Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgai, cukinijos, aguročiai žiemai

QUOTE(Vitra @ 2011 10 03, 18:29)
O pjaustytų moliūgų apvirti nereikia?  g.gif Nebus jie per kieti?


Fantastiškas gėris tie saldainiukai! thumbup.gif Pasidaryti galima pagal savo skonį wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vitra: 07 spalio 2011 - 13:27
QUOTE(Vitra @ 2011 10 07, 14:26)
Fantastiškas gėris tie saldainiukai!  thumbup.gif Pasidaryti galima pagal savo skonį wub.gif

Vitra,neatkasu,kas per saldainiukai bigsmile.gif man reik bigsmile.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ulė @ 2011 10 08, 13:48)
Vitra,neatkasu,kas per saldainiukai bigsmile.gif  man reik bigsmile.gif  4u.gif  4u.gif

http://www.supermama...?...&p=48724856
Atsakyti
QUOTE(Ulė @ 2011 10 08, 13:48)
Vitra,neatkasu,kas per saldainiukai bigsmile.gif  man reik bigsmile.gif  4u.gif  4u.gif



QUOTE(Lusasita @ 2011 10 08, 14:09)


thumbup.gif drinks_cheers.gif Aš pjausčiau tokius ilgus plonus sliekus smile.gif, bet įdomiai atrodo ir riekutėmis pusės apskritimo, dėjau nemažai citrinos rūgšties, kad būtų rūgštoki... ir dar ant viršaus džiovindama barsčiau cukrų ir citrinos rūgštį. Mums labai skanu clap.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vitra: 08 spalio 2011 - 17:49
QUOTE(Vitra @ 2011 10 08, 19:43)
thumbup.gif  drinks_cheers.gif Aš pjausčiau tokius ilgus plonus sliekus smile.gif, bet įdomiai atrodo ir riekutėmis pusės apskritimo, dėjau nemažai citrinos rūgšties, kad būtų rūgštoki... ir dar ant viršaus džiovindama barsčiau cukrų ir citrinos rūgštį. Mums labai skanu  clap.gif

O kaip juos išdžiovinti kad nesupelytų? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(saulyte33 @ 2011 10 08, 22:51)
O kaip juos išdžiovinti kad nesupelytų? smile.gif


Aš džiovinu orkaitėje ant skardos 80 laipsnių termperatūroje (dureles šiek tiek pravėrus) iki pusės apdžiovimo, po to palieku pabaigti džiūti natūraliai, dažnai pavartau ir pabarstau po truputį cukrumi.
Kažkas rašė, kad džiovina sausoje karštoje pirtyje bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vitra: 09 spalio 2011 - 07:04
QUOTE(*Saulyte @ 2006 08 09, 21:55)
Cukinijų ir raudonųjų pipirų salotos ( piure) tinka prie visko  thumbup.gif  net ir valgant su be nieko  tongue.gif

2,5 kg cukinijų (išvalytų, be sėklų ir odos)
0,5 kg raudonų pipirų (išvalytų, be sėklų)
1 stiklinė cukraus ( aš dėjau ne pilną stikl. cukraus)
1 stiklinė aliejaus
1 valg. šaukštas rupios druskos
0,5 stiklinės maistinio 9% acto

Cukinijas nuvalome, išimame sėklas ir supjaustome kubeliais ne mažais (3x3 ar čiut didesniais, tik ne mažais). Pipirus išvalome nuo sėklų ir taip pat supjaustome ne mažais kvadratėliais. Daržoves sudedame į didesnį puodą, supilam cukrų , aliejų ir druską, išmaišome ir troškiname maždaug 40 min. ant nestiprios ugnies vis pamaišant. Puodas turi būt uždengtas. Baigiant troškinti daržoves supilamas actas ir dar kelias (2-3 min.) patroškinam. Paragaujam ir jei nusprendžiate, kad kažko trūksta iš minėtų prieskonių tai pagardinam pagal save. Sudedam į stiklainius ir uždarome. Skanaus  mirksiukas.gif
gero vakaro  ax.gif


Gaminau šitą košę, tik vietoj cukinijų moliūgus dėjau. Skonis toks įdomus... Tarsi bulvių košė su paprikomis lotuliukas.gif Bet vaizdas labai geras spalviškai, nes sudėjau visas ant palangės gulėjusias paprikas iš sodo: ir raudonas, tarp kurių buvo net apvytusių, ir pusiau raudonas, ir žalias... ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vitra: 09 spalio 2011 - 17:44
Moliūgų mišrainė žiemai

user posted image


Reikės:

2.5 kg. moliugo
0,5 kg. paprikos
1 valg. š. druskos
150 gr. acto
1 stiklinės cukraus
1 stiklinės aliejaus
0,5 kg pomidorų padažo


Moliuga nuplauti ir supjaustyti kubeliais, išvalyti papriką, supjaustyti kubeliais. Viską dėti į puodą, berti druską, cukrų, aliejų, padažą ir troškinti apie 40 min. Pabaigoje supilti actą, po to būtinai užvirti. Karštą masę dėti į stiklainius, užsukti dangteliais, apversti ir apkloti šiltai kol atvės.

user posted image
Atsakyti
Česnakinės cukinijų salotos

1,5 kg kubeliais supjaustytų cukinijų,
100 g česnakų, 100 g krapų,
2 šaukštai cukraus, 1 šaukštas druskos,
0,5 stiklinės aliejaus, 100 ml obuolių acto.

Susmulkintus česnakus, krapus ir cukinijas sumaišykite su cukrumi, druska, aliejumi ir actu. Palaikykite 2-3 val. Tada sudėkite į paruoštus stiklainius ir kaitinkite 0,5 l stiklainius 20 min., o 1 l - 30 min. Sandariai uždarykite.

mąstau pasigaminti ... kažin galėčiau apseiti su paprastu 9 proc. actu? ax.gif
Atsakyti
Aciu uz idejas, mamytes. Butinai reiks bandyti saldainukus ir ananasu skonio moliuga.
O as siulau labai paprasta adzikos receptuka su cukinija (galima puse kiekio cukinijos keisti moliugu):
2 kg nuluptos ir isvalytos cukinijos
6-8 skilteles nuvalyto cesnako
1-4 (priklausomai kaip astriai megstate) raudoni aitrus pipirai (naudojau vazone augusius, tai 8-9 prireike)
6 kupini saukstai pomidoru pastos
puse stiklines cukraus
puse stiklines aliejaus
2 kupini saukstai druskos
50 ml 9 proc acto (jei naudosite 6, pilkit siek tiek daugiau)

Eiga paprasta - cukinijas sumalame mesmale kartu su pipiriukais ir cesnakais. Viska i puoda ir kaiciame. Maisant verdame apie 30 min. Tada pilame alieju, druska ir cukru. Verdame dar 20 min. Pilame acta, ismaisome ir dar 10 min paverdame. Pilame i stiklainius. Skanaus

P.S. naudokite kuo tirstesne pasta (labai gera Ciumak, ukrainietiska). Jei dali cukinijos keisti moliugu, adzika bus skystesne. Vertetu pavirti kiek ilgeliau, kad nugaruotu skystis. Mes jau 4 normas isvirem, o iki ziemos vel jos neliks doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ziulyte: 02 lapkričio 2011 - 20:59
Aš moliūginius saldainiukus- cukatus dariau praeitą savaitę, tik dar recepto ir foto neįkėliau. Ryt planuoju viską sukelti.
Atsakyti
Oi, labai lauksiu clap.gif
Atsakyti