Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdos kaklelio konizacija 14 tema

Taip, pas Vaitkiene ejau privaciai, patekau per viena diena pas ja. Man klinikos israse israsa po visu tyrimu mano ginekologei, tai as nusinesiau ta israsa ir kitus ankstesnius tyrimus, atsisvietus is korteles poliklinikoje. Tikrai jums turi leist pasidaryt kopijas tyrimu rezultatu. Nes as klinikose daznai atsisvieciu vaiko tyrimu rezultatus, kad tureciau sau. Niekad nekilo problemu, tik reik susimoket uz kopijas

Na reikės kažką galvoti tada šiuo klausimu, nors spėju mane po PAP atsakymo norės iškart rašyt konizacijai be jokių atidėliojimų.

Atsakyti
QUOTE(Naira @ 2017 04 04, 19:47)
noriu paprašyt pagalbos padėt susigaudyt...
padarė man PAP tyrimą ir tokios išvados: ASC-H - atipinės plokščiojo epitelio ląstelės, gali būti žymūs plokščialąstiniai intraepiteliniai pakitimai HSIL.

Prieš kelias dienas padarė konizaciją, laukiu atsakymų.

Tai tos raidės jau reiškia , kad sergu vėžiu, ar po konizacijos atsakymo tik bus?

Jaučiuosi ne kaip, silpna, skauda šonus, nugara, o šiand 5 diena po operacijos, ar normalu?
dėkui už atsakymus  4u.gif

manau normalu po konizacijos jaustis blogai, po savaitės man tiek buvo silpna pasidarę vienu momentu, tik nugaros neskaudėjo, bet čia gal individualu
HSIL tai dar ne vėžys, o konizacijos atsakymas parodys (jeigu nupjautą dalį galės ištirti, nes būna, kad nupjaunant ji susvyla) ar pavyko pilnai (radikaliai) pašalinti ikivėžinius pakitimus, parodys kokie tai pakitimai buvo ar tik ikivėžiniai ar buvo perėję į vėžį, net jei ir buvo perėję, tyrimas gali rodyti, kad jie buvo pilnai pašalinti arba ne. Jeigu kartais tyrimas parodo, kad nebuvo pilnai pašalinti, skiriamas tolimesnis gydymas arba paliekama stebėjimui, gal organizmas pats sukovos su nepašalintais likučiais.
Atsakyti
QUOTE(Naujoke25 @ 2017 04 05, 10:04)
manau normalu po konizacijos jaustis blogai, po savaitės man tiek buvo silpna pasidarę vienu momentu, tik nugaros neskaudėjo, bet čia gal individualu
HSIL tai dar ne vėžys, o konizacijos atsakymas parodys (jeigu nupjautą dalį galės ištirti, nes būna, kad nupjaunant ji susvyla) ar pavyko pilnai (radikaliai) pašalinti ikivėžinius pakitimus, parodys kokie tai pakitimai buvo ar tik ikivėžiniai ar buvo perėję į vėžį, net jei ir buvo perėję, tyrimas gali rodyti, kad jie buvo pilnai pašalinti arba ne. Jeigu kartais tyrimas parodo, kad nebuvo pilnai pašalinti, skiriamas tolimesnis gydymas arba paliekama stebėjimui, gal organizmas pats sukovos su nepašalintais likučiais.

Labai Jums ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tanite @ 2017 04 05, 08:50)
<p>Na reikės kažką galvoti tada šiuo klausimu, nors spėju mane po PAP atsakymo norės iškart rašyt konizacijai be jokių atidėliojimų.</p>

mano gine su LSIL Cin1 (cintecplus teigiamas) nenorėjo laukti, sakė mėnesiui atidėti negalima
kiek skaičiau visko, tai susidariau nuomonę, kol nėra vėžio visada laukti galima, tik man kyla klausimas ko laukti
"Savaiminis žymių plokščialąstelinių intraepitelinių pokyčių
išnykimas – retas reiškinys. Apie 33–50 proc. jų vystosi į
invazinį vėžį, jei yra negydomi. Tačiau šis procesas gali
trukti daugelį metų."
http://www.nvi.lt/wp...kleliovezys.pdf

