Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgai, cukinijos, aguročiai žiemai

Sveikutės 4u.gif
gal kuri gali pasidalinti receptukais kaip skaniai pasiruošti žiemai ką nors iš moliūgų, cukinijų, patisonų?
Kažkaip šiemet pasisodinau nemažai šių gėrybių sode, tai dabar turiu galvos skausmą blush2.gif g.gif
Atsakyti
Labukas, su mielu noru pasidalinčiau, bet mano visi receptukai namie, o aš darbe ax.gif . Vieną, kurį prisimenu ir mieganti, tai marinavimo receptukas. Esu jau jį rašiusi, bet parašysiu ir tau mirksiukas.gif Šį receptą gali taikyt bet kokiom daržovėm ir net grybams tongue.gif . Taigi tau prireiks 1 litrui vandens:

1. 50 g. rupios be jodo druskos (gali bandyt ir su jodu bet turi būt rupi druska)
2. 100 g. cukraus
3. 100 ml 9 % maistinio acto ( aš acto pilu mažiau, tik 80-90 ml, švelniau gaunas)

Vanduo užverda, sudedi visus ingridientus, užverda, ir pilstai sau an daržovių. mirksiukas.gif
Žinoma, daržovės prieš sudedant į stiklainius reik tinkamai paruošt. 1. Nuplaut gerai, 2. sterilizuot su 80-90 laipsniu karščio virintu vandeniu. O va tada jau pilt marinatą, uždengt iškaitintu dangteliu ir uždaryt. Viskas... mirksiukas.gif

O jei reikia pvz.: pasterizuot, tada jau marinatą gamink su 100-90 ml acto, nes kaitinant actas praranda savo stiprumą va. smile.gif Nu gal tada tiek šiam kartui. kas neaišku klausk mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Saulyte: 27 liepos 2006 - 13:35
Priaugo ir pas mane situ gerybiu.Taciau as labai nenusimenu-sunaudosiu.Vienas dalykas, as is visu siu gerybiu spaudziu sultis ir kas ryt ant tuscio skrandzio po stikline thumbup.gif .Na nelabai jos skanios, bet pamaisius su morku sultimis- nieko.Taciau labai sveika organizmui pavalyti nuo visokiu ten slaku drusku ir k.t.Po to labai megstu troskinius.Juos ruosiu ir ziemai.O darau taip:cia tinka viskas, proporcijos kokios labiau patinka darzoves tai ir deti daugiau.Darzoviu sarasas:cukinijos,patisonai ,agurociai ,moliugai, morkos, paprika, svogunai,cesnakai.Viska supjaustau kubeliais(galima sutarkuoti, bet man kubeliai skaniau)ipilame alieju ir troskiname, kol suminkstes galiausiai pomiboru padazas, kas megsta rugsciau tai det daugiau, kas maziau-det maziau,druska pipirai, prieskoniniai zalumynai ,dar siek tiek patroskinam ir i stiklainius-viskas.Saltos darzoves su karstom bulvem ziema thumbup.gif , o ir garnyras prie mesos thumbup.gif

Atsakyti
QUOTE(ssilva @ 2006 07 28, 22:33)
Priaugo ir pas mane situ gerybiu.Taciau as labai nenusimenu-sunaudosiu.Vienas dalykas, as is visu siu gerybiu spaudziu sultis ir kas ryt ant tuscio skrandzio po stikline thumbup.gif .Na nelabai jos skanios, bet pamaisius su morku sultimis- nieko.Taciau labai sveika organizmui pavalyti nuo visokiu ten slaku drusku ir k.t.Po to labai megstu troskinius.Juos ruosiu ir ziemai.O darau taip:cia tinka viskas, proporcijos kokios labiau patinka darzoves tai ir deti daugiau.Darzoviu sarasas:cukinijos,patisonai ,agurociai ,moliugai, morkos, paprika, svogunai,cesnakai.Viska supjaustau kubeliais(galima sutarkuoti, bet man kubeliai skaniau)ipilame alieju ir troskiname, kol suminkstes galiausiai pomiboru padazas, kas megsta rugsciau tai det daugiau, kas maziau-det maziau,druska pipirai, prieskoniniai zalumynai ,dar siek tiek patroskinam ir i stiklainius-viskas.Saltos darzoves su karstom bulvem ziema  thumbup.gif , o ir garnyras prie mesos thumbup.gif

