Nejuokaukit. Kondicionieriai kaip tik nepalaiko jokio aukšto standarto. Jie veikia vėsindami orą ir tas vėsus oras turi atvėsinti visas namo konstrukcijas. Nusistatai +20C orą, bet vistiek karšta, nes gauni šilumos iš aplik esančių įšilusių daiktų, sienų, o žiūrėk jau sloga įsitaisei.
Cibulis negali paleisti grindų vėsinimo normaliu pajėgumu, nes pas jį grindų danga prastai laidi šilumai ir tik termofikatas atvės daugiau iškart pradės rasoti vietos po grindų danga. Korida galėtų duoti geresnį pavyzdį, nes pas jį pvc grindų danga, kuri gerai praleidžia šilumą. Dar teisingiu būtų vėsinti ne grindis, o sienas ar lubas. Efektas žymiai didesnis, nes termofikato temperatūrą galima stipriau nuleisti iki kol sienos paviršius atvės iki +18C, o esant tokios atvėsusios sienoms jokio karščio tikrai nebesijaus, net ir paduodant +26...+28C orą iš lauko. Tik tokiu atveju gali stipriai pakilti santykinė drėgmė.
Vėsinti namus pučiant šaltą orą nėra geriausias variantas. Visų pirma gaivus klimatas namuose lemiamas didelės ir aktyvios termomasės (visiškai pasyvus būdas), vėliau eina langų šešėliavimas - šalina perkaitimo priežastį ir yra gana pasyvus būdas, nes nenaudoja energijos. Namo apšiltinimo net neįvardinu, nes tai savaime suprantama. Turint visą tai lieka tik labai švelnus poreikis (mažo galingumo) vėsinimui. Cibulio atveju saulė kaitino namą gal 5-8kW galingumu, joks lokalus kondicionierius komfortabiliai neatvėsintų patalpų, nes tik nustojus jam veikti temperatūra vėl šokteltų, dėl keliasdešimties tonų įkaitintų plytų ir perdangų. O vėsiausios vietos turi būti miegamieji, kur kondicionieriui kabėti ne vieta. Apie jokį aukštą standartą čia nėra ko šnekėti.
Plėtojant mintį apie idealų vėsinimą galėčiau pasakyti, kad po termomasės ir išorinio šešėliavimo likus tik švelniam vėsinimo poreikiui galima kalbėti apie idealų mikroklimatą. Toliau galima kalbėti apie oro ir kontrukcijų vėsinimą. Pirmenybę teikčiau konstrukcijų vėsinimui, nes taip artėjama prie natūralesnio vėsos jausmo, kai vėstant orams atvėsta namo konstrukcijos bet oras patalpose vis dar lieka šiltas. Vėsinti orą ir būti apsuptam įkaitusių konstrukcijų yra nenatūralų. Jeigu aplinkui bus šaltos konstrukcijos, tai ir žmogui bus vėsu, nebesinorės vis žeminti paduodamo oro tamperatūros ir taip gauti peršalimą. Atvėsinus konstrukcijas iki 20...22C jau galima švelniai tiekti vėsų orą, kuriam pilnai pakaks kasdieninio vėdinio oro srauto, niekas nesikondensuos ant ortakių, nesijaus jokie oro srautų judėjimai, nebus jokių šalčio žonų, bangų ir susuktų kaklų. Jokio papildomo triukšmo miegamajame. Jokios oro recirkuliacijos. Nereikės taip stipriai atvėsinti oro, kaip kad su kondicionieriumi, nors žmogus jaus tokį patį vėsumo jausmą.
Pasyviuoju būdu konstrukcijas geriausiai vėsinti netiesiogiai, iš gręžinio paduodant vandenį. Tos konstrukcijos būtų sienos, nes jas geriausiai jaustų žmogus, nesudėtingas įrengimas, didelis efektyvumas, neturi įtakos grindų dangą, nėra diskomforto dėl šaltų grindų.
Orą pasyviai galima vėsinti per šilumokaitį su skysčiu iš požeminio kontūro arba tiesiogiai leidžiant ora per požeminius kanalus ir pamaišant jį su karštu aplinkos oru, kad nebūtų vėsesnis nei +18C, nors čia skonio reikalas.
Kondicionierius yra pigiai įrengiamas daiktas, bet toli gražu ne ideali sistema. Tai krosnelės analogas kalbant apie šildymą ir jos niekaip nesulygintume su šildomomis grindimis, ypač jeigu namas nėra super apšiltintas.
Gal ir racionalu, bet netinka daryti apibendrinimams kalbant apie gerai apšiltintų namų vėsinimo sprendimus apskritai.
Daikin negali rekomenduoti pasyvios vėsinimo funkcijos, nes oras-vanduo ar oras-oras šilumos siurbliai tokios neturi iš principo.
Čia tik vienas konkretus atvejis ir daryti apibendrinimų nereikėtų. Tai labai gera priemonė vėsinimui, tik reikia tinkamai įrengti vertinant viską labai kompleksiškai.
skaiciau,skaiciau,kilo di mintys.. Pirma. O tai kondicionierius neatvesina konstrukciju pusdamas vesu ora? Atvesins ir jis.. Antra mintis. Na ir kas kad cibulio grindys maziau laidzios,vistiek manau atvesina ar galetu atvesinti iki rasos tasko ribos. Tik gal igiau ar smarkiau vesintu.. Mano manymu dangos storis ir savybes turi reiksme tik laikotarpiui per kury danga atves..
Nežinau, nes neįmanoma normaliai išbandyti. Saulė šviečia tiesiai į kambarius. Bet panašu, kad keliais laipsniais lyg ir atvėsina.
Anksčiau esu minėjęs, kad pakanka ir tų kelių laipsnių, nes name juntama vėsa, kuri maloniai kyla nuo grindų. Mano name trūksta ne žemesnės temperatūros, o vėjelio. Kol nėra rekuperatoriaus, kuris gainiotų orą, tol nesijaučia vėsos, nes oras nejuda. Uždėjus bent jau vidines žaliuzes, įjungus rekuperatorių ir namą pradėjus vėsinti ne vasarą, o dar pavasarį manau, kad bus pakankamai gaivu.
Cibuli,nuliudinsiu. Yra pas mane roletai is vidaus,su ale atspindincia saule medziaga. kaip karsta,taip karsta. Kazkas forume jau seniai buvo parases. Jei zaliuze,uzuolaida,roletas viduj.. Saule ir kaitina ta daikta viduje,o siluma issiskiria viduje.. Panasu kad taip ir yra. Siektiek daugiau tikejausi is pasyvaus vesinimo. galvojau kad keleta laipsniu pamazins temperatura,galvojau kad reiktu isidiegti tokia funkcija,bet ji man kainuotu 600 euru.. Pokolkas nematau prasmes tiek isleisti del minus dvieju laipsniu. To nepakaks kai lauke 27. Gerai jei megsti vasara 25 laipsnius,o man 20 butu geris.. Na bet palaukim tavo zaliuziu. Nepabandes nesuzinosi..