Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdos kaklelio konizacija 14 tema

Buvau šioje filmo premjeroje. Sužinojau daugiau, nei gal man reikėtų žinoti. Šiek tiek naujo nerimo įnešė į mano gyvenimą. Bet vistiek labai rekomenduoju pamatyti visoms ir visiems. Sukrečiantis, emocingas ir informatyvus filmas. Man dar pasisekė, kad turėjau galimybę klausimams pas gerb. profesores.
"Tavo mylimas žmogus: ŽPV epidemija"

Ištrauka iš filmo Kelly Pozzoli
Atsakyti
QUOTE(Voverė @ 2017 03 25, 12:56)
Buvau šioje filmo premjeroje. Sužinojau  daugiau, nei gal man reikėtų žinoti. Šiek tiek naujo nerimo įnešė į mano gyvenimą. Bet vistiek labai rekomenduoju pamatyti visoms ir visiems. Sukrečiantis, emocingas ir informatyvus filmas. Man dar pasisekė, kad turėjau galimybę klausimams pas gerb. profesores.
"Tavo mylimas žmogus: ŽPV epidemija"

Ištrauka iš filmo Kelly Pozzoli


o kokio nerimo įnešė? aš pati be proto daug prisiskaičius apie visą šitą bėdą. Tai kažkaip nesinorėjo eiti į tą filmą...kuo daugiau info, tuo daugiau panikos.
Atsakyti
As labai noreciau ta filma pamatyt. Bandziau ieskot internete, bet sunkiai man su anglu kalba.. o su lietuviskais subtitrais, kaip suprantu rode per premjera, tai zinoma, kad viesai turbut nepublikuos. Tikiuos dar parodys si filma.. nes as tai kazkokioj nuolatinej baimej.. cin2, o konizacija atideta metams. Bet kai as prisiskaitau visokiausiu istoriju, kai moteriai pagal biopsija cin2, o po konizscijos 1 st vezys
. Puolu sau viska pritaikyt, blaskausi, stresuoju dar labiau alindama organizma, taip sunku atrodo..
Atsakyti
QUOTE(triusyte1990 @ 2017 03 25, 15:27)
As labai noreciau ta filma pamatyt. Bandziau ieskot internete, bet sunkiai man su anglu kalba.. o su lietuviskais subtitrais, kaip suprantu rode per premjera, tai zinoma, kad viesai turbut nepublikuos. Tikiuos dar parodys si filma.. nes as tai kazkokioj nuolatinej baimej.. cin2, o konizacija atideta metams. Bet kai as prisiskaitau visokiausiu istoriju, kai moteriai pagal biopsija cin2, o po konizscijos 1 st vezys
. Puolu sau viska pritaikyt, blaskausi, stresuoju dar labiau alindama organizma, taip sunku atrodo..

As jusu vietoj prasyciau, kad konizuotu. Na nebent jums nerado ZPV. Man paciai is cin2 i cin3/cis perejo atsakymai po mazdaug pusmecio.
Atsakyti
QUOTE(4blueflower @ 2017 03 25, 13:27)
o kokio nerimo įnešė? aš pati be proto daug prisiskaičius apie visą šitą bėdą. Tai kažkaip nesinorėjo eiti į tą filmą...kuo daugiau info, tuo daugiau panikos.

Pvz. Jei po operacijos ŽPV tyrimas mano neigiamas, galvojau, kad jo neturiu. Bet vis tik gali būti kiek kitaip. ŽPV gali gyventi ir kitoje gleivinėje (makštyje, burnoje , gimdos kaklelio kitoje vietoje). Tai realiai visada galima tikėtis "siurprizo" po kurio laiko ). Jei po 2 metų neišlys jokia bėda, tai tada nurimsiu, kad galbūt aš to žpv nebeturiu.
Na ir aišku ..... tie atkričiai .... jie siaubingi.

Paskui pati paklausiau seną mane dominantį klausimą ir profesorė atsakė , kad pažengusiose valstybėse profilaktika nemokamai daroma skystoje terpėje. Išskyrus Suomiją, kuri šimtą metų neturi tokių problemų, nes pas juos ne tik tyrimai , bet ir skiepai senai naudojami. Taigi .... Lietuva link to eina ir siekia, bet kada bus įgyvendinta, tai neaišku. O kaip žinote, iki 70 proc. dabartinių pas mus atliekamų senovinių tyrimų yra abejotinos kokybės- dažną kartą reikia kartoti, kad įsitikintų, kad tikrai viskas yra gerai arba pacientas yra priverstas mokėtyi pinigus ir darytis tikslų tyrimą skystoje terpėje.

