Užkūriau geoterminio siurblio pasyvų vėsinimą. Prieš įjungiant siurblį pirmame aukšte buvo
27,9 laipsniai šilumos, antrame aukšte (nepadariau nuotraukos) - net 34 laipsniai. Tiesa, antrame aukšte termometras stovi prie pat pietrytinio lango, o tuo metu kaip tik ir spigino rytinė saulutė. Štai čia
video medžiaga. Gali būti sunku patikėti, bet per kokias 15-20 minučių pirmame aukšte temperatūra krito 1 laipsniu iki
26,9 (drėgmė nepasikeitė), o antrame aukšte krito net 5 laipsniais iki
29 laipsnių. Per kokias 15-20 minučių name tapo akivaizdžiai vėsiau. Jausmas toks, kad iš kažkur eina vėsa, bet nėra stipraus vėjo pūtimo kaip nuo kondicionieriaus. Tas pirmas 15-20 minučių buvau pravėręs visus langus ir lauko duris. Dabar langai ir durys uždarytos. Name niekas nedirba. Įdomu kokias temperatūras rasiu vakare ir kokias po paros laiko?
Pasyvios vėsinimo funkcijos
darbo režimas nustatytas taip, kad kai lauke daugiau nei +20, jungiasi vėsinimas, tačiau į grindis nepaduoda žemesnės nei +18 laipsnių temperatūros. Čia dar
papildomi parametrai. Pirmas skaičius, kur 0 h reiškia, kad kai lauke +20, siurblys jungiasi iš karto (be jokio atidėjimo). Antrasis reiškia, kad kai lauke temperatūra kris žemiau +20, siurblys veiks dar 3 h ir tik tada išsijungs. Pasyvi vėsinimo funkcija neturi histerizės. Galima reguliuoti tik kokį termofikatą paduoti į grindis ir nuo kokios lauko temperatūros. Į grindis galima paduoti ne mažiau nei +18, bet "Tenko" atstovas sakė, kad daugiau +20 irgi nieko gero nebus. Žodžiu, temperatūras grindyse galima reguliuoti nuo +18 iki +20 laipsnių. Įdomu tik nuo kokios lauko temperatūros jungti vėsinimą? Gal nuo +20 per anksti? O gal kaip tik gerai? Galbūt ir veikimą reikėtų sutrumpinti, t.y. kai lauke žemiau nei +20 laipsnių, kad vėsinimas dirbtų ne 3 val. kaip nustatyta dabar, o, pvz., gal kokią 1 val.
Taip pat nuėmiau elektros
skaitliuko parodymus (967,27 kWh). Pažiūrėsim, kiek per parą ar per savaitę prisuka elektros. Jei matysiu, kad vėsinimas nekenkia grindims (jos nedrėgsta ar pan.), tai pasyvią vėsinimo funkciją paliksiu veikti per visą vasarą. Štai tada ir bus aišku, kokios temperatūros laikosi viduje ir kiek elektros prisuka ši siurblio funkcija.