Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdos kaklelio konizacija 14 tema

O kas lankėsi santariškėse? Pas ką ėjot? Ar iškart per konsultaciją biopsiją ėmė, jei reikia?

Atsakyti
Vakar turėjau kolposkopiją. Perštėjo nemenkai. Biopsijos neėmė, tačiau davė išsiųsti skystas terpes į VPC. Bet man nerimas sukilo, nes po kolposkopijos nestipriai tepa krauju, šiandien irgi matosi šviežias kraujas. Ne kartą man ta kolposkopija daryta, bet tikrai nepamenu, ar anksčiau taip būta. Kaip suprantu, kraujavimas - negeras ženklas unsure.gif verysad.gif
Atsakyti

Ar tikrai neėmė biopsijos? Ar skystą terpę paėmė prieš žiūrint kolposkopu? Nes ten tirpalu patepa prieš žiūrint, tai manau po to neima onkocitologinio (šito 100 proc nežinau). 
Man pakraujavimas buvo tik po biopsijos. Jokio perštėjimo nejaučiau, bet čia ko gero individualu.

Atsakyti
QUOTE(Tanite @ 2017 04 11, 09:50)
<p>Ar tikrai neėmė biopsijos? Ar skystą terpę paėmė prieš žiūrint kolposkopu? Nes ten tirpalu patepa prieš žiūrint, tai manau po to neima onkocitologinio (šito 100 proc nežinau). 
Man pakraujavimas buvo tik po biopsijos. Jokio perštėjimo nejaučiau, bet čia ko gero individualu.
</p>


Man ėmė tyrimą į skystą terpę, o paskui žiūrėjo kolposkopu. Sakė, kad kaklelis normalus. Bet kai ji ten valė man gleives, o jų buvo tikrai nemažai, tai graužė, skaudėjo. Biopsijos neėmė, nes kol kas neaišku, ar jos reikia. Po atsakymų iš patologinio centro bus aišku, ką toliau daryti.
Atsakyti

Man ėmė tyrimą į skystą terpę, o paskui žiūrėjo kolposkopu. Sakė, kad kaklelis normalus. Bet kai ji ten valė man gleives, o jų buvo tikrai nemažai, tai graužė, skaudėjo. Biopsijos neėmė, nes kol kas neaišku, ar jos reikia. Po atsakymų iš patologinio centro bus aišku, ką toliau daryti.

Gal tiesiog po to pakrapštymo imant tyrimą ir valant gleivinė buvo pažeista, todėl graužė. Dėl kraujavimo tikrai nepanikuočiau, nes tikrai ne visada jis yra blogas pranašas. Kitoms visai nekraujuoja, o blogai būna. Bent jau aš iš tų, kur kraujavimo jokio niekada neturėjau (nei po santykių, nei po biopsijos man smarkiai kraujavo, nei po onkocitologinių), o atsakymai blogi. Stebėkit save ir laukit ramiai rezultato. 

Atsakyti
QUOTE(Tanite @ 2017 04 11, 10:28)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="4blueflower" data-cid="71564116" data-time="1491894319"><div><p>Man ėmė tyrimą į skystą terpę, o paskui žiūrėjo kolposkopu. Sakė, kad kaklelis normalus. Bet kai ji ten valė man gleives, o jų buvo tikrai nemažai, tai graužė, skaudėjo. Biopsijos neėmė, nes kol kas neaišku, ar jos reikia. Po atsakymų iš patologinio centro bus aišku, ką toliau daryti.</p></div></blockquote><p>Gal tiesiog po to pakrapštymo imant tyrimą ir valant gleivinė buvo pažeista, todėl graužė. Dėl kraujavimo tikrai nepanikuočiau, nes tikrai ne visada jis yra blogas pranašas. Kitoms visai nekraujuoja, o blogai būna. Bent jau aš iš tų, kur kraujavimo jokio niekada neturėjau (nei po santykių, nei po biopsijos man smarkiai kraujavo, nei po onkocitologinių), o atsakymai blogi. Stebėkit save ir laukit ramiai rezultato. </p>

Širdingai dėkoju, Tanite, uz padrąsinantį žodį. Labai tikiuosi, kad čia tik dėl gydytojos veiksmų tokios pasekmės... unsure.gif jau ne pirmas man kartas tų visų tyrimų. Ir konizacija turėta...na bet niekaip neįveikiu atsakymų laukimo nerimo ir nežinios baimės.
Atsakyti