[QUOTE]
O laikyti kur? tik saldytuve?
Atsakyti
Aciu uz receptukus 4u.gif biggrin.gif , pati dar prisiminiau, kad teta su tom cukinijos ir agurociais irgi visokius sedevrus pagamindavo. Kai juos uzpildavo marinatu (tokiu kaip agurkams), tai gaudavosi marinuoti agurkai, o jeigu saldziu- tai kaip konservuoti ananasai. Dar su kaukazinem slyvaitem labai skanu uzvakuoti. Bet tiksliu proporciju nezinau, taigi reikes paimprovizuoti, gal labai i lankas nenuvaziuosiu su ta improvizacija bigsmile.gif bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(*Saulyte @ 2006 07 27, 13:31)
Labukas, su mielu noru pasidalinčiau, bet mano visi receptukai namie, o aš darbe  ax.gif . Vieną, kurį prisimenu ir mieganti, tai marinavimo receptukas.

Na va kuo mamytės užsiima darbo metu lotuliukas.gif biggrin.gif Naršo Supermamoj biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Jėga!!!!
Ačiū už marinavimo receptuką, gal dar kokį brūkštelsi kada thumbup.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
[quote=mamute.lt,2006 07 28, 23:42]
[QUOTE]
O laikyti kur? tik saldytuve?
[/quote]



Na ,as kol silta truputi palaikau saldytuve, rudeni isnesu i rusi.As nedaug pilu aliejaus todel prisibijau.Nors, manau, kad galima iskart i rusi, juk Kedainiu koncervai puikiai stovi parduotuviu lentynose g.gif tai ko sitie prastesni biggrin.gif
Atsakyti
Labukas visom seiminikutem virtuvej 4u.gif

zodziu as pradejau ir namuciuose kazka konservuoti ar kokias taiuogienes virti, arba saldyti uogeles,
ir as turiu daug cukiniju ir noriu pasidaryti, jas tokias zinot, ananasu skonio, zinau su svarainias daro, o kaip tiksliai taip padaryti ir nezinau, gal kas zinot? blush2.gif

labai aciu is anksto thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(justedasi @ 2006 08 02, 13:06)
Labukas visom seiminikutem virtuvej  4u.gif

zodziu as pradejau ir namuciuose kazka konservuoti ar kokias taiuogienes virti, arba saldyti uogeles,
ir as turiu daug cukiniju ir noriu pasidaryti, jas tokias zinot, ananasu skonio, zinau su svarainias daro, o kaip tiksliai taip padaryti ir nezinau, gal kas zinot? blush2.gif

labai aciu is anksto  thumbup.gif


Sveikutė,
radau tokį receptuką, tik kažkaip man nukopijuoti neleidžia, tai įkelsiu tik nuorodą
http://www.edlonta.l...ctg=37&rec=1475
Pasižiūrėk, ten yra neblogų receptukų, gal rasi dar ką nors įdomaus ir skanaus drinks_cheers.gif thumbup.gif
Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
4u.gif labą vakarą, va čia žadėtas receptukas mirksiukas.gif

Cukinijų ir raudonųjų pipirų salotos ( piure) tinka prie visko thumbup.gif net ir valgant su be nieko tongue.gif

2,5 kg cukinijų (išvalytų, be sėklų ir odos)
0,5 kg raudonų pipirų (išvalytų, be sėklų)
1 stiklinė cukraus ( aš dėjau ne pilną stikl. cukraus)
1 stiklinė aliejaus
1 valg. šaukštas rupios druskos
0,5 stiklinės maistinio 9% acto

Cukinijas nuvalome, išimame sėklas ir supjaustome kubeliais ne mažais (3x3 ar čiut didesniais, tik ne mažais). Pipirus išvalome nuo sėklų ir taip pat supjaustome ne mažais kvadratėliais. Daržoves sudedame į didesnį puodą, supilam cukrų , aliejų ir druską, išmaišome ir troškiname maždaug 40 min. ant nestiprios ugnies vis pamaišant. Puodas turi būt uždengtas. Baigiant troškinti daržoves supilamas actas ir dar kelias (2-3 min.) patroškinam. Paragaujam ir jei nusprendžiate, kad kažko trūksta iš minėtų prieskonių tai pagardinam pagal save. Sudedam į stiklainius ir uždarome. Skanaus mirksiukas.gif


gero vakaro ax.gif
Atsakyti
QUOTE(justedasi @ 2006 08 02, 14:06)
Labukas visom seiminikutem virtuvej  4u.gif