Atsakyti
QUOTE(Voverė @ 2017 03 25, 20:39)
Pvz. Jei po operacijos ŽPV tyrimas mano neigiamas, galvojau, kad jo neturiu. Bet vis tik gali būti kiek kitaip. ŽPV gali gyventi ir kitoje gleivinėje (makštyje, burnoje , gimdos kaklelio kitoje vietoje). Tai realiai visada galima tikėtis "siurprizo" po kurio laiko ). Jei po 2 metų neišlys jokia bėda, tai tada nurimsiu, kad galbūt aš to žpv nebeturiu.
Na ir aišku ..... tie atkričiai .... jie siaubingi.

Paskui pati paklausiau seną mane dominantį klausimą ir profesorė atsakė , kad pažengusiose valstybėse profilaktika nemokamai daroma skystoje terpėje. Išskyrus Suomiją, kuri šimtą metų neturi tokių problemų, nes pas juos ne tik tyrimai , bet ir skiepai senai naudojami. Taigi .... Lietuva link to eina ir  siekia, bet kada bus įgyvendinta, tai neaišku. O kaip žinote, iki 70 proc. dabartinių pas mus atliekamų senovinių tyrimų yra abejotinos kokybės- dažną kartą reikia kartoti, kad įsitikintų, kad tikrai viskas yra gerai arba pacientas yra priverstas mokėtyi pinigus ir darytis tikslų tyrimą skystoje terpėje.

Man tai nepatinka, kad visur jie skiepą akcentuoja, nors jam nedaug metų. Beto jau daug kam skiepytis per vėlu. Atrodo bet kokia kaina bando jį įpiršt.
Atsakyti
O man kelios gydytojos aiškino, kad jei po operacijos nerandamas ŽPV, tai jis gali atsirasti tik pakartotinės infekcijos metu. Man po metų po op. buvo daromas ŽPV. Neigiamas. Tai kaip čia dabar suprasti? Kiek gydytojų tiek skirtingų nuomonių? tai nejau tas žpv man niekur nedingo?
Atsakyti
QUOTE(Adietka @ 2017 03 26, 10:43)
Man tai nepatinka, kad visur jie skiepą akcentuoja, nors jam nedaug metų. Beto jau daug kam skiepytis per vėlu. Atrodo bet kokia kaina bando jį įpiršt.

O dauguma naivuoliai tikisi, kad filmai, knygos kuriamos vardan mūsų sveikatos, tam ir kuriama, kad vakciną naują prastumti. smile.gif

pvz ULAC netgi apdovanoja gale metų žurnalistus už tam tikrą veiklą. biggrin.gif

cituoju:

Šiemet ypatingą dėmesį kviečiama skirti vaikų skiepų kalendoriaus naujovei – skiepams nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV). ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramce @ 2017 03 26, 11:57)
O dauguma naivuoliai tikisi, kad filmai, knygos kuriamos vardan mūsų sveikatos, tam ir kuriama, kad vakciną naują prastumti. smile.gif

pvz ULAC netgi apdovanoja gale metų žurnalistus už tam tikrą veiklą. biggrin.gif

cituoju:

Šiemet ypatingą dėmesį kviečiama skirti vaikų skiepų kalendoriaus naujovei – skiepams nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV). ax.gif

Tai vat būtent, atrodo kalba, pasakoja, rūpinasi, kol galų gale viskas suvedama į skiepą.
Atsakyti
Skiepai, skiepai...aš esu skiepyta nuo keturių tipų. Skiepijo mane dar studijų laikais, pakliuvau į tyrimą ir gavau juos nemokamai. Ir kas iš to? Man rado ŽPV bet visai kitą tipą, nei vieną iš tų keturių. Esmė tame, kad skiepas apsaugos tik nuo pačių onkogeniškiausių, bet ne nuo rizikos susirgti. Pasirodo greitai gali displazija eiti ir su kitais tipais.
Atsakyti
QUOTE(Adietka @ 2017 03 26, 10:43)
Man tai nepatinka, kad visur jie skiepą akcentuoja, nors jam nedaug metų. Beto jau daug kam skiepytis per vėlu. Atrodo bet kokia kaina bando jį įpiršt.

