios minksta odele.Kazin ar galiu jas laikyti velesniam valgymui? g.gif Dabar tai labai gerai,kai jos tokios minkstos.Sviesiosios tai net nelupu.Ir seklyciu beveik nera.Bet laikymui gal jos netinka?
Ir gal kas turi kokiu receptuku,kad be paprikos butu? Paprika dar tik noksta ax.gif
Atsakyti

QUOTE(Sarmite @ 2009 08 04, 15:16)
na susigundžiau  smile.gif manau skanu, o koki pomdorų padažą naudojate? g.gif

tinka bet koks iš stiklainiuko, aštresnis geriau, tik ne kečupas iš butelių, jis nepriduoda skonio tokio. aš dėjau kėdainių mirksiukas.gif

QUOTE(glossi @ 2009 08 04, 16:16)
Pas mane uzderejo be proto cukiniju  doh.gif Bet ir sviesios ir tamsiai zalios minksta odele.Kazin ar galiu jas laikyti velesniam valgymui?  g.gif Dabar tai labai gerai,kai jos tokios minkstos.Sviesiosios tai net nelupu.Ir seklyciu beveik nera.Bet laikymui gal jos netinka?
Ir gal kas turi kokiu receptuku,kad be paprikos butu? Paprika dar tik noksta ax.gif

ale tikrai, visi mano receptai su paprika, va vieną radau be jos:
1,5kg cukinijos
0,5kg morkų
0,5kg pomidorų
0,2kg svogūnų
stiklinė vandens
pagal skonį druskos ir cirtinų rūgšties
Cukiniją ir morkas supjaustyti kubeliais, svogūnus pusžiedžiais ir viską dėti troškinti įpylus vandens, iki kol pradės minkštėti morkos. Tada sudėti nuluptus ir supjaustytus stambiai pomidorus, sudėti prieskonius ir pavirti 5 min. Supilstyti į stiklainius, pasterizuoti 0,5l stiklainius 20min. Iškaitinus uždaryti.
Atsakyti
QUOTE(GREK @ 2009 08 04, 16:29)
tinka bet koks iš stiklainiuko, aštresnis geriau, tik ne kečupas iš butelių, jis nepriduoda skonio tokio. aš dėjau kėdainių  mirksiukas.gif
ale tikrai, visi mano receptai su paprika, va vieną radau be jos:
1,5kg cukinijos
0,5kg morkų
0,5kg pomidorų
0,2kg svogūnų
stiklinė vandens
pagal skonį druskos ir cirtinų rūgšties
Cukiniją ir morkas supjaustyti kubeliais, svogūnus pusžiedžiais ir viską dėti troškinti įpylus vandens, iki kol pradės minkštėti morkos. Tada sudėti nuluptus ir supjaustytus stambiai pomidorus, sudėti prieskonius ir pavirti 5 min. Supilstyti į stiklainius, pasterizuoti 0,5l stiklainius 20min. Iškaitinus uždaryti.

Labai aciu,reiks padaryti bigsmile.gif
Atsakyti
sveikos, nzn ar su savo klausimu į ta temą pataikiau. Bet... pas viena pažįstamą valgiau cukinijų, kurių skonis buvo kaip ananasų. Gal kas turit receptėlį? Kiek žinau su geltonaisiais slyvukais yra daroma g.gif
Atsakyti
QUOTE(Inetux @ 2009 08 05, 10:33)
sveikos, nzn ar su savo klausimu į ta temą pataikiau. Bet... pas viena pažįstamą valgiau cukinijų, kurių skonis buvo kaip ananasų. Gal kas turit receptėlį? Kiek žinau su geltonaisiais slyvukais yra daroma g.gif

pradžioj temos kažkur mačiau, paieškok gerai, tikrai yra mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Balanda @ 2007 10 02, 18:01)
Mano anyta išmokė virti labai skanią uogienę iš moliūgų(galima ir iš cukinijos) su apelsinais.
Reikia:
4kg moliūgo
0,5kg apelsinų
cukraus pagal skonį,šiaip priklauso 2 kg,bet dedu mažiau,paskui virdama ragauju,jei mažai-dapilu.
truputis citrinos rūgšties

apelsinus labai trumpai paverdu,paskui su visom žievelėm sumalu mėsmale,sumalu ir moliūgą.Supilu cukrų ir verdu,reikia daug maišyti,iberti citrinos rūgšties.Išverda-į stiklainius rolleyes.gif Mums tai labai labai skanu thumbup.gif

Vakar viriau, labai skanu. Ačiū už receptuką 4u.gif .
Atsakyti
Kaimyne pasake toki recepta, sake, kad labai skani uogiene gaunasi. Pati dar nebandziau virti, gal kuri bandysit?

CUKINIJŲ IR MORKŲ UOGIENĖ
1 kg cukinijų,
0,5 kg morkų,
0,6 kg cukraus,
ctrinų rūgštelė,
2 pakeliai vanilinio cukraus.
Cukiniją nulupti, išimti sėklas su jas gaubiančiu minkštimu ir supjaustyti 1,5-2 cm kubeliais. Paruoštas cukinijas užpilti cukrumi, parūgštinti citrinų rūgštimi ir palaikyti, kol išsiskirs sultys. Tuomet užvirti, ir, sumažinus ugnį, virti 2-3 min. Morkas sutarkuoti rupia trintuve, sudėti į puodą, įpilti stiklinę iš cukinijų išsiskyrusių sulčių ir virti, kol suminkštės. Tuomet paruoštas daržoves sumaišyti ir palikti kelioms valandoms vėsioje vietoje. Po to uogienę virti apie 15-20 min., kol išgaruos beveik visas skystis. Karštą uogienę sumaišyti su vaniliniu cukrumi, sukrėsti į paruoštus stiklainius ir sandariai uždaryti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silsta: 06 rugpjūčio 2009 - 13:41