zodziu as pradejau ir namuciuose kazka konservuoti ar kokias taiuogienes virti, arba saldyti uogeles,
ir as turiu daug cukiniju ir noriu pasidaryti, jas tokias zinot, ananasu skonio, zinau su svarainias daro, o kaip tiksliai taip padaryti ir nezinau, gal kas zinot? blush2.gif

labai aciu is anksto  thumbup.gif


1kg moliūgų arba cukinijų,300g svarainių,200g cukraus.
Moliūgą nulupti,išimti sėklas,supjaustyti pailgais gabalėliais.Svarainius supjaustyti skiltelėmis,išimti sėklas.Viską apibarstyti cukrumi ir palikti 2val.Kai atsiras sultys,užkaisti ir virti 30min.
Papildyta:
Dar esu virus moliūgų uogienę pagal ši receptą.
1kg cukraus,750g paruošto moliūgo,1a.š.citrinos rūgšties.
Moliūgą supjaustau kubeliais,dedu į puodą ir apverdu 7-8 minutes.Vandenį pakeičiu 2-3 kartus.Kai baigia virti,pilu į kiaurasamtį,lai nuvarva.Iš cukraus ir 2 stiklinių vandens išverdu sirupą,suberiu išvirtus moliūgus ir verdu,kol sutirštėja.Gale suberiu citrinos rūgštį ir dar paverdu 3 min.
Skaninti galima gvazdikėliu,cinamono žievele.Pagal kiekvieno skonį.
Aš baigiant virti įdėjau 3 sumaltus mėsmale apelsinus.Skanaus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(*Saulyte @ 2006 08 09, 21:55)
4u.gif labą vakarą, va čia žadėtas receptukas  mirksiukas.gif

Cukinijų ir raudonųjų pipirų salotos ( piure) tinka prie visko  thumbup.gif  net ir valgant su be nieko  tongue.gif

2,5 kg cukinijų (išvalytų, be sėklų ir odos)
0,5 kg raudonų pipirų (išvalytų, be sėklų)
1 stiklinė cukraus ( aš dėjau ne pilną stikl. cukraus)
1 stiklinė aliejaus
1 valg. šaukštas rupios druskos
0,5 stiklinės maistinio 9% acto

Cukinijas nuvalome, išimame sėklas ir supjaustome kubeliais ne mažais (3x3 ar čiut didesniais, tik ne mažais). Pipirus išvalome nuo sėklų ir taip pat supjaustome ne mažais kvadratėliais. Daržoves sudedame į didesnį puodą, supilam cukrų , aliejų ir druską, išmaišome ir troškiname maždaug 40 min. ant nestiprios ugnies vis pamaišant. Puodas turi būt uždengtas. Baigiant troškinti daržoves supilamas actas ir dar kelias (2-3 min.) patroškinam. Paragaujam ir jei nusprendžiate, kad kažko trūksta iš minėtų prieskonių tai pagardinam pagal save. Sudedam į stiklainius ir uždarome. Skanaus  mirksiukas.gif
gero vakaro  ax.gif


sudomino receptukas, labai daug užaugo cukinijų ir noriu kažką naujo sukurkti bigsmile.gif Čia , tikuosi, jūs kalbėjote apie raudoną papriką, nes yra ir čili pipirikai-raudoni, po mišrainės su jais gali neatgaivinti lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(disi @ 2006 07 24, 18:24)
Sveikutės 4u.gif
gal kuri gali pasidalinti receptukais kaip skaniai pasiruošti žiemai ką nors iš moliūgų, cukinijų, patisonų?
Kažkaip šiemet pasisodinau nemažai šių gėrybių sode, tai dabar turiu galvos skausmą blush2.gif  g.gif

Galiu pasiūlyti gerą padažą(išbandyta).
2 kg paruoštų cukinijų,0,5 kg paprikų,0,5 kg morkų,indelis konservuotų ananasų,0,5 l pomidorų padažo,200 g aliejaus,200 g acto,200 g cukraus,1 v.š. druskos.
Daržoves susmulkinti kubeliais(mažais).Viską sukrėsti į puodą ir troškinti 45-50 min. Sudėti į paruoštus stiklainius ir sandariai uždaryti.
Gaunasi lietuviškas "dėdės Beno" padažas. tongue.gif
Skanaus.
Atsakyti