QUOTE(jot.ka @ 2016 05 14, 16:16)
<...>
pas mane panašus procesas
, aš taip iš terasinio išnešinėju ir parnešinėju kitas, bet kaip jau rašiau didėja plotai, mažėja įvairovė. plotai ir pas mane per maži didesniems vienarūšiams lopams, tai pasirinkau vieną žolę - šluotsmilgę kuri užima pagrindinę žolių masę, ir pravingiavau per abu gėlynus, kiek įstrižokomis bangomis, na bus matyt kaip tai atrodys, bet ir pas mane žolėse bus ežiuolės, tai ko gero panašumo mūsų pievose šiemet bus daugiau
Ežiuolės su žolėmis belenkaip gerai eina... tad turėsim kuom pasidžiaugti...
Kokios pas jus ežiuolės, priminkite prašom? Tikiuosi, kad jūsiškis fotoaparatas bendrą vaizdą įžiūrės, kai ateis laikas, ir mums parodys. Mano atveju tai būtų per sudėtingas uždavinys agregatui. Akimis tai dar dar, gal kaip nors ir pajamtum...
Maniškio augalyno trečiąją salą galima būtų įsivaizduoti, kaip nuo taisyklių žiauriai nukrypusį trikampį, kreivą (kitos kraštinės irgi ne tiesios) įstrižainę atsukusį į jį įsivaizduojantį, o dešinį kampą tiesiog nusilaužiusį. Šiame trikampyje štai kas dedasi:
1. kairiajame kampe gyvena berods 10, gal daugiau, drėbūnų su berods 5, gal mažiau, ežiuolėmis FATAL ATRACTION
2. toliau nuo kairės kraštinės iki nulaužto kampo, bet į įstrižainę įsibesdamas kiek žemiau jo, pravingiuoja 5 STIPA CALAMAGROSTIS, paskutinis įstrigęs tarp 2 gludų MOONBEAM
3. už jų per vidurį yra oranžinių ežiuolių gojelis be žolytės priemaišų, tiesiog 5-7 ežiuolių pulkelis ir tiek,
4. galiorkoje 4 aukštos ir skirtingų rūšių bei spalvų ežiuolės, perskirtos 2 smailiažiedžių lendrūnų, o paskutinė prisišliejusi prie 2 katžolių WALLKERS LOW.
5. aukščiau ir dar aukščiau paminėti gludai ir katžolės atskirti melvene CORDOBA. Šis kolektyvas ir užima nulaužtą kampą ir net užgriebia kiek žemiau jo.
Jei tuom pasakojimas ir pasibaigtų, būtų vos ne pieva, bet gi nesibaigia. Dar tame trikampyje gyvena: 2 miskantai, juodulis astras, kraujalakė PINK TANNA, 2 melvenės EDITH DUDSZUS ir 4 melvenės VARIEGATA ir 1 balta ežiuolė.
Vienžo, fotoaparatui šitos įvairovės būtų ryškiai per daug...
QUOTE(jot.ka @ 2016 05 14, 16:16)
gal artimiausiose ausyse sumažėsjus augalų įvairovei bus lengviau ir idėją pamatyti?
<...>
Kas dėl pirmųjų 2 salų, tai jose įsitaisiusios mano pirmosios kompozicijos, o tiksliau, jų liekanos 1) saulainių, rykštenių ir Ko 2) mažųjų astrų, rūgčių TAURUS ir kraujalakių. Sentimentai kol kas neleidžia jų suvisam atsisakyti ir idėją kitokią pamatyti. Tiesa, rykštenes ir 2 iš 3 kraujalakes išnešiau dar pernai. Šiemet stebėsiu rūgtis ir saulaines, visos pernai atšviežintos, tad turi parodyti geriausią, ką moka. Jei neparodys, bus lengviau apsispręsti.