Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgai, cukinijos, aguročiai žiemai

QUOTE(Linarte @ 2009 08 29, 01:49)
Mano močiutė iš patisonų ir kriaušių nerealų kompotą padarydavo. Didesnius patisonus supjaustydavo į keturias dalis, kriaušes į dvi, ir užpildavo sirupu. Mes visus kompotus darom taip: sudedam į stiklainius vaisius (maždaug 3/4 stiklainio), užverdam vandenį, dedam cukraus pagal skonį, užverdam, ir išpilstom į stiklainius. Palaukiam kol atvės, tada nupilam atgal į puodą, vėl užvirinam, išpilstom aį stiklainius, ir uždarinėjam. Tada vaisiai gaunasi tokie standesni, nesuglemba.
Patisonų skonis toks nerealus palieka nuo kriaušių. Nežinau net su kuo palygint. Bet man tai nuo vaikystės tas kompotas buvo pats pačiausias.

4u.gif Aciukas smile.gif
Atsakyti
O kada mazdaug reikia skinti moliugus,dabar manau dar anksti ?hm
Atsakyti
O gal žinote kaip pagaminti uogienę iš cukinijų ir bruknių?
Atsakyti
QUOTE(Pingvinukas @ 2009 08 29, 22:19)
O gal žinote kaip pagaminti uogienę iš cukinijų ir bruknių?

Bruknių uogienė su cukinijomis
1kg,brukniu ir tiek pat cukiniju.
Sirupui:100ml,vandens ,
0,5kg cukraus,
Išvirkite sirupą suberkite bruknes ir pavirkite 6-8min.
Tada sudėkite kūbeliais supjaustytas cukinijas ir virkite,kol suminkštės{ašverdu kol pasidaro skaidrūs gabaliukai,man skaniau]
Karštą supilkite į stiklauinius ir sandariai uždarykite.
Atsakyti
Regna, ačiū labai aciuks.gif
Atsakyti
O kaip reikalai siemet su bruknemis.Cukiniju tai turiu,o brukniu ne. g.gif
Atsakyti
QUOTE(mickute7 @ 2009 08 20, 12:55)
Aš pernai rugsėjį turbūt parsivežiau iš daržo kelis maišus  g.gif  dar lai auga



O pas tave rusys sausas ar dregnas, nes as noriu moliugus su cukinijom laikyti iki pavasario mergytei kosytems, bet pas mus dregnas rusys verysad.gif
Atsakyti
Kad gerai laikytusi rusyje cukinijos,turi gerai buti prinokusios.
Atsakyti
Prisipirkau persikų akcijinių,bandysiu kokį džemuką išsivirti,gal kuri darėt,kaip su tais kailiukais persikų? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2009 09 04, 09:34)
Prisipirkau persikų akcijinių,bandysiu kokį džemuką išsivirti,gal kuri darėt,kaip su tais kailiukais persikų? biggrin.gif



Šitą receptėlį buvau radusi nete,praėjusiais metais viriau skanu buvo.Viriau ir be aviečių mirksiukas.gif
Persikų uogienė

1 kg aviečių
1 kg persikų
1 kg uogienių cukraus


Į nuplautas avietes suberkite pakelį 0,5 kg uogienių cukraus. Maišydami užvirkite, tada dar virkite 2 minutes. Puodą nukelkite nuo viryklės ir nugraibykite putas.

Persikus nuplikykite verdančiu vandeniu, nulupkite ir supjaustykite smulkiais gabalėliais. Į persikų masę suberkite 0,5 kg uogienių cukraus ir maišydami virkite 5–10 minučių, atsižvelgdami į tai, kiek persikai yra prinokę. Puodą nukelkite nuo viryklės ir gerai nugraibykite putas. Į stiklainius įdėkite poros centimetrų sluoksnį vienos uogienės. Pastatykite šaldytuve, kad atšaltų ir sustandėtų.

Ant stiklainiuose esančios atšalusios masės sukrėskite tokį patį sluoksnį kitos uogienės ir pastatykite šaldytuve atšalti. Pakartokite procedūrą, kol pripildysite stiklainius. Uždarykite. Laikykite šaltai. Avietes ir persikus galite pakeisti kitais vienas su kitu derančiais vaisiais ar uogomis.
Papildyta:
QUOTE(Pingvinukas @ 2009 08 29, 22:19)
O gal žinote kaip pagaminti uogienę iš cukinijų ir bruknių?


Turiu tokį receptėlį,bet neesu bandžiusi blush2.gif

Bruknės su cukinijomis

1 l bruknių, 1 kg cukinijų, 400 g cukraus, 0,5 šaukštelio citrinų rūgšties.

Cukinijas supjaustykite kubeliais, apibarstykite cukrumi bei citrinų rūgštimi ir laikykite, kol išsiskirs sultys. Tada pavirkite ant mažos ugnies 8 min. ir palikite 6 val. Sutrinkite bruknes, tyrę užpilkite ant cukinijų ir virkite 15 min. Karštą masę supilstykite į stiklainius ir sandariai uždarykite.
Atsakyti
QUOTE(starbee @ 2006 09 09, 16:53)
3 kg aguročio
6 vnt paprikos
1 čili pipiras
4 skiltelės česnako (dedant išspausti)
1 litras pomidorų padažo
2 šaukštai druskos
200 g cukraus
250 ml aliejaus

Daržoves supjaustyti, bet ne smulkiai, visus ingridientus sudėti į puodą ir virti 40 min. Na tikrai labai skanu, aš sau pasidariau iš dviejų porcijų  thumbup.gif


Pasidariau pagal šį receptuką,tikrai neblogai gavosi thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(regna @ 2009 08 20, 22:39)
Moliūgienė su persikais
500g. moliūgų,
500g persikų,
600g. cukraus,
200ml. serbentų sulčių,
200ml. citrinų sulčių,arba svarainių. ,supjaustyti kūbeliais.
moliugus nulupti .
Vaisių gabaliukus užberti cukrumi.ir laikyti kol atsiras sulčių{apie 12val.}
Moliūgus ir persikus nukošti,o,sultis virinti,kol jų tūris gerokai sumažės.
Tuomet supilti ant vaisių ir palikti per naktį.
Masę virti,kol moliūgų ir persikų gabaliukai bus skaidrūs.
Karštą moliūgienę sukrėsti  į stiklainius ir užsukti.
Pirkau gabalą moliūgo ir bandžiau,jos jau beveik nebeliko.

Noriu pasidaryti pagal šį receptą,bet kas pakeistų serbentų sultis? schmoll.gif
Atsakyti
Aš,dar dariau moliūgienę su persikaisir dejau svarainių sulčių,bet manau galima dėti
ir citrinų sulčių,juk moliūgas švelnus.
Čia dėl persikų,juos reikia nuplauti ir ,būtinai nulupti. 4u.gif
Atsakyti