Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgai, cukinijos, aguročiai žiemai

QUOTE(paliulaite @ 2008 08 15, 07:30)
O tai medus istirpintas turi buti ar galima jau bevei sukietejusio imesti? O cesnako smulkinti nereikia?


As medų dejau kietą - is saldytuvo... ir cielą skiltelę česnako. Marinatas kadangi karštas, tai medų ištirpdo...
Atsakyti
QUOTE(aistushka @ 2008 08 15, 09:11)
As medų dejau kietą - is saldytuvo...

sorry, šiek tiek ne į temą, ax.gif bet nelaikyk medaus šaldytuve. Man žmogus laikantis bites sakė, kad medų geriausia laikyti kambario temperatūroje, spintelėj ir pan. Medus turi tiek cukraus, kad pats save užkonservuoja ir kambario temperatūroj negenda, o susicukravimas jo savybių nekeičia. Ne šaldytuve jis žymiai geriau savo savybes išlaiko, ypač, jei nori jį naudoti dėl sveikatos.
Atsakyti
QUOTE(aistushka @ 2008 08 13, 16:02)
Sveikutės, šis receptas vienos supermamietės, bet kažkaip aš neradau šiandien jo čia. Skamba taip:

Paprika supjaustyti i 4 dalis ir isimti seklas,paskui sudeti paprikas i verdanti vandeni ir pavirti 3min.Deti i iskaitintus stiklainius,kur jau turi buti ideta cia ant 0.5l stiklainio:1 saukstelis medaus ir mazesne sklitele cesnako.
Po to supilti marinata:
1l vandens
1 stikline aliejaus
1 stikline acto
1 stikline cukraus
1 saukstas druskos
Sito kiekio marinato uztenka 4l pipiru uzpilti.

Beje, man rekomenduoto kiekio marinato užteko gerokai daugiau stiklainių užpilti nei litrą... Gal per daug paprikų sugrūdau į stiklainius... ax.gif

Mano receptukas,malonu,kad patiko mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Agniska @ 2008 08 16, 14:31)
Mano receptukas,malonu,kad patiko mirksiukas.gif


Na va, malonu, kad šeimininkė atsirado!!! mirksiukas.gif

Čia kažkas jau klausė, bet dar kartelį paklausiu... Gal kas žinot ką nors gero nesaldaus su moliūgais???
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aistushka: 18 rugpjūčio 2008 - 08:02
QUOTE(jolaxus @ 2008 08 15, 08:57)
sorry, šiek tiek ne į temą, ax.gif  bet nelaikyk medaus šaldytuve. Man žmogus laikantis bites sakė, kad medų geriausia laikyti kambario temperatūroje, spintelėj ir pan. Medus turi tiek cukraus, kad pats save užkonservuoja ir kambario temperatūroj negenda, o susicukravimas jo savybių nekeičia. Ne šaldytuve jis žymiai geriau savo savybes išlaiko, ypač, jei nori jį naudoti dėl sveikatos.


Ačiū už patarimus! biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(va2002le @ 2006 08 16, 09:04)
Galiu pasiūlyti gerą padažą(išbandyta).
2 kg paruoštų cukinijų,0,5 kg paprikų,0,5 kg morkų,indelis konservuotų ananasų,0,5 l pomidorų padažo,200 g aliejaus,200 g acto,200 g cukraus,1 v.š. druskos.
Daržoves susmulkinti kubeliais(mažais).Viską sukrėsti į puodą ir troškinti 45-50 min. Sudėti į paruoštus stiklainius ir sandariai uždaryti.
Gaunasi lietuviškas "dėdės Beno" padažas. tongue.gif
Skanaus.

thumbup.gif Vakar dariau. Spėjom paragaut - skanumėlis. essen.gif

QUOTE(starbee @ 2006 09 09, 15:53)
3 kg aguročio
6 vnt paprikos
...

O jei vietoj aguročio ar cukinijos, agurką?
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2008 08 08, 08:18)
labai teisingas receptukas thumbup.gif
pernai neturėdama strategijos prisiauginau cukininjų ir pagal šį receptą dariau dėdės beno padažą, šiemet visai apgalvotai auginu cukinijas, vėl darysiu tą padažą - šeima įvertino thumbup.gif
beje, ši savaitė ypač palanki gaminti dėdės beno padažąmirksiukas.gif  - Maximoje akcijinė kaina taikoma net trims sudėtinėms dalims - saldžiosioms paprikoms, konservuotiems ananasams ir aliejui  thumbup.gif


O kiek litru gaunasi dedes Beno padazo, darant pagal recepta?
Atsakyti
QUOTE(saule27 @ 2008 08 19, 18:55)
O kiek litru gaunasi dedes Beno padazo, darant pagal recepta?

minėjau kažkur aukščiau, kad iš dvigubos normos išviriau apie 7-8 l mišrainės
Atsakyti
QUOTE(aistushka @ 2008 08 18, 09:01)

Čia kažkas jau klausė, bet dar kartelį paklausiu... Gal kas žinot ką nors gero nesaldaus su moliūgais???




Koncervuotos cukinijos ir moliūgai:

1l vandens
1,5 v.š druskos
2 v.š cukraus
1 a.š acto
cukinijas supjaustom griežineliais.Moliūgus nulupame,išimame sėklas su minkštimu,supjaustome kubeliais.Užpilame verdančiu vandeniu ir palaikome 2 min.
Ištraukiame ir perliejame šaltu vandeniu.Išverdame marinatą ir užpilame sudetas į stiklainius paruoštas daržoves.stiklainius pasterizuojame 25-30min.Po to šiltai apklojame ir laikome kol atvėsta
Atsakyti
QUOTE(diana. @ 2008 08 22, 20:23)
Koncervuotos cukinijos  ir moliūgai:

1l vandens
1,5 v.š druskos
2 v.š cukraus
1 a.š acto
cukinijas supjaustom griežineliais.Moliūgus nulupame,išimame sėklas su minkštimu,supjaustome kubeliais.Užpilame verdančiu vandeniu ir palaikome 2 min.
Ištraukiame ir perliejame šaltu vandeniu.Išverdame marinatą ir užpilame sudetas į stiklainius paruoštas daržoves.stiklainius pasterizuojame 25-30min.Po to šiltai apklojame ir laikome kol atvėsta

Atsakyti
savo turgelyje maciau tik kelis geltonus agurocius, ar praleidau as juos ar ju mazai yra g.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(neringute22 @ 2008 08 26, 19:35)
savo turgelyje maciau tik kelis  geltonus agurocius, ar praleidau as juos ar ju mazai yra  g.gif  doh.gif


nezinau kaip pas kitus, bet pas mane siemet pirma karta taip mazai ir cukiniju, ir agurociu, ir patisonu. net paciai keista, nes kasmet visus kaimynus jais uzversdavau smile.gif
Atsakyti