Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgai, cukinijos, aguročiai žiemai

Papasakokit, kaip tą cukinijų skūrą suminkštinti? man ji neįveikiama..
Atsakyti
Skūros storis manau, kad priklauso nuo veislės. Mano darže auga plonaskūrės, o vat vieną parsivežusi iš kaimuko ir ištrenkiau į kompostą, nes jėgų pritrūko skūrai nudrožti. Ir maniškės didesnės nei kad ta "kaimietukė" mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jju @ 2010 09 21, 10:12)
Skūros storis manau, kad priklauso nuo veislės. Mano darže auga plonaskūrės, o vat vieną parsivežusi iš kaimuko ir ištrenkiau į kompostą, nes jėgų pritrūko skūrai nudrožti. Ir maniškės didesnės nei kad ta "kaimietukė" mirksiukas.gif


Tai kad ne nuo rušies priklauso, o kiek laiko ji jau darže gulėjo, nes irgi iš kaimo parsivežiau, nuo to pačio kelmo pjoviau tris, dvi visai kaip ir sėklių neturėjo ir skura labai minkšta buvo, na o trečioji tai jau ir sėklos subrandintos, ir skura sunkiai įveikiama biggrin.gif, tai galvoju, kad jau gerokai laiko ji ten pragulėjo ir peraugo lotuliukas.gif
Atsakyti
Jei skūra kieta, tai į vandenį nakčiai įmerkit mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(simike @ 2010 09 22, 18:40)
Jei skūra kieta, tai į vandenį nakčiai įmerkit  mirksiukas.gif



thumbup.gif , reiks išbandyti, nes tiktai nulupti yra labi sudėtinga 4u.gif
Atsakyti
Galima dar ir kambaryje porą dienų palaikyti - irgi ta žievė apminkštėja. Šiemet kažkokios nevykusios mano cukinijos, sudygo tik geltonos, o pas jas laabai daug sėklų ir mažai pačio minkštimo, tai kol nuskuobiu tą žievę ir sėklas išimu, lieka permatomas minkštimas lotuliukas.gif O iš daržo tik parsinešus tai be šansų nulupti - visas rankas galima susipjaustyti doh.gif Tai šiemet nieko nemarinavau iš jų, tik saldainių pridariau ir visus apdalinau, reiks dar pasidaryt drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo simike: 23 rugsėjo 2010 - 08:45
QUOTE(simike @ 2010 09 23, 08:44)
Galima dar ir kambaryje porą dienų palaikyti - irgi ta žievė apminkštėja. Šiemet kažkokios nevykusios mano cukinijos, sudygo tik geltonos, o pas jas laabai daug sėklų ir mažai pačio minkštimo, tai kol nuskuobiu tą žievę ir sėklas išimu, lieka permatomas minkštimas  lotuliukas.gif O iš daržo tik parsinešus tai be šansų nulupti - visas rankas galima susipjaustyti  doh.gif Tai šiemet nieko nemarinavau iš jų, tik saldainių pridariau ir visus apdalinau, reiks dar pasidaryt  drinks_cheers.gif



Tai parašykite saldainių receptuką , kaip darote biggrin.gif
Atsakyti
Būtinai drinks_cheers.gif

Cukinijų (moliūgų) saldainiai

Reikės stambiais kubais pjaustytų cukinijų (aš prisipjaustau beveik pilną 10 litrų kibirą), apie 1,5 - 2 kg. cukraus, 2-3 šaukštų citrinų rūgšties, pagal skonį prieskonių (gali būti vanilinis cukrus, apelsinų ar citrinų žievelės).

Stambiais kubais pjaustytas cukinijas (stambiai pjaustyti reikia, nes džiūdami saldainiai susitraukia) užpilti cukrumi (pradžiai nepadauginkim, užpilkim 1 kg. biggrin.gif ) ir viską palikti parai laiko, kad prisidarytų sulčių. Po paros, sultis nupilti, užvirinti kartu su citrinos rūgštele. Jei sirupas nepakankamai saldus, įpilkit dar cukraus (aš panašiai iš viso su pirmu užpylimu sunaudoju beveik 2 kg.). Citrinos rūgštelę taip pat dėkit ragaudami, kad nepasidarytumėte per rūgščiai, bet 2 šaukštų reiks (nedėkit kupinų labai) smile.gif Šitą sirupą užvirti ir vėl užpilti ant cukinijų, laikyti dar 12 val. Po 12 valandų viską versti į puodą, dėti ar vanilės, ar apelsinų žievelių, ar citrinų žievelių ir viską virti, kol cukinijos suminkštėja ir tampa skaidrios. Nukošti (sirupo neišpilikim - panaudosim biggrin.gif ) ir cukinijų gabaliukus paskleidus skardoje džiovinti orkaitėje (tik storai nepridėkit, gabaliukas prie gabaliuko - gražiai biggrin.gif O sirupo niekad lauk nepilu, nes visgi cukraus daug dėta ir šiaip skanus jis. Iš jo pasidarau aviečių sirupo žiemai, kai norisi ko nors saldžiai ir skaniai atsigerti. Tai įberti porą tris saujas aviečių ir pavirti, supilti į butelius ir uždaryti. Esu darius mėtų sirupą (su mėtų lapeliais), bet aviečių mums skaniausia. Galima aišku sugalvoti ir ką nors kitką įmesti.
Tokiu pačiu principu galima daryti saldainius iš moliūgo, bet jie bus kietesni. Asmeniškai man cukinijų skanesni. Pagamintus saldainiukus galima cukruj dar apvolioti.
Man jie labai skanu valgyti su parūkytu varškės sūriu drinks_cheers.gif
Atsakyti
[quote=simike,2010 09 23, 12:38]
Būtinai drinks_cheers.gif

