QUOTE(vi_ @ 2016 05 11, 16:04)
<...>
jot.ka, - kas naujesnio? kas šiemet jau pasimatys iš užmanyto?
Per praeitą savaitgalį gerokai perrikiavau savo augaliukų kariauną. Tikiuosi, kad judu teisinga linkme.
Na kol kas atrodo viskas gerai, jei pernai metais vis dar knietėjo kažką įkišt į tarpus nesilaikant plano, tai šiemet džiaugiuosi, kad vaizdas aiškėja. Kadangi pikas tame plote numatomas vidurvasarį, tai dabar didžiajame gėlyne dominuoja žaluma. Pernai susodinau baltas tulpes ir česnakus 'Purple sensation', tai viskas labai patinka, tik norisi visko bent penkis kart daugiau. yra dar nebaigtas priekis, bet čia pritrūkau sodinamos medžiagos, tai galvoju, su kuo čia išsiversti laikinai. Jau taip nesinori makalynės, bet juoda žemė irgi ne išeitis.
Užsiėmiau terasinio gėlyno reformavimu, jam paskirtas ankstyvasis ir vėlyvasis sezonai, tai lyg ir turėtų greitai pasipilti žiedai jame, bet teks apie tai rašyt kitąmet, nes susodinta viskas šviežiai. Ir dar tebevyksta kai kurie perstumdymai. Esmė sumažinti įvairovę, padidinti plotus, kurie kartojasi per visą ilgį. Taigi pasiliko ankstyvam sezonui sibiriniai vilkdalgiai, snapučiai, šalavijai. rudeniui - plukės, astrai, soros. Abu gėlynus jungiantis elementas šluotsmilgės. Vidurvasaris turėtų virsti ežiuolių banga didžiajame gėlyne ir atsikartoti pavienėmis grupelėmis terasiniame. Na maždaug toks vaizdas, aišku yra ir dar neišvardintų augalų, kurie yra kaip užpildas, fonas. Ar nebūsiu vėl per daug primaišius pasirodys vėliau. Labai noriu neperkraut, bet taip sunku!
Man seniai nedavė ramybės klausimas apie šluotsmilgių trumpaamžiškumą, kaip jis pasireiškia. Tai dabar panašu pradeda matytis gyvai. Šluotsmilgė darže auga ketvirti metai, pernai buvo ypatingai graži, šiemet man atrodo, kad želia silpniau. Gal tik taip atrodo, nes nukirpau gana vėlai, ir dabar vis dar prasimuša senojo kero likutis. Kvadratuose vaizdas panašus, nors čia šluotsmilgės tik treti metai. Tai ko gero, rudenį laukia kvadratų atšviežinimas.Beje, Matronos, sodintos į kvadratus pernai rudenį, šiemet vos gyvos. Kad šitie šilokai galėtų neatželt, nu man mistika, bet šiais metais girdžiu ne iš vieno - dingo 'Matronos'.
vi_, ką reformuojat jūs?
QUOTE(amba41 @ 2016 05 11, 21:09)
Aš šiemet bandžiau cefaliariją iš sėklų. Deja, nedygo. Tada kitą porciją 3 savaites stratifikavau. Irgi nei viena neišdygo . Perskaičiau interneto platybėse, kad dygsta šviesiai. Tai dalį sudėjau ant viršaus, dalį lengvai žeme pridengiau. Po agro indelį laikau, kad neišdžiūtų. Purkšteliu kasdien porą kartų. Žodžiu žaidžiu žaidimus nuo kovo vidurio. Jau sveikintis rytais pradėčiau, bet nėra dar su kuo.
Radau enciklopedijoje parašyta, kad stratifikuot reikia 6 savaites prie +5.
QUOTE(vi_ @ 2016 05 12, 10:03)
<...> Bet jei užmirkimas būna tik pavasarį, kai augaliukas dar miega, gal tai dar nėra užmirkimas?<...>
manau, kad čia ir yra blogumas, bent jau mano patirtis tokia, kad tie, kurie mėgsta gerą drenažą, po žiemos neatsigauna arba ilgai vargsta. Manau jei augalas mėgsta gerą drenažą, tai užmirkęs tiesiog supūna.
QUOTE(Jolanaa @ 2016 05 12, 11:03)
Gal pasakytumete ar nuzydejusias tulpes reikia nukirpti?
Reikia nulaužyti galvutes, kad neeikvotų sveikatos sėklų brandinimui, o nukirpti džiūstant lapams. Dabar lapuose sukauptos medžiagos grįžta į svogūną.