Jūsų Didenybe, truputį studijavau landšafto architektūrą, tai tokį pusiau niekinį patarimą įmesiu. Galioja tokia proporcijų taisyklė 1:2; 2:3; 3:5 ir taip toliau. Čia apie dydžius, skaičius . Dar vertėtų prisiminti, kad viskas derinama prie didžiausio dydžio - namo. Jei vaizdas norimas parodyti einančiam pro šalį, paradinėje pusėje viską deriname prie namo. Jei vaizdas pro langą tik jums vieniems privačiai - renkamės kitą orientyrą. Taigi orientyras kas : pušis ar akmuo? Jei akmuo pušis už jo ne per vidurį , o į kairę ar dešinę. Toje pačioje pusėje - kiek žemesnės žolės, tik kad akmuo matytųsi. Tuo tarpu priešingoje pusėje jau reikia sodinti masę kad ir tų lelijų Galbūt įspūdžiui sustiprinti vertėtų dvi melsves, nes viskas siaurais lapais : lelijos, žolynai, pušis.
Pagaliau šioje temoje yra ir profesionali dizainerė, ar klystu?
Orientyras čia kaip ir ta smilga gautųsi... Realiai tai pailgo stačiakampio gėlyno centras. Taigi, akmuo, prieš jį, bet dešinėliau pušiukė (vienintelė pušis sklype. Žvengiu, kad labai nelietuviška), nuo akmens priešais, bet kairiau, lelijos ir už lelijų akmeniui kairėje didesnis plotas kažkokiai viksvai ar smilgai... Meslvės netiks, nes ten saulėta.
Ką patartumėte vietai, kur saulė tik iš ryto iki maždaug pietų būna. Dirva sunkoka, bet dar nėra visiško užmirkimo, bandyčiau ją ten visaip lengvinti prie terasos. Galvoju apie korėjinius lendrūnus. Klausimas tik: kokiu atstumu juos sodinti vieną nuo kito?