"Natūrali eiga. CIN1 gali virsti normalia gimdos kaklelio būkle. Kita vertus, bet kurios stadija CIN gali progresuoti iki gimdos kaklelio vėžio, ypač CIN3. CIN1 savaime išnyksta 50–60proc., lieka nepakitusi – 30–41 proc., progresuoja į vėžį – apie 1 proc. atvejų. CIN2 savaime išnyksta 40–43 proc., pasilieka nepakitusi – 40–48 proc. progresuoja į vėžį – 5 proc. atvejų. CIN3 savaime išnyksta 33 proc., pasilieka nepakitusi – 55 proc., progresuoja į vėžį – daugiau kaip 12 proc. (pagal Int J Gynecol Pathol 1993; 12:186/Modern Pathol 1990; 3:679)." atkreipiu kad tokie duomenys yra 1993 metų, čia rašoma, kad tik 5 proc. progresuoja į vėžį, o 2016 metais jau rašoma, kad 33-50 proc. vystosi invazinis vėžys ir kad savaiminis pakitimų išnykimas yra retas reiškinys.
Pagal tai galvojant tas laukimas puse metų tarkim yra saugus, bet koks to laukimo tikslas? Suprantu, jeigu moteris yra nėščia, tuomet tikrai svarbu įsitikinti kad puse metų laukimas yra saugus. O kitu atveju laukimo tikslas yra įsitikinti ar esate būtent tas retasis reiškinys ir konizacijos neprireiks? Tokie mano pamąstymai. Man ginė sakė, kad taip ir vaikščiosiu su tais pakitimais, o po konizacijos dažniausiai pasveikstama ir tų pakitimų daugiau nebebūna.
Ar buvo, kad kam hsil praėjo savaime? Kiek skaičiau tai kažkas rašė, kad buvo praėję, bet paskui rodė dar didesnius pakitimus, tuomet buvo galvojama, kad tas tarpinis tyrimas buvo netikslus.
Be abejo aš visą laiką dabar galvoju, kad gal man tos konizacijos iš viso nereikėjo, nes matau, kad gydytojai leidžia palikti stebėjimui su cin2, o man tik cin1 buvo. Dabar tų pakitimų nebėra bet vis tiek baisu, kaip bus jeigu jie vėl atsiras, o viena konizacija jau daryta. Vistik esu tos nuomonės, kad konizaciją reikia daryti tik šimtu procentu įsitikinus, ar ji tikrai reikalinga, nors aš kai dariausi, tai dariausi su ta mintim, kad pasidarau ir rami galva, nupjauni visas abejones ir gyveni toliau. kiek skaičiau užsienio forumus, nes informacijos apsisprendimui labai trūko, tai po konizacijos ne viena moteris rašė, kad didžiuojasi savimi, kad pasidarė, tai galbūt ir mane paskatino nebelaukti, nes cintecplus teigiamas rodo, kad pakitimai daro onkogeninį poiveikį, kas reiškia, kad didelė tikimybė, kad pakitimai negrįžtami, o tai reiškia, kad jeigu jie ir neprogresuos, tai ir neišnyks, tai patvirtina mano gines žodžius, kad taip ir vaikščiosiu su pakitimais, nedideli pakitimai man buvo keletą metų, bet jų kartais nebebūdavo, bet kadangi tyrimas budavo daromas ne skystoje terpėje, tai galvoju gal ne visi buvo tikslūs.
Atsakyti

