gaunasi Offtopic temai, bet gal nesupyksit, tokiam super senbuviui kaip biesas66 pabandysiu atsakyti į užduotą klausimą, nors atsakymas iš statybų elementoriaus ir biesui66 žinomas kaip 2x2. maža to, apie mediena/fanera jis turėtų mums čia paskaitas skaityti, o ne klausimus uždavinėti
Pabandysiu savais žodžiais. Gerai, pradėkim nuo pradžių. Kadangi naudojamos gegnės, tai stogas ne plokščias gelžbetoninis, o greičiausiai šlaitinis. Gegnės medinės, ne Steico ar LVL ar dar kažkokios kitokios ypatingos/nevaikštančios. Tokia šlaitinio stogo konstrukcija, gavusi apkrovą, deformuojasi, duodą įlinkį. Jeigu netikite - užlipkite ant stogo ir lengvai pasiūbuokite, arba šiaip pavaikščiokite. Tas pats atsitinka su stogu, kai jis gauna sniego ar vėjo/lietaus apkrovas. Minimaliai, bet gegnės juda. Dar Lietuvoje labai populuaru jas pirkti "tiesiai iš miško" arba "labai gerai išdžiuvusias, tris mėnesius ant kiemo gulėjo". Tokios dar duodą matmens pokyti dėl nuodžiūvio, nekalbant apie džiuvimo procesą užpakuotame stovyje. Na bet čia kita tema. Tikriausiai ne vienas priveržtus murlotus po metų ar dviejų veržles ranka prisukinėjot? Manau sutiksite, jog turime judančią konstrukciją, prie kurios norime tvirtinti lubas, kurios negali judėti, nes gipsas per siūles sutrūks. Ir svarstom, klausinėjam kaip man prisukti tiesiai prie gegnių gipsą. Viengubą. Nes taip greičiau ir pigiau. Tai kodėl nedarom pigių medinių polių pamatams? juk taip greičiau ir pigiau. Tai koks klausimas, toks atsakymas - sukti galima, bet rizika joms sutrūkti yra didelė. Tiksliau tai yra tik laiko klausimas. Sukite per tąšelius. Sukite per fanera ar omega profilius. Tai bus tik laiko klausimas jos sutrūks per savaitę per metus ar per kelis. Gipsnių lūbų konstrukcija turi būti maksimaliai sugerianti gegnių deformacijas. dviejų lygių metalinis karkasas maksimaliai tą užtikrina. dvigubas gipsas - sustiprina patį gipso sluoksnį. Stiklo audinio tapetas slepia mikro įtrūkimus. Kompensacinės siūlės perimetru leidžia konstrukcijai jaustis "laisviau". Tai yra priemonių kompleksas maksimaliai eliminuojantis galimus trūkius. Ką veiks ten fanera ir kaip ji sugers gegnių deformacijas aš nežinau. Gal būt kažkiek stabilizuos gegnių šoninį poslinkį, ar susisūkimą, kurie ir taip yra minimalūs (su sąlyga, jog gegnės džiovintos), bet taipo pat įneš ir savo deformacijas. ir tik nereikia pasakoti, jog fanera "nevaikšto". Vaikšto kaip didelė, tik aišku mažiau nei masyvo gegnės. Asmeniškai pirmuosius minimalius trūkius ant tokio sumuštinio pastebėjau po savaitės. (gegnės, pir sluoksnis, fanera, gipsas, stiklo audinys, glaistas)
Toliau medžiagų suderinamumas. Turėtume išlaikyti bendruosius principus, kaip ir stengiamės juos išlaikyti visuose mazguose. Juk po betonu nededame bet ko, hidroizoliuojame pavojingesnes vietas, sandariname tam tikromis medžiagomis, difuziją stabdome taip pat derindami kas prie ko. Tai sutikime, jog medis ir gipsas nėra "draugaujančios" medžiagos. Netvirtinu to kategoriškai, įmanoma jas derinti. patys daug kur naudojom fanerą po gipsu, bet įsivertindami rizikas ir tik ten, kur reikėjo papildomo stiprumo ir vis tiek per metalinį karkasą. O geriausia, kai tas metalinis karkasas yra nepriklausomas nuo stogo konstrukcijos. Mintas manau galėtų pasikartoti savo pavizdžiu.
o jeigu norisi tobulo lygaus vaizdo - kuo jums blogos įtempiamos lubos?? neskau, jog tai medžiaga be trūkumų, bet išnaudokite jos privalumus pvz. su apšvietimu. galimybės praktiškai neribotos, taip pat turite teorinę galimybę bet kada nusiardyti dalį lubų ir prieiti prie tam tikrų mazgų ir vėl jas įsitempti. Atspalvių gama ir foto printo galimybes riboja tik asmeninė fantazija ir investicijos dydis.
Tas lubas gyvendami matysite pirmą mėnesį, o po 3 metų net ir centimetro dydžio tarpas kažkodėl tampa "nematomu".
Išvados: jeigu trūksta lėšų užbaigti darbus pagal technologiją - skolinamės, arba konservuojama statybas iki vėl jų atsiras.
stengiamės neišradinėti dviračio, nors kartais idėjos fix diskusijose pagimdo genialius sprendimus. Nu bet čia ne tas atvejis.
Medžiagos turi buti derinamos pagal savo fizikines savybes.
Eksperimentais patvirtinta asmeninė neigiama patirtis sumuštinyje "gegnės,PIR, fanera, gipsas"
naudojame alternatyvius sprendimus.
keičiame požiūrį ir sutrūkusio gipso "nematome". Bet su tokiu požiūriu neuždavinėjam klausimų forumuose ir nelaukiam, kol kas nors pritars, patars, paguos, parekomenduos ir suteiks garantijas.
tikiuosi atsakiau
Dauk prirasei,saunuolis,as tiek dazniausiai tingiu rasyti,yra ir be manes cia patareju pakankamai ir geresniu.
Prie patirt nepasisakosi..Jus bandet,jus zinot. man atrodo fanera uz medi stabilesne,bet,lengviau lusta arba ji gana anksti. ( 3 cm faneros juostos neteko lauzyti) jei jau reiktu suktis is padeties,as ieskociau normaliai isdziovintos medienos. Buna pardavineja nekondicine,gaima susiskersuoti..