Filme daugiau apskritai akcentuojama patikra. Tik filmo pirmosiomis minutėmis pamačiau šepetėlį ..... iš karto pirmas klausimas susiformavo apie skystos terpės metodo naudojimą pasaulyje.
Bet nereikia nei filmo, nei reklamos ... statistika žiauri. Lietuva antra nuo galo ... deja.

Cervarixui 10 metų. Jis dvivalentis . Apsaugo tik nuo 16 ir 18 tipo. Silgardas keturvalentis. O Gardasil yra naujas. Devynvalentis. Moku pinigus ir keturiolikmetę dukrą skiepinu ta seniausia vakcina.

QUOTE(4blueflower @ 2017 03 26, 10:45)
O man kelios gydytojos aiškino, kad jei po operacijos nerandamas ŽPV, tai jis gali atsirasti tik pakartotinės infekcijos metu. Man po metų po op. buvo daromas ŽPV. Neigiamas. Tai kaip čia dabar suprasti? Kiek gydytojų tiek skirtingų nuomonių? tai nejau tas žpv man niekur nedingo?

Šitą klausimą klausiau. Atsakymą rašiau, bet išėjus kitas iškilo. Tad galiu tik interpretuoti, kad jei ŽPV neišlys per tą vadinamą laikotarpį, kuomet imunitetas su juo sukovoja ( apie 2 metus) , vadinasi jo nebėra visai ir jis kitur neapsistojo.
Prie to pačio profesorė pasakė,kad oralinio sekso metu, infekciją vyras gali įsėti burnoje.... lygiai taip pat jis gali užsikrėsti. Todėl man dabar kitas klausimas atsirado .... Jeigu vyro burnoje atsirastų ŽPV pažeista žaizda (kaip kad pas moteris kaklelyje), tai nejaugi jis gali perduoti ŽPV per bučinį ????

Klausimų kuo toliau, tuo daugiau .

QUOTE(Ramce @ 2017 03 26, 10:57)
O dauguma naivuoliai tikisi, kad filmai, knygos kuriamos vardan mūsų sveikatos, tam ir kuriama, kad vakciną naują prastumti. smile.gif

pvz ULAC netgi apdovanoja gale metų žurnalistus už tam tikrą veiklą. biggrin.gif

cituoju:

Šiemet ypatingą dėmesį kviečiama skirti vaikų skiepų kalendoriaus naujovei – skiepams nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV). ax.gif

Tai žinoma. Farmacija yra auksinis verslas. Daug ten brudo. Bet kaip profesorė Nadišauskienė sakė: - Pasaulis yra gyvas dėl to, kad turime vakcinas ir vandenį. Ji čia teisi. Kai kurie skiepai tikrai yra labai reikalingi. Kiti yra tik rekomenduojami ir turime galimybę rinktis.

QUOTE(4blueflower @ 2017 03 26, 11:23)
Skiepai, skiepai...aš esu skiepyta nuo keturių tipų. Skiepijo mane dar studijų laikais, pakliuvau į tyrimą ir gavau juos nemokamai. Ir kas iš to? Man rado ŽPV bet visai kitą tipą, nei vieną iš tų keturių. Esmė tame, kad skiepas apsaugos tik nuo pačių onkogeniškiausių, bet ne nuo rizikos susirgti. Pasirodo greitai gali displazija eiti ir su kitais tipais.

Taip. Gyd. Ugianskytė man pasakė. Skiepai 100 proc. neapsaugos nuo problemų. Šimtaprocentinės garantijos nėra ir galimų sukėlėjų daug daugiau - tikrintis vistiek teks.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Voverė: 26 kovo 2017 - 20:06
Bet šiaip tai iš tikro labiausiai aš esu už tai, kad Lietuvoje prasimuštų vietą nemokamas onkocitologinis profilaktinis tyrimas skystoje terpėje. Manau reikalai statistikoje iš esmės pasikeistų....
Atsakyti