Nu čia daug netikslumų iš tikrųjų su tais tyrimais. Man ilgą laiką nebuvo jokių pakitimų, turiu tą vadinamą žaizdelę, ŽPV teigiamas irgi, tikrino kasmet tiesiog profilaktiškai nežiūrint jokių programų. Dabar, kai nusprendėm susilaukt antro lialiaus, nuėjau visapusiškai pasitikrint, o ir kaip tik laikas onkocitologiniam buvo. Per metus iš nieko į HSIL, nu keista kažkaip, todėl gydytoja ėmė skystoj terpėj ir ŽPV. Tada pareina ASCUS. Siunčia pas onko detaliau pažiūrėt. Kolposkopu pamato dvi mažytes įtartinas vietas, biopsija pareina CIN2-3. Tai mano atveju tada skysta terpė pievas parodė ir suklaidint galėjo. Bet kaip per metus šitaip viskas susiklostyt galėjo, nelabai suprantu (gal imunitetas smuko iki minimumo, nors to šiaip nejaučiu). Aš manau mes kiekviena nenorim nei po peiliu gultis, nei rizikuot sveikata nežinant, kaip viskas vystysis toliau (gerės ar radikaliai pablogės). Tai ir yra didžiausias paradoksas. 

Atsakyti

Naujoke25, Triusyte1990, o ką jums rašo prie cintecplus tyrimo eilutėje "Imunohistocheminio tyrimo aprašymas"?

O kodėl tarkim reiktų bijoti konizacijos? Aišku tai nėra gerai, bet po jos kažkas išsiderina?

Atsakyti
Po konizacijos gan daznai prasideda endometrioze.
O man kai padare biopsija, pajauciau sekancia nakti kruty skausma, nakti uzciuopiau matyti guzuka, padarem echo - cistos. Nieko ypatingo - sekti. Sako kaip atsirado, taip gal ir prapuls, nes aiskino, kad tokio dydzio per kelias dienas atsirast galejo (kas dar labiau vercia jas sieti su biopsija). Paskui konizacija. Paskui vel echo del tu cistu. Ir akivaizdu, kad ju labai stipriai padaugejo. Susije, nesusije, bet labai jau itartinai vienu metu sureagavo. Nors as tu kitu atsiradusiu, ir netgi pakankamai dideliu jau nei jauciu, nei uzciuopiu...
Tai dabar pas gine kas metus tik, o vat su tom cistom jau kas kelis menesis rodytis liepia... O gal butu tu konizaciju/biopsiju nedare, ir nebutu tu cistu... Kas ten zino unsure.gif
Tad labai su tom operacijos neskubekit, nes man tai mate pakitimus kolposkopu, biopsija rode pakitimus, o po operacijos paaiskejo, kad nieko nebuvo...
Kauno klinikose duoda tyrimus nusikopint registraturoj, as esu emus.
Atsakyti

Besijuokianti, o kokio lygio pakitimai buvo pas jus pagal tyrimus? 
Dėl krūtų, nežinau ar tai susiję, pati irgi turiu su jom bėdų. Turėjau operaciją, pašalino adenomą. Dabar lyg vėl rado, labai mažą. Dėl moteriškų dalykų tai čia jau sakiau mano kryžius, nes nuo pat paauglystės kai prasidėjo, taip ir žygiuoju su visom nesąmonėm. 

Atsakyti
QUOTE(Usnee @ 2017 04 05, 16:11)
<p>Naujoke25, Triusyte1990, o ką jums rašo prie cintecplus tyrimo eilutėje "Imunohistocheminio tyrimo aprašymas"?
</p><p></p><p>O kodėl tarkim reiktų bijoti konizacijos? Aišku tai nėra gerai, bet po jos kažkas išsiderina?
</p>

Po konizacijos man prasidėjo visokie kraujavimai tarp mėnesinių, ilgiausi tepliojimai prieš mėnesinės, ir mm ne tokios reguliarios kaip buvo.
Atsakyti

Aš dar buvau užsvaigus, gal blogai paimtas pap, nes 8cd. 2dienos tik kaip švaru buvo. Bet jei žpv rado ir cintecplus, tai gal vadinas gerai paimta, neiškreipta...