Cukinijų (moliūgų) saldainiai

Reikės stambiais kubais pjaustytų cukinijų (aš prisipjaustau beveik pilną 10 litrų kibirą), apie 1,5 - 2 kg. cukraus, 2-3 šaukštų citrinų rūgšties, pagal skonį prieskonių (gali būti vanilinis cukrus, apelsinų ar citrinų žievelės).

Stambiais kubais pjaustytas cukinijas (stambiai pjaustyti reikia, nes džiūdami saldainiai susitraukia) užpilti cukrumi (pradžiai nepadauginkim, užpilkim 1 kg. biggrin.gif ) ir viską palikti parai laiko, kad prisidarytų sulčių. Po paros, sultis nupilti, užvirinti kartu su citrinos rūgštele. Jei sirupas nepakankamai saldus, įpilkit dar cukraus (aš panašiai iš viso su pirmu užpylimu sunaudoju beveik 2 kg.). Citrinos rūgštelę taip pat dėkit ragaudami, kad nepasidarytumėte per rūgščiai, bet 2 šaukštų reiks (nedėkit kupinų labai) smile.gif Šitą sirupą užvirti ir vėl užpilti ant cukinijų, laikyti dar 12 val. Po 12 valandų viską versti į puodą, dėti ar vanilės, ar apelsinų žievelių, ar citrinų žievelių ir viską virti, kol cukinijos suminkštėja ir tampa skaidrios. Nukošti (sirupo neišpilikim - panaudosim biggrin.gif ) ir cukinijų gabaliukus paskleidus skardoje džiovinti orkaitėje (tik storai nepridėkit, gabaliukas prie gabaliuko - gražiai biggrin.gif O sirupo niekad lauk nepilu, nes visgi cukraus daug dėta ir šiaip skanus jis. Iš jo pasidarau aviečių sirupo žiemai, kai norisi ko nors saldžiai ir skaniai atsigerti. Tai įberti porą tris saujas aviečių ir pavirti, supilti į butelius ir uždaryti. Esu darius mėtų sirupą (su mėtų lapeliais), bet aviečių mums skaniausia. Galima aišku sugalvoti ir ką nors kitką įmesti.
Tokiu pačiu principu galima daryti saldainius iš moliūgo, bet jie bus kietesni. Asmeniškai man cukinijų skanesni. Pagamintus saldainiukus galima cukruj dar apvolioti.
Man jie labai skanu valgyti su parūkytu varškės sūriu drinks_cheers.gif
[/quote

Jau vien paskaičius užsinorėjau, reiks kokią dienelę užsiimti, nes darbelio yra nemažai tokį kiekį supjaustyti biggrin.gif , ne juokai, ačiū už receptuką thumbup.gif
Atsakyti
Nėr už ką, darysiu ir aš dar jų thumbup.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Berry22 @ 2010 08 12, 14:05)
Darau padažą su cukinija ,labai skanų  thumbup.gif foto nerandu ,įkelsiu tiesiai iš savo blogo su receptu ir foto  4u.gif
http://astriai-saldu...is-padazas.html



Aš vėl dariausi šį padažą, na tikrai skonis nerealus, tik ši kartą per pusę mašiau su moliugu, tai niam niam thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(sara74 @ 2010 09 24, 12:46)
Aš vėl dariausi šį padažą, na tikrai  skonis nerealus, tik ši kartą per pusę mašiau su moliugu, tai niam niam  thumbup.gif


Na jauciu, kad vis tik sugundysit smile.gif O kaip jums labiau patiko -tik su cukinija, ar cukinija pusiau su moliugu?
Ir dar - su kuo jus si padaza valgote (apart vistienos, apie kuria autore rase)?
Atsakyti