QUOTE(liute @ 2016 07 13, 14:03)
Iš anksto labai atsprašau Šipulios, kad išrovusi iš jos žinutės cituoju, tiesiog tai toks visuotinai populiarus MITAS, kad negaliu tylėt. Ypač globėjų/įtėvių temoje.
Vaikų namai pilni vaikų, o žmonės laukia eilėse po du metus
ne dėl biurokratijos, ne dėl kursų ilgumo ir ne dėl valdžios negeranoriškumo.
, trys ar penki broliai ir sesės, dažnai jų išskirt negalima.
Su lankyt norinčiais ir kaip auklėt patarinėjančiais giminaičiais.
Liute, bet juk žinai, kad ne visai taip. Yra daug dalykų, ne mitas, o karti realybė.
Forume yra moteris, auginanti globotinę, kuri augo 4 metus globos namuose su laikina globa (kuri pagal įsatatymus galima tik vienus metus!) ir nepranešant įvaikinusiai sesę šeimai. Vaikas prarado 4 metus normalios raidos! argi ne biurokratija?
Viena man siūlyta mergaitė augo globos namuose todėl, kad jos nebuvo galima atskirti nuo sesės su Dauno sindromu. Mergaitės augo skirtinguose namuose, viena kitą mačiusios gal kartą ar du. Mažoji, aišku, net nepamena vyresniosios, nes metinis vaikas su sindromu.... Vyresniosios neleido globoti vienos. Kodėl jų nebuvo galima atskirti? Vienuose globos namuose jos niekada nebūtų augusios... Kaip žianai, pas iveną narę mergaitės irgi 'neskiriamos", irgi mačiusios kelis kartus viena kitą...
Šiuo atveju būtų priimtina anglų ar norvegų taktika - nesiimi pareigų - neturi teisių. Taip, pas mus laikoma, kad 'ryšiai su šeima išlaikyti", jeigu 80metis senelis lanko kartą į du mėnesius trimetį vaiką. Jis neglobotinas. Kiek laiko senelis tikisi gyventi ir kas po to laukia mažos (o gal jau nebemažos) mergaitės? Kokie ryšiai su šeima, kai vaiką, kas antras mėnuo, pagal sutartą grafiką lanko vis kitas dėdė/teta? Vaikas gausių lankančių nebeatsimena, o sėkmingos tetulės, nesiimančios užauginti vieną mergaitukę turi daAAAUg teisių.. bet nei vienos pareigos. Savo teisėmis jos užkirto mergaitei kelią būti įvaikinta...
Jei vaikas globos namuose daugiau nei pusmetį ir į jį tetosdėdės nepareiškė pretenzijų susigrąžinti - giminaičių, laikytina, jis nebeturi. Pastarieji teisių - taip pat.
pas mus ginamos ne vaikų, o šeimos, giminės ir įstaigų teisės. deja.