Aš kažkaip iki to momento, kai atsiduriu gydytojo kabinete, sugebu nervus ramius išlaikyt. Paskui jau visko būna, jeigu blogų žinių sulaukiu. Čia kaip po tos biopsijos atsakymo, tą rytą tokia bloga nuojauta aplankė, kad nebus gerai. Jau kai sėdėjau kabinete, gydytoja su sesute kažką diskutavo, o aš dirst į atverstą med knygelę ir širdis į kulnus nusirito. Kelias iki darbo ašarom nulietas, tada nusiraminau ir laukiu kas toliau bus. Negalima savyje to nerimo laikyt, reikia išsiliet. Bet jeigu visą laiką kaip ant adatų, tai irgi negerai. 

Atsakyti

Aš kažkaip iki to momento, kai atsiduriu gydytojo kabinete, sugebu nervus ramius išlaikyt. Paskui jau visko būna, jeigu blogų žinių sulaukiu. Čia kaip po tos biopsijos atsakymo, tą rytą tokia bloga nuojauta aplankė, kad nebus gerai. Jau kai sėdėjau kabinete, gydytoja su sesute kažką diskutavo, o aš dirst į atverstą med knygelę ir širdis į kulnus nusirito. Kelias iki darbo ašarom nulietas, tada nusiraminau ir laukiu kas toliau bus. Negalima savyje to nerimo laikyt, reikia išsiliet. Bet jeigu visą laiką kaip ant adatų, tai irgi negerai. 

O ką, tanite, biopsija parodė?

Aš prieš ascus ir prieš cintecplus rez ats naktį sapnavau gal sakyčiau "pranašingus" sapnus. Kad tas dienas gausiu atsakymą, tai nežinojau. Tai dabar jau ir bijau besapnuot prieš einant konsultacijai ar laukiant biop rez (jei darys) :D

Atsakyti
QUOTE(Tanite @ 2017 04 07, 15:34)
<p>Aš angliškai skaičiau, tai gal todėl ne viską suprantu dėl tų pavadinimų, nes daugiau gydytojai bendriniais terminais kalba, kad žmogus suprastų. Leep ir cone biopsy (kūginė) dvi skirtingos procedūros. Kūginėj su kilpute išima kūgio formos kaklelio dalį, o leep daugiau tokia plokščia dalis nubraukiama. Tik nežinau, ką gydytojai daugiau taiko. Na bet čia daugiau toks asmeninis informacijos gaudymas, nes mano būdas toks, paskui kas neaišku klausiu, nes nieko nesigaudant paskui sunku priimt tinkamus sprendimus. </p>

bet gimdos kaklelis apvalus, tai aš maniau, kad nuėmus plokščią dalį ir gausim kūgio formos gabaliuką
Atsakyti
O as vel blaskausi, teks turbut eit dar vienai konsultacijai. Noretume susilaukti antro vaikelio, bet kai palikta stebejimui esu metams, kazkaip nejauku. Nes neaisku, kaip greit pavyktu pastot, kaip poto del tyrimu, ir jei atsakymai blogi..Nors biopsija dares gydytojas sake, kad galiu pastot ir poto ateit pasitikrint. Bet atidet pastojima nezinia kuriam laikui vel nesinori, nes jei prireiktu konizacijos ateiti, noretus iki jos pastot, nes poto vel netrumpas gijimas po konizacijos ir visa kita. Gal kuri ka panasaus patyret?
Atsakyti

bet gimdos kaklelis apvalus, tai aš maniau, kad nuėmus plokščią dalį ir gausim kūgio formos gabaliuką

Iš vaizdinės medžiagos google, leep procedūros metu nuimamas daugiau tik paviršinis kaklelio sluoksnis.

LEEP_255.jpg

Kūginės biopsijos metu išimama audinių ir iš giliau. Ko gero dėl apsidraudimo ji daroma, jeigu nėra aišku, kas toliau kaklelyje vyksta.

cone-biopsy.gif

Atsakyti

O ką, tanite, biopsija parodė?

 

Biopsija parodė CIN2-3. Pakitimų vietos mažytės, bet va virusas blogą darbą dirba. 

 

Triusyte1990, ko gero nueičiau dar kartą pasikonsultuot dėl to pastojimo. Kadangi mes irgi norim antro lialiaus, todėl ir skubinau išsitirti dėl šventos ramybės. Ir dabar nebežinau, kaip bus. 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tanite: 12 balandžio 2017 - 09:46