Po konizacijos gan daznai prasideda endometrioze.
O man kai padare biopsija, pajauciau sekancia nakti kruty skausma, nakti uzciuopiau matyti guzuka, padarem echo - cistos. Nieko ypatingo - sekti. Sako kaip atsirado, taip gal ir prapuls, nes aiskino, kad tokio dydzio per kelias dienas atsirast galejo (kas dar labiau vercia jas sieti su biopsija). Paskui konizacija. Paskui vel echo del tu cistu. Ir akivaizdu, kad ju labai stipriai padaugejo. Susije, nesusije, bet labai jau itartinai vienu metu sureagavo. Nors as tu kitu atsiradusiu, ir netgi pakankamai dideliu jau nei jauciu, nei uzciuopiu...
Tai dabar pas gine kas metus tik, o vat su tom cistom jau kas kelis menesis rodytis liepia... O gal butu tu konizaciju/biopsiju nedare, ir nebutu tu cistu... Kas ten zino unsure.gif
Tad labai su tom operacijos neskubekit, nes man tai mate pakitimus kolposkopu, biopsija rode pakitimus, o po operacijos paaiskejo, kad nieko nebuvo...
Kauno klinikose duoda tyrimus nusikopint registraturoj, as esu emus.

Nu ir žinok žmogau. Tai jei rodo pakitimus, tai aišku darysi, kad jų nebūtų. Net minties nebūtų, kad jie meluoja...Bet vis tiek nesuriša protas, yra pakitimai, o išoperavus - nieko :unsure:

Atsakyti

Nu ir žinok žmogau. Tai jei rodo pakitimus, tai aišku darysi, kad jų nebūtų. Net minties nebūtų, kad jie meluoja...Bet vis tiek nesuriša protas, yra pakitimai, o išoperavus - nieko :unsure:

Va čia ir didžiausia dilema, kaip bebūtų tyrimą vertina žmogus - loborantas. Teoriškai skystoj terpėj ląstelės atskiriamos, išcentrifūguojamos ir turėtų geriau atspindėti situaciją, bet daug reikšmės turi tai, aš šepetėliu paimtos ląstelės pakliuvo iš būtent tos pažeistos vietos. Savo situacijoj aš nesusigaudau, kaip gali tyrimai taip varijuoti.

Man dar didesnis nesusipratimas yra tai, kad tarkime po konizacijos gali atsirasti endometriozė, kurios simptomai yra ryškūs, ligai progresuojant atsiranda dideli skausmai ir pan. Gydymas hormoninis, t.y. kontraceptikais, ko realiai geriau privengti turint bėdų su gimdos kakleliu. Ir gauniesi tokiam užburtam rate. Gydai viena, nugydai kita ir pasaka be galo.

Atsakyti
QUOTE(Tanite @ 2017 04 05, 11:22)
<p>Nu čia daug netikslumų iš tikrųjų su tais tyrimais. Man ilgą laiką nebuvo jokių pakitimų, turiu tą vadinamą žaizdelę, ŽPV teigiamas irgi, tikrino kasmet tiesiog profilaktiškai nežiūrint jokių programų. Dabar, kai nusprendėm susilaukt antro lialiaus, nuėjau visapusiškai pasitikrint, o ir kaip tik laikas onkocitologiniam buvo. Per metus iš nieko į HSIL, nu keista kažkaip, todėl gydytoja ėmė skystoj terpėj ir ŽPV. Tada pareina ASCUS. Siunčia pas onko detaliau pažiūrėt. Kolposkopu pamato dvi mažytes įtartinas vietas, biopsija pareina CIN2-3. Tai mano atveju tada skysta terpė pievas parodė ir suklaidint galėjo. Bet kaip per metus šitaip viskas susiklostyt galėjo, nelabai suprantu (gal imunitetas smuko iki minimumo, nors to šiaip nejaučiu). Aš manau mes kiekviena nenorim nei po peiliu gultis, nei rizikuot sveikata nežinant, kaip viskas vystysis toliau (gerės ar radikaliai pablogės). Tai ir yra didžiausias paradoksas. </p>


turint žpv į hsil progresuoja greičiau, realiai gal reikėjo tikrintis kas pusmetį, norint nepraleisti LSIL

Norint paimti ir ištirti iš visų vietų tam ir yra kūginė biopsija t. y. konizacija, kuri yra kartu ir tyrimui ir gydymui, nes tuo pačiu tą blogį ir nupjauna ištyrimui

Aš irgi turėjau žaizdelę, o žpv tyrimo man nedarė

QUOTE(Usnee @ 2017 04 05, 15:11)
<p>Naujoke25, Triusyte1990, o ką jums rašo prie cintecplus tyrimo eilutėje "Imunohistocheminio tyrimo aprašymas"?
</p><p></p><p>O kodėl tarkim reiktų bijoti konizacijos? Aišku tai nėra gerai, bet po jos kažkas išsiderina?
</p>


aš nemačiau tyrimo atsakymo tik gine pasakė, kad jis teigiamas, o būna dar kažkoks aprašymas?

