1) Žiūrėkite, bet tai tokiu atveju kaip, - vyras išeina tėvystės atostogų [kad perimtų pašalpą], ar jis išlieka dirbantis, ir dar + gauna tėvystės [antrųjų metų] pašalpą? O mama išlieka vaiko auginimo vadinamosiose atotogose?
2) O jei antraisiais metais mama pradeda dirbti, ar irgi gali perrašyti pašalpos gavimą tėčiui? [hipotetinis klausimas; nežinau, kiek yra prasmės, bet ėmiau gilintis į temą].
---
Aaa, supratau berašant. Juk 2 m. pašalpa reikšia, kad 2trais metais gali dirbti. Tai reiškia, kad tėtis gali dirbti [čia dėl nr.1].
-
Dar klausimas: ar tais antraisiais metais yra kokie apribojimai darbui [sutarčių tipai, pan.], ar nesvarbu, ką ir kiek ir kaip dirbi, gauni tą 40 proc.?
Ačiū, Jolančiuk
1. Mama perleidzia TIK PASALPOS GAVIMA, teciui nereikia eiti i jokias atostogas, mama sodroj pildo prasyma nutraukti pasalpos mokejima, tetis pildo prasyma gauti pasalpa. Mama lieka ir toliau VPA iki tiek kiek parasiusi darbe, o tetis ir toliau dirba, kaip ir dirbes.
2. Taip, galima perleisti pasalpos gavima teciui, nors mama ir grista i darba arba dirba kitur.
3. Apribojimo darbui nera, yra tik pasalpu "lubos" ir aisku kazkur netaikyt NPD, arba pasalpai arba algai, tad kazko gaus maziau, kur netaikys NPD.