Na dėl konizacijos baimės tai pabandysiu palyginti:
tarkim danties operacija (retinuoto protinio)
kiaušidės cistos operacija laparoskopu
ir konizacija su narkoze

tai sudėtingiausia turbūt laparoskopinė, ir baimės daug, ir atsigauti reikia kelių dienų, o sugyti iki mėnesio, tas gijimas tiesiog tausoji save kaip po konizacijos, bet praėjus mėnesiui jau neprisimeni, kad ji buvo, po dviejų tarsi jos ir nebuvo

danties operacija, atsigauni per kelias valandas, gyja savaitę, po dviejų pamiršai, kad buvo

konizacija, atsigauni per kelias valandas, gyja beveik mėnesį, visą laiką tepa skysčiu, tame tarpe po 10 dienų nusilupa šašas ir dar pakraujuoja, atsigauni palaipsniui po dviejų trijų mėnesių, mmm iki metų vis su siurprizai tai teplioja tai dar kažkas tai pilvo apačią pamaudžia, jei tyrimai geri, tai po metų pamiršti, kad buvo (čia jeigu be komplikacijų)


QUOTE(Besijuokianti @ 2017 04 05, 18:31)
Po konizacijos gan daznai prasideda endometrioze.
O man kai padare biopsija, pajauciau sekancia nakti kruty skausma, nakti uzciuopiau matyti guzuka, padarem echo - cistos. Nieko ypatingo - sekti. Sako kaip atsirado, taip gal ir prapuls, nes aiskino, kad tokio dydzio per kelias dienas atsirast galejo (kas dar labiau vercia jas sieti su biopsija). Paskui konizacija. Paskui vel echo del tu cistu. Ir akivaizdu, kad ju labai stipriai padaugejo. Susije, nesusije, bet labai jau itartinai vienu metu sureagavo. Nors as tu kitu atsiradusiu, ir netgi pakankamai dideliu jau nei jauciu, nei uzciuopiu...
Tai dabar pas gine kas metus tik, o vat su tom cistom jau kas kelis menesis rodytis liepia... O gal butu tu konizaciju/biopsiju nedare, ir nebutu tu cistu... Kas ten zino unsure.gif
Tad labai su tom operacijos neskubekit, nes man tai mate pakitimus kolposkopu, biopsija rode pakitimus, o po operacijos paaiskejo, kad nieko nebuvo...
Kauno klinikose duoda tyrimus nusikopint registraturoj, as esu emus.


po operacijos man irgi ginės atsakymas buvo toks "nieko blogo nebuvo", bet po to pasitaisė "ką reikėjo išpjovė"
dėl tų cistų krūtinėje tai man per šituos metus toks paūmėjimas, kad gegužę trys punkcijos (kaip supratau minimum) laukia, buvo jų pas mane anksčiau, bet labai padidėjo, po punkcijų sakė skirs gydymą. Aš niekaip nesuvedžiau galų ar tai galėtų būti susiję su konizacija, nes maniau čia man vienai taip, gerai, kad užsiminėt, kai eisiu punkcijos paklausiu, ar tai galėjo būti susiję. Man buvo prieš konizaciją cistų, tai nesusiejau su konizacija, manęs tik paklausė ar skydliaukė tvarkoje.

Bet kad gimdos kaklelis su krūtine susijęs tai faktas, vienai kolegei dėl gimdos kaklelio vėžio šalino gimdą, tai po metų rado vėžį krūtinėj ir šalino krūtį. Dabar jai viskas tvarkoje tik tikrinasi dažnai